Na topie

Grey Goo: nowy RTS twórców Command & Conquer już w styczniu

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Gameplay

Grey Goo ma być połączeniem klasyki gatunku z nowymi rozwiązaniami. I wygląda to naprawdę dobrze.

Grey Goo screen

AA

Grey Goo to nowa strategia czasu rzeczywistego, nad którą pracuje założone przez twórców znanej i lubianej serii Command & Conquer studio Petroglyph Games. Producent ogłosił właśnie, że ten osadzony w klimatach fantasy tytuł zadebiutuje na platformie Steam już na początku przyszłego roku, a konkretnie 23 stycznia.

Być może wielu z was słyszy o tej produkcji po raz pierwszy. Dlatego też warto wspomnieć, że Grey Goo to gra strategiczna, która przenosi gracza w odległą przyszłość, w której ludzkość kolonizuje inne układy planetarne. Przejmujemy kontrolę nad jedną z trzech frakcji (ludzie, kosmici Beta oraz nanoboty Goo) i wykorzystując jej unikalne jednostki i technologie walczymy o panowanie na planecie Ekosystem Dziewięć.

Twórcy zapowiadają, że Grey Goo to klasyczny RTS wykorzystujący w dużej mierze rozwiązania znane z hitów z lat 90. ubiegłego wieku. Kontrolowanie jednostek jest więc mniej rozproszone, a gromadzenie surowców i dostosowywane strategii (poprzez stawianie odpowiednich budynków i tworzenie dobrych armii) jest kluczowe. Nowości w mechanice rozgrywki zostały ponoć podyktowane prośbami graczy i nauką wyciągniętą z prac nad kolejnymi częściami Command & Conquer.

Pierwotnie studio Petroglyph planowało zorganizować beta testy. Informacje zebrane do tej pory w zupełności jednak wystarczą, aby doprowadzić projekt do pomyślnego końca. – „Wiemy, że wielu z was liczyło na uczestnictwo w pełnowymiarowych beta testach. Zamiast tego skoncentrujemy się jednak na informacjach, jakie uzyskaliśmy dotychczas, aby dostarczyć Grey Goo tak dobre – i zrobić to tak szybko – jak to możliwe”.

„Mamy bogate doświadczenie jako twórcy strategii czasu rzeczywistego, sięgające oryginalnego Command & Conquer z Westwood Studios” – powiedział producent wykonawczy Ted Morris. – „Chcemy przywrócić to, co sprawiało, że tamte tradycyjne RTS-y były świetne, przy jednoczesnym uwzględnieniu tego wszystkiego, czego nauczyliśmy się od tamtego czasu”.

Pozostaje zatem czekać na początek przyszłego roku. Tymczasem – jeśli macie ochotę na przeszło godzinną prezentację rozgrywki w Grey Goo, zobaczcie ostatni gameplay:

Kolejne informacje i materiały poświęcone grze Grey Goo – ufając twórcom – pojawią się w przeciągu najbliższych tygodni.

Źródło: GameSpot

Odsłon: 6913 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij
 1. Stasiek_Zabojca
  Oceń komentarz:

  6    

  Opublikowano: 2014-11-30 21:48

  Nie mogę się doczekać.Seria C&C była świetna,ale to,co zrobili z C&C tworząc Tyberyjski Zmierzch to...To po prostu coś strasznego =(

  Skomentuj

  1. wefhy
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2014-11-30 22:12

   Heh, może powiem lepiej: To co zrobiło ogólnie EA po przejęciu C&C ze wszystkimi grami to coś strasznego. RA3 też nieco skopali po swojemu(dokładając psujący rozgrywkę system dodatkowych umiejętności w stylu zrzucania bomb)

   Skomentuj

 2. misiek192
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-11-30 21:55

  Oby nie skończyło jak ostatni c&c w który fajnie mi się grało :/

  Skomentuj

  1. misiek192
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2014-11-30 21:59

   po obejrzeniu na szybko filmiku stwierdzam kotlet i nuda

   Skomentuj

   1. cura666
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2014-12-01 09:30

    Do tego za bardzo kojarzy mi się ze starcraftem.

    Skomentuj

 3. Kadzidło
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-12-01 03:11

  starcraft

  Skomentuj

 4. loctor
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-12-01 08:02

  Ja rozumiem, że tytuł gry nie jest najważniejszy ale "Grey Goo"?? Czemu nie "Green Ladder" albo Red Bucket" ? Mam nadzieję, że w tym przypadku to jest tak, że cała inwencja i wyobraźnia poszła w mechanikę, grafikę i grywalność i nie starczyło już na tytuł.

  Skomentuj

 5. zibiaszek
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-12-01 12:20

  Powiedzmy tak,sprawdzić trzeba,ale już widać że to jedno wielkie nieporozumienie,c&c zh to to nie jest.Jak wielkim debilem albo debilami trzeba być żeby nie słuchać graczy,znowu pająki i cukierki na mapach,ach gdzie te stare dobre czasy z normalnymi pojazdami,a tu jak nie stwory z kosmosu to glizdy spod ziemi.

  Skomentuj

 6. Vatharian
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2014-12-01 14:42

  Nie, nie nie. Command & Conquer stworzyło Westwood Studios. To sa jakieś piąte popłuczyny po kisielu.

  Skomentuj

 7. Nitrov
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2014-12-02 23:24

  Bardzo słabo gra Grey Goo, Command & Conquer to nie podobne do Grey Goo. Tylko po prostu inne zupełnie gra :/

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!