Na topie

Dlaczego do Microsoft Edge jest tak mało rozszerzeń?

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Jak tłumaczy rozwijająca ten program firma Microsoft, powody są dwa. Nowe pytanie brzmi jednak, czy taka odpowiedź zadowoli użytkowników...

  • Dlaczego do Microsoft Edge jest tak mało rozszerzeń?
A A

Choć Microsoft Edge ma swoje niezaprzeczalne plusy, użytkownicy tej przeglądarki internetowej nie mogą narzekać na nadmiar rozszerzeń. Właściwie jest wręcz przeciwnie – niejednokrotnie narzekają na ich niedostateczną ilość.

Przeglądarka Microsoft Edge wystartowała wraz z systemem Windows 10, a rozszerzenia zaczęła obsługiwać rok później. Na start użytkownicy mieli do wyboru zaledwie garść takich „dodatków” i pomimo upływu czasu nadal jest to (może i trochę pełniejsza, ale nadal) garść.

Dlaczego tak się dzieje? Czy programiści nie są zainteresowani tworzeniem rozszerzeń do Edge’a, czy może obowiązują jakieś ograniczenia? Odpowiedzi na to pytanie postanowili udzielić sami zainteresowani, czyli członkowie zespołu rozwijającego tę przeglądarkę.

Powód pierwszy: system obsługi rozszerzeń w Microsoft Edge wciąż jest rozwijany – nie jest więc do końca stabilny. – „Najpierw musimy poprawić naszą platformę, by mogły być tworzone nowe kategorie rozszerzeń i nowe funkcje w tych dostępnych obecnie”.

Drugi powód jest bardziej istotny. – „Rozszerzenia są jedną z najważniejszych części przeglądarki, a my mamy spore wymagania, jeśli chodzi o jakość” – napisała ekipa na swoim blogu. Jak czytamy, nie ma możliwości, by rozszerzenie, które pogarsza bezpieczeństwo, wydajność lub niezawodność Edge’a trafiło do użytkowników.

Stawianie jakości nad ilością to coś, co zdecydowanie jest warte docenienia. Pozostaje jednak pytanie o to, jak niesamowicie wysokie muszą być wymagania stawiane przez Microsoft, skoro rozszerzeń jest zaledwie 70.

Źródło: Microsoft, ghacks

Odsłon: 4101 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. mesjan
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-10-02 10:59

    Ponieważ służy tylko raz do ściągnięcia instalki innej przeglądarki.

    Skomentuj

    1. Smuga
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-02 11:28

      IExpolorer? Tak. Edge? Nieee. Tak bredzi tylko ten co tego nie używał.

      Skomentuj

      1. mesjan
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-02 14:26

        Używałem przez jakiś czas w pracy i mi się nie spodobał. Windows to dla mnie tylko system, nie używam wbudowanych w nim programów. Przeglądarka plików to FreeCommander, przeglądarka zdjęć to Acdsee, przeglądarka internetowa to Firefox (choć rozmyślam czy nie zmienić z uwagi na coraz gorszą w ostatnim czasie stabilność).

        Skomentuj

        1. sambaverde
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-10-03 08:44

          No to musisz mieć w pracy całkiem mocny komputer, bo Edge lata na bele czym a inne przeglądarki to zasobożerne muły - bez i7 nie tykać :) Co gorsze sprawa z roku na rok się pogarsza. Dodaj jeszcze tony rozszerzeń i masz gwarancję klepsydry nawet na prostych stronach WWW :)

          Skomentuj

      2. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-10-03 15:03

        obecnie nawet edge jest najpopularniejszym downloaderem do chrome. takie są fakty.

        Skomentuj

    2. BariGT
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-02 13:54

      Skoro tworzy sie przegladrke dzialajaca jedynie na systemie uzywanym przez 25% uzytkownikow komputerow to na dzien doby taka przegladarka ma pod górke.

      Skomentuj Historia edycji

  2. Fiona
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-10-02 12:34

    Już tłumaczę z miękomiekiego na Polski:

    1. Nasza przeglądarka jest nadal w wersji beta - rozszerzenia by to ewidentnie pokazały

    2. Chcemy mieć absolutną kontrole nad naszą przeglądarką, dlatego nigdy niezależnych rozszerzeń. A nóż widelec powstały by takie które by pokazały jacy z nas beznadziejni programiści. Dlatego niezależnym rozszerzeniom mówimy NIE

    Oczywiście wszystko co robimy robimy wyłącznie dla waszego dobra....

    .............................
    tłumaczenie
    Fiona

    Skomentuj

      1. Maksym Słomski
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-02 13:53

        O cholera, mizoginizm mocno Panowie. :D Wracajcie do swoich klatek, serio.

        Skomentuj Historia edycji

          1. WhiteDrag0n
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-10-02 16:28

            Z takim nastawieniem do świata, zakładam że nie potrafisz odpędzić się od kobiet..?

            Skomentuj

          2. patol1984
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-10-02 19:37

            Cholera, cały esej dla jednej użytkowniczki i dokładne przewertowanie całej jej twórczości na benczmarku.
            Q2hvY2hsaWs8 chyba się "zalofunciałeś" w niej :D

            Skomentuj

          3. sambaverde
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-03 08:47

            Chłopie! Tyś tu popełnił całą epopeję, opierając się o założenie, że Fiona to dziewczyna :D
            Przyznaję, że przeczytałem tylko półtora posta... ;)

            Skomentuj

  3. Fiona
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-05 11:50

    Hmmm gdyby był jednostkowym przypadkiem, może byłoby mi go żal.

    Ale mam tylko jedną prośbę: zrób coś dla planety - nigdy się nie rozmnażaj !!!

    Dziękuję