Internet

Facebook: wyślij pieniądze znajomym przez PayPal

z dnia 2011-11-22
Ewa Grązka | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Przelewy PayPal na Facebooku

Jednym z najważniejszych celów twórców serwisu PayPal jest doprowadzenie do stanu, w którym ich system stanie się centrum życia finansowego klientów, którzy z niego korzystają. By znaleźć się o krok bliżej do realizacji tej wizji, korporacja postanowiła zacząć docierać do internautów w alternatywny sposób - przez Facebooka.Facebook money

Według statystyk prowadzonych przez PayPal, około 80% użytkowników serwisu regularnie odwiedza także najpopularniejszy portal społecznościowy. Fakt ten nie mógł zostać zignorowany przez zarząd firmy. W efekcie powstała aplikacja Send Money.

Umożliwia ona wysyłanie pieniędzy do przyjaciół oraz rodziny podczas korzystania z Facebooka. Miłośnicy portalu nie muszą już opuszczać ulubionej strony, by dokonać przelewu. Obecnie funkcja ta jest tak samo łatwo dostępna jak komentowanie zdjęć, czy dodawanie postów na tablicę.

PayPal - Facebook

Pieniądze można wysyłać robiąc standardowy przelew. Jednakże mogą one także stanowić prezent dla kogoś, kto znajduje się na liście znajomych. Użytkownik ma szansę na przesłanie okazjonalnej e-kartki razem z określoną kwotą.

Send Money with a card - Facebook     Send Money with a card - Facebook

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Każdy przelew wymaga zalogowania się do konta PayPal. Jak podkreślają twórcy serwisu, jeśli ktoś takowego nie ma jego założenie zajmuje "zaledwie kilka minut". Ilu nowych klientów zyska korporacja dzięki nowej aplikacji, pokaże najbliższa przyszłość.
 

Więcej o Facebooku:

Źródło: techspot, paypalblog.com

marketplace

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Złodzieje już zacierają raczki... Powstaną kolejne trojany i cała masa innego badziewia i oczywiście posypią się posty posty nt wirusa z fb...
  Zaloguj się
 • avatar
  No proszę. Jak to wejdzie to przestępczość związana z twarzo-książką wzrośnie o 100% albo i więcej.

  Można tam spotkać tak ułomnych ludzi że masakra. Jeśli dostaną możliwość zabawy pieniędzmi... Masakra.
  Zaloguj się
 • avatar
  Uzyskanie od PayPal generatora hasel przez co otrzymujesz dodatkowa warstwe bezpieczenstwa oraz weryfikacja certyfikatu PayPal podczas polaczenia to chyba niezbyt wiele aby zachowac bezpieczenstwo podczas takich transakcji.
 • avatar
  Do tego newsa są zbędne komentarze. Nie sądziłem, że aż tak głęboko zabrnie Facebook. To powoli staje się żałosne. "Portal społecznościowy..."
  Zaloguj się
 • avatar
  Mam średnie zaufanie do Facebooka.
  Zaloguj się
 • avatar
  Przez fejsa???
  Nie ryzykowałbym.
 • avatar
  matko swieta, ludzie przestancie integrowac wszystko z fb, przeciez to jest jeden wielki smietnik... najfajniejsze bylo grono gdzie wszystko bylo jednym wielkim forem... a fb to taki odpicowany twitter...