Na topie

Google Podróże - zaplanuj wyjazd i poznaj atrakcje

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Producenci: Google

Google Podróże to narzędzie, które pozwala szybko i sprawnie załatwić wszystkie sprawy związane z wyjazdem na wakacje czy w delegację.

 • Google Podróże - zaplanuj wyjazd i poznaj atrakcje
A A

Wakacje tuż, tuż. Jeśli chcecie dobrze zaplanować letnie wyjazdy, pomocne może okazać się nowe narzędzie Google, o wszystko mówiącej nazwie: Podróże.

Google Podróże – co to jest?

Google Podróże to dostępna jako aplikacja, a teraz także z poziomu przeglądarki internetowej usługa, którą amerykański gigant niedawno udostępnił Polakom. To przejrzysta i intuicyjna w obsłudze wyszukiwarka, z której można skorzystać podczas planowania wyjazdu. 

Google Podróże atrakcje

Usługa Google Podróże pozwala przede wszystkim szybko i sprawnie odnajdywać loty w atrakcyjnych cenach i hotele w dogodnych lokalizacjach. Oprócz tego możliwe jest „odkrywanie”, czyli po prostu poznawanie miejsc, które warto odwiedzić, gdy będzie się już u celu podróży. 

Jak to działa? 

Wystarczy wpisać w pole wyszukiwania miejsce docelowe, a na ekranie pojawi się Przewodnik turystyczny (z najważniejszymi informacjami i zdjęciami), zestawienie najlepszych atrakcji, sugerowane plany dnia na wyjazdy o takiej lub innej długości oraz ciekawe miejsca w okolicy.

Google Podróże planowanie

Kolejna zakładka to „Planowanie podróży”. Z tego poziomu możemy szybko zorientować się w możliwościach i zarezerwować lot, hotel lub lot + hotel. Usługa podpowie nam też, kiedy najbardziej opłaca się odwiedzić daną lokalizację (to znaczy: kiedy ludzi jest najmniej, temperatury są optymalne, a szansa na opady – niewielka).

To jednak nie wszystko…

Bo usługa pobiera również informacje o zaplanowanych lotach czy zakupionych biletach z naszego konta Google, opierając się przede wszystkim na wiadomościach z Gmaila (a w przyszłości będzie można także dodawać je ręcznie). 

Najważniejsze i najlepsze jest to, że wszystko to otrzymujemy w jednym miejscu: o, tutaj – Google Podróże.

Źródło: Google

Odsłon: 4794 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij
 1. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-05-20 13:06

  A mi zgubiło się gdzieś google news :( Nie mam go już w tym szybkim menu dostępu z poziomu samej wyszukiwarki :( Znowu jakaś rewolucja u naszego kochanego monopolisty?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!