Na topie

Google mówi „nie” reklamom kryptowalut

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Kryptowaluty Producenci: Google

Reklamy kryptowalut nie będą dopuszczane przez Google. Decyzja ta zapadła – jak zapewnia gigant z Mountain View – w celu ochrony nieświadomych zagrożeń użytkowników.

 • Google mówi „nie” reklamom kryptowalut
A A

Całkiem niedawno Facebook powiedział „nie” reklamom kryptowalut w obrębie swoich usług i dokładnie na to samo zdecydowała się teraz firma Google

To oznacza, że największe sieci reklamowe w Internecie stają się powoli niedostępne dla giełd kryptowalut, rozmaitych przedsiębiorstw i organizacji, których działalność jest z nimi powiązana oraz przede wszystkim oszustów, którzy wykorzystując aktualny trend wprowadzają użytkowników w błąd.

Firma Google tylko w ubiegłym roku zakazała publikacji ponad 3,2 miliarda reklam ze względu na to, że naruszały one jej regulamin. W tym roku zbanowanych materiałów promocyjnych może być jeszcze więcej, bo do listy „zakazanych tematów” dołączyły kryptowaluty i powiązane z nimi zagadnienia z sektora finansowego.

Jak na tę wiadomość zareagował rynek? Kolejnymi spadkami wartości. Najpopularniejsze kryptowaluty od wielu tygodni notują słabsze wyniki i choć powoli można było obserwować wzrosty, teraz znów jest gorzej – bitcoin jest wyceniany na niespełna 9 tysięcy dolarów, ethereum na nieco ponad 650 dolarów, a ripple na trzy czwarte dolara. 

Źródło: Ars Technica, Engadget, Coin Market Capitalization. Foto: Make-someones-day/Pixabay (CC0)

Odsłon: 3755 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
 1. drcocaina
  Oceń komentarz:

  -3    

  Opublikowano: 2018-03-14 15:36

  Wszystko co zabronione budzi większą ciekawość i zainteresowanie. To jest walka z wiatrakami.

  Skomentuj

  1. Sharimsejn
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-14 16:16

   Tak? Google to gigant i jak ktoś chce mieć u nich reklamę to na pewno się dostosuje. Jak nie to cóż. Może spróbować zareklamować się w darkwebie ;]]]

   Skomentuj

  2. pablo11
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2018-03-14 17:20

   Tak i zainteresowani bitcoinami będą sobie puszczać reklamy innych dystrybutorów reklam, na złość Google.
   Reklam Google nie popieram, bo umieszczanie ich, to działanie na korzyść ich monopolu i pozbawianie prywatności przeglądających naszą stronę. Ale nie przesadzajmy.

   Rzeczywiste znaczenie zakazu reklam Bitcoinów jest takie, że bądź co bądź jest to modelowa wersja piramidy finansowej, przez co google obawia się o swój tyłek, jeśli to wszystko z wielkim hukiem się skończy.

   Oczywiście każdy z pchających się w ten biznes powinien wiedzieć doskonale o tym, że to piramida finansowa, ale założę się, że po dużym spadku mogą się nagle pojawić jacyś oburzeni tym stanem rzeczy. A wiadomo w Stanach lepiej dmuchać na zimne, mimo, że Google ma dobre stosunki z Rządem i pewnie to kolejny powód tych działań, ważniejszy od poprzedniego.

   Kryptowaluty w moim odczuciu są formą przejściową do rzeczywiście przydatnej funkcji jaką mogą się okazać nasze PC wynajęte w formie jakiejś farmy obliczeniowej.

   Skomentuj

   1. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-03-14 18:49

    Choćby skrypty kopiące miały wpływać na mój sprzęt tylko w wysokości 0,1% to i tak się na to nie zgadzam. Nie dla takich celów jak reklamy itp. Wolę już wersję od Google.

    Skomentuj

 2. vegasnight9
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-03-14 17:12

  Zmasowany atak banksterów i rządów na kryptowaluty. Nie pozwolą Wam się uwolnić. Macie pozostać niewolnikami systemu. Kasę macie trzymać w banku na lokacie 1,5% przy inflacji 3% buhahaaaaaa a nie kryptowaluty Wam w głowach. Do roboty marsz i nie marzyć o wolności!

  Skomentuj

  1. pablo11
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2018-03-14 17:23

   Niestety bitcoiny nie nadają się na stabilne inwestycje w nie, miałoby to sens w formie uniwersalnej waluty płatniczej, ale giełdy kryptowalut musiałyby mieć większe wpływy. Bo do póki nie będzie można wszędzie płacić kryptowalutą są one zmarginalizowane.

   Skomentuj

 3. bodziokrak
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-14 19:35

  A najlepsze że teraz mam poniżej reklamę xtb bitcoin.

  Skomentuj

 4. szpak333
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-03-14 20:25

  w celu ochrony nieświadomych zagrożeń użytkowników „
  ta, a ja chce wiedzieć ile TO google zarobiło na reklamach Amber Gold

  Jeśli chodzi o temat, ewidentnie nacisk korporacji bankowo finansowych

  Skomentuj

 5. belineaenter
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-15 00:39

  Mam nadzieje że NVIDIA pójdzie na dno razem z Krypto-górnikami! Za to co zrobili z rynkiem kart graficznych, sami wykopali sobie grób a NVIDIA się połakomiła odbije się im to jeszcze czkawką! Za 900zł kupiłem nówkę PS4 i już w życiu nie kupię grafiki do PC, Gierki na wymianę albo po parę złoty lub taniutko na OLX polecam! Czemu nie AMD bo ich super karty zasilają taniutkie konsole i będą w PS5 :)

  Skomentuj

 6. Warmonger
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-15 07:01

  Bardzo dobra decyzja. Niestety jak widać po komentarzach, kasyno kryptowalut nadal ma wielu fanów.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!