Na topie

Uwaga na fałszywe aplikacje Fortnite na Androida

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Mobile

Kategoria: Mobile Gry mobilne Gry Android Bezpieczeństwo Producenci: Epic Games

Cyberprzestępcy nie od dziś starają się wykorzystywać popularność wybranych aplikacji czy gier. Warto pamiętać, że Fortnite nie zadebiutowało jeszcze na smartfonach i tabletach z Google Android.

 • Uwaga na fałszywe aplikacje Fortnite na Androida
A A

Fortnite to obecnie jeden z największych hitów na rynku gier. Epic Games wypuściło do tej pory wersje na PC, wiodące konsole oraz urządzenia mobilne z Apple iOS. Wkrótce gra zadebiutuje także na smartfonach i tabletach z Google Android i niestety już teraz próbują wykorzystać to cyberprzestępcy.

W jaki sposób? Przygotowując i rozpowszechniając fałszywe aplikacje. Ekspertom G DATA udało się dotrzeć już do trzech metod wykorzystywanych przez oszustów.

1. Właściciele fałszywych stron podają się za dewelopera i oferują “niby-aplikację” Fortnite. Wymagają od użytkowników wpisania swojego numeru telefonu. Małym druczkiem napisane jest, że jest to subskrypcja usługi SMS za trzy do siedmiu euro tygodniowo. Na jednej ze stron za jednym razem uruchamiane są trzy subskrypcje.

2. Niebezpieczne złośliwe oprogramowanie dostaje się do systemu za pośrednictwem zmanipulowanej aplikacji. Koń trojański zwany w skrócie RAT umożliwia cyberprzestępcom pełny dostęp do urządzenia na odległość. W ten sposób możliwa jest kradzież danych wrażliwych bądź zainstalowanie kolejnego złośliwego oprogramowania. (SHA 256: 11dee9f3f633cb22d3a50a1c55ae6bbfb437b6af8b4446c6feb2021ebd799163; wykrywane przez G DATA jako Android.Trojan-Spy.SandroRat.A).

3. Kolejny sposób na oszustwo to fałszywe aplikacje pobierające dane dostępowe.

Raz jeszcze przypominamy, że oficjalny debiut Fortnite na Androida jeszcze się nie odbył. Jak zawsze w tego typu przypadkach warto przypomnieć jednak o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa - pobieraniu aplikacji z oficjalnych źródeł, korzystaniu z rozwiązań zabezpieczających, nadzorowaniu zabaw dziecka z naszym smartfonem czy nawet instalacji blokady usług zewnętrznych.

Źródło: inf. prasowa G DATA

Odsłon: 2200 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. Guczi04
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2018-06-28 14:50

  Tym apkom androidowym już ufać nie można tyle tego syfu na to jest. U Appla apki przechodzą ścisłą kontrolę jakości i takie cyrki się nie dzieją. No, ale za to się płaci.

  Skomentuj

  1. Yaceek
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-06-28 17:40

   https://imgur.com/a/GDutrlT

   Skomentuj

  2. Cacek93
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-06-28 19:40

   Masz w 100% racji, jak się niedorozwojem to pewnie często się zdarza pobrać coś nie tak...

   Skomentuj

   1. Guczi04
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-06-28 23:16

    Nie, po prostu połowa tych apek na Androida, to ścierwo i scum złodziejski. Trzeba bardzo uważać. U Appla takie rzeczy są nie do dopuszczenia!

    Skomentuj

  3. Smuga
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2018-06-29 09:15

   Jak widać nawet trollowi-debilowi przez proste prawdopodobieństwo uda się coś sensownego napisać (nieumyślnie rzecz jasna). Dobre aplikacje androidowe w Google Play są jak kwiaty rosnące na kupie g**na.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!