Na topie

Final Fantasy XV na PC - znamy wymagania

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Oto odpowiedź firmy Square Enix na pytanie o to, jaki komputer będzie potrzebny do uruchomienia Final Fantasy XV Windows Edition.

  • Final Fantasy XV na PC - znamy wymagania
A A

Kompletne, upiększone i wzbogacone o nowe rozwiązania Final Fantasy XV na początku przyszłego roku dotrze na pecety. Wydawca postanowił już teraz opublikować wymagania sprzętowe, by gracze mogli rozpocząć przygotowania do tej premiery.

Firma Square Enix przedstawiła (w sklepie Windows) minimalne i zalecane wymagania gry Final Fantasy XV na PC. Większość pecetów da sobie radę z tym tytułem, ale licząc na odpalenie go na nieco wyższych ustawieniach graficznych, trzeba będzie mieć już kartę pokroju GeForce GTX 1060 i 16 GB RAM-u.

Wymagania minimalne:

Wymagania zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i7 3770 3,4 GHz / AMD FX-8350, 4,0 GHz
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1060
  • DirectX: v11

Niestety nie wiadomo, co Square Enix rozumie pod pojęciem „wymagania zalecane”. Wiadomo natomiast, że mocniejszy sprzęt może się przydać – Final Fantasy XV na PC obsłuży bowiem rozdzielczość 8K i format HDR10, a do tego wykorzysta liczne techniki GameWorks.

Źródło: Dark Side of Gaming

Odsłon: 3405 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. silvver
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-28 15:11

    Szkoda, że na standardowej PS4 FFXV nie chodzi płynnie... problemy z frame pacing jak to digital foundry stwierdziło

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-10-29 10:13

      A najlepsze jest to że problem z frame pacingiem występuje w zupełnie niekontroloany sposób - raz jest raz go nie ma.
      jak nie poprawią tego w kolejnych patchach to tak kiepsko.
      W bloodborne udał osię temat załątać bo też miał na samym początku podobne problemy.

      Skomentuj

    1. Adixxx
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2017-10-28 17:59

      ATAKSUKI i tak cie nie stać biedaku, nie stać cię nawet intelektualnie

      Skomentuj

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-10-28 19:32

        Spójrz na wymagania...

        ZALECANE: gtx 1060, procesor sprzed 4 generacji...

        Skomentuj

        1. Adixxx
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2017-10-28 23:26

          no i?

          Skomentuj

          1. patol1984
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-10-29 19:16

            No tyle, że niektórzy buntują się przeciw marnym 25 klatkom na konsoli. 10 minut w wieśka 3 na konsoli i miałem dość tego klatkowania, szkoda oczy psuć.

            Skomentuj Historia edycji

  2. wiktorn86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-28 15:37

    Siódemkę zrobią od nowa to jak nigdy niczego legalnie nie kupiłem tak kupię.

    Skomentuj

      1. wiktorn86
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-10-28 22:37

        Skoro już pytasz to owszem. W miarę okradania użytkownika końcowego z kolejnych praw do rzeczy, systematycznego spadku jakościowego nowych produkcji oraz postępującej inwigilacji czuję się z tym coraz lepiej. Co więcej uważam że piractwo jest jedyną skuteczną bronią konsumenta w zderzeniu z wykorzystującym swoją monopolistyczną pozycję, obcym kapitałem.

        Skomentuj Historia edycji

        1. Zwis88
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-10-29 00:25

          Zawsze lubię się pośmiać jak kolejny kradziejczyk małego płazu dopisuje do swojej żałosnej działalności jakąś filozofię. Ale takiej dawki głupot na raz w jednym poście to nie czytałem dawno. Po pierwsze z czym walczysz przez piractwo? Jedyny skuteczny sposób? Z monopolem obcego kapitału? Co to w ogóle ma wspólnego i jak miałoby to cokolwiek zmienić, obcy kapitał ma wywalone na durniów ciągnących gierki z torrenta. Kup sobie kilo polskich jabłuszek w biedrze i więcej dobrego dla Polskiego kapitału zrobisz...,dwa - kradnąc gierkę na pewno dajesz czytelny przekaz władzy by cie nie inwigilowała -co ty w ogóle pier..., trzy - jakoś jak porównam gry sprzed 10 lat do dzisiejszych jak Wiedźmin 3, Prey, Dying Light, Resident 7, Doom, to mam wrażenie że jakość gier idzie na przód i nie cofnąłbym się w przeszłość. I w ogóle kto cie praw do rzeczy pozbawia? Sam się pozbawiasz bo je kradniesz to nie masz prawa do nich, kup sobie grę to będziesz miał prawo ją mieć...

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-10-29 10:11

          Jak chcesz walczyc to nie kupuj produktu.
          Po co kupować cos co przyprawia Cie o same problemy, odziera Cie z godnosci i pieniędzy?
          To tak jak z chodzeniem do sklepu i narzekaniem że sprzedają czerstwe bułki, ale jednocześnie kradniesz je bo nie są warte Twoich pieniędzy.

          Nie dorabiaj ideologii do swojego postępowania.

          Skomentuj Historia edycji

        3. Himoto
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-10-29 21:00

          Nie rozumiem jak można zwykłe piractwo określić "skuteczną bronią konsumenta w zderzeniu z wykorzystującym swoją monopolistyczną pozycję, obcym kapitałem" - brzmi to jak kolejny frazes nawiedzonych spod bandery pewnej partii politycznej.

          Jedyna bronią Konsumenta w walce o lepszy produkt, jest całkowicie zrezygnować z zakupu produktu który nie spełnia oczekiwań tego że konsumenta, ewentualnie wszem i wobec gdzie tylko uzna za właściwe merytorycznie podać innym którzy się jeszcze nie zdecydowali na zakup, dlaczego dany produkt nie jest wart swojej ceny.

          Piracenie nie jest jednoznaczne z kradzieżą, ale też nie jest czymś co popieram. Jest to raczej nowy typ działania na szkodę, a nie w myśl zasady typowego przywłaszczenia mienia, ale jak kto woli.

          Co do zachowań producentów i wydawców to także denerwuję mnie fakt że kupujesz produkt i nie stajesz się jego właścicielem [w sensie kupiłem sobie grę i mogę sobie w nią grać, modyfikować, odsprzedać zakupiony egzemplarz dalej itd.], lecz jesteś tylko "lokajem u drzwi". Producent praktycznie pod każdym dowolnym pretekstem może ci zablokować dostęp do produktu, bo tak naprawdę nie jesteś jego właścicielem lecz w teorii tylko wypożyczasz produkt - tak jest z grami i programami, na szczęście muzykę, zdjęcia i video to ominęło, choć podobno już coś kręcą by i te dobra zabezpieczyć tymi samymi zapisami.

          Ogólnie klient końcowy ma niewielki wpływ na to jak producent będzie do niego podchodził, bo klient końcowy to zazwyczaj jednostka, a nie tłum, a to własnie te tłumy zombie-graczy lecą na każdą hucznie zapowiadana nowość, nawet jak ta została pocięta na tysiąc płatnych DLC i w ogólnym rozrachunku pełna gra/program zamiast kosztować około tyle co wcześniejsze wersje[ lub podobne produkty], jest kilkukrotnie droższa. Ubi to idealny przykład, robią bubel za bublem, tragiczne gry których się nie chce kijem tykać, tną gry dodatkowo tak że w DLC masz więcej zawartości niż w samej podstawce [mówię o DLC wydawanych tuz po premierze], ale regularnie mają świetna sprzedaż bo dość sporo inwestują w rozreklamowanie produktu, nawet jeśli ten jest słaby, to i tak przedstawią jako "The Best, next gen" etc.

          Kitamo czasem wymienia AMD jako firmę z najlepszym działem PR [głównie za slajdy xD], ale ja bym powiedział ze UBI doprowadziło PR wręcz do poziomu nieosiągalnego dla innych :).

          Skomentuj

          1. Himoto
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-10-30 19:35

            Steam - ban za używanie kodów na odblokowanie achievementów w singleplayer grze :)

            Steam - ban za sprzedaż konta z grami :)

            something more baby?

            a spróbuj kupić popularny tytuł na nośniku bez konieczności rejestracji jego na tym lub innym serwisie z grami [ostatnimi czasy coraz mniej takich gier na rynku].

            Skomentuj Historia edycji

          2. Himoto
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-11-01 18:23

            Ty nie masz problemu, ale są ludzie którym taki typ dystrybucji nie odpowiada - proste.

            Odsprzedaż dobra zakupionego powinna być legalna gdyż np. zakupując samochód producent nie zabrania ci jego odsprzedaży w późniejszym czasie.
            Tutaj wszystkie platformy rękoma i nogami blokują tą możliwość, ba nawet jak bezpłatnie oddasz swoje konto koledze z innego kraju to potrafi polecieć banan którego i tak ci nie zdejmą.

            "chore aukcje na allegro" - a co cie obchodzą aukcje na allegro? mamy podobno wolny rynek, co nie? :| Z całym szacunkiem ale właśnie zachowujesz się jak typowy przedstawiciel fanów totalitaryzmu "Ci z góry mówią że B to C to maja rację, a jak tumany kłamią że B jest B to najlepiej zwyzywać i zasypać fala hejtu" :)


            Gry Single od dawna dawały możliwość cheatowania nawet zwykłymi kodami, głównie dla zabawy lub własnej satysfakcji [którą gra powinna ci dawać - bo to przecież jest rodzaj rozrywki]. Gry single dawały także inne możliwości oszukiwania, np tworzenie modów nowych podtypów dla danej gry itd. na własny użytek dla zabawy [nie jeden znany dzisiaj twórca z branży gier w ten sposób zdobywał doświadczenie]. Sam osobiście bawiłem się w robienie i zabawę własnymi autkami na własnych mapkach w NFS hot pursuit i było z tego masę zabawy :),, dzięki czemu zamiast gra mnie znudzić po kilku tygodniach bawiła mnie długi czas. Podobnie było z Quake 3 Arena.

            Wbrew, opinią niektórych na steam, gog i innych platformach możesz dostać wiecznego bana nawet za próbę kombinowania przy plikach gry singleplayer np. przemalowanie skórki samochodu.

            Więc przestań szerzyć herezję bo w rzeczywistości nie masz w pełni racji.

            Skomentuj

  3. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-10-28 15:52

    Najlepsza graficznie wersja jak zwykle na PC.

    Skomentuj

  4. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-28 16:03

    Zastanawia mnie jak słaby lub dobry będzie to port z konsol.

    Skomentuj

  5. patol1984
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-29 19:15

    nie tu, bład ;D