Internet

Google będzie nas jeszcze lepiej informować o COVID-19

z dnia 2020-03-22
Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Zainteresowanie ludzi koronawirusem i bieżącą sytuacją na świecie stale rośnie. Obecnie sprawa pandemii jest na pierwszym miejscu, przewyższając nawet niektóre z najpopularniejszych zapytań wpisywanych w wyszukiwarki.

Na blogu Google pojawiła się informacja, że wprowadzono nowy sposób wyświetlania wyników wyszukiwania oraz uruchomiono specjalną stronę internetową, aby na bieżąco informować o najistotniejszych sprawach związanych z COVID-19.

Google informuje o COVID-19

Światowa Organizacja Zdrowia uznała COVID-19 za zagrożenie dla zdrowia publicznego już pod koniec stycznia. W kilkudziesięciu krajach został uruchomiony Alert SOS od Google, zawierający niezbędne porady od WHO oraz bieżące wiadomości. Obecnie koronawirus tak bardzo się rozprzestrzenia, że firma postanowiła opracować bardziej przyjazny sposób na przekazywanie informacji o COVID-19. Pojawią się nowe oznaczenia w wyszukiwarce Google.

COVID-19

Użytkownicy otrzymają wiarygodne informacje od krajowych i lokalnych organów ds. zdrowia, dane, statystyki i wizualizacje. Pojawią się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, oraz mapa pokazująca rozprzestrzenianie się COVID-19 na całym świecie.

Dodatkowo pod adresem google.com/covid19 pojawiła się strona mająca przede wszystkim edukować, pomagać w zapobieganiu oraz informować o sytuacjach lokalnych. Na razie witryna koncentruje się na Stanach Zjednoczonych, jednak niebawem ma być dostępna dla znacznie większej ilości krajów.

Znajdziemy tam wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i zapobiegania, wyszukiwania związane z koronawirusem, a także dodatkowe informacje dla osób prywatnych, nauczycieli i firm.

COVID-19

Koronawirus stał się wyzwaniem dla całego świata, a władze i organizacje wciąż opracowują nowe wytyczne i narzędzia do zwalczenia pandemii. Google planuje pomagać także w informowaniu o lokalnych usługach medycznych oraz lokalizacji placówek za pośrednictwem Map.

Źródło: blog Google

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Yyy a czego google nie wykorzysta swojego kwantowego komputera do rozwiązania problemu wirusa?
  Zaloguj się
 • avatar
  może mnie jeszcze poinformują że prawdopodobnie zachorowałem bo ich sztuczna inteligencja to wykryła i doniosą na mnie do sanepidu .
 • avatar
  Najważniejsze teraz, to jak zarobić na tym koronawirusie? Myślisz, że kogoś obchodzi twoje życie i zdrowie?

  W usa jest tak, że jeśli państwo musi wydać na ciebie więcej niż 350.000 dolarów w ciągu całego życia, to najlepiej, żebyś zniknął, bo nie budujesz i nie usprawniasz potęgi narodu.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  "Zainteresowanie ludzi koronawirusem i bieżącą sytuacją na świecie stale rośnie."
  Rzeklbym, ze nawet jesli ktos nie jest zainteresowany to i tak jest zmuszony sie interesowac.