Na topie

Pierwszy film z gry GRID 2 - zobacz gameplay

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
benchmark.pl

Kategoria: Producenci: Codemasters

Wygląda dobrze, a ma być lepiej

GRID 2 gra gameplay

AA

Co prawda GRID 2 zapowiada się na lekko kontrowersyjną grę, ale mimo tego sięgnie po nią zapewne mnóstwo graczy.

Codemasters potwierdziło prace nad tą produkcją na początku sierpnia. Wśród zapowiedzi kilku nowości, gracze skupili się głównie na jednej rzeczy. W grze zabraknąć ma widoku z kokpitu i nie wszystkim się to podoba.

Producent nie zamierza jednak zmieniać swoich planów. Takie wnioski wyciągnąć można przynajmniej po obejrzeniu nowych materiałów z gry.

W sieci pojawiły się pierwsze zapisy fragmentów rozgrywki. Możemy zaobserwować na nich ostrą jazdę na wybrzeżu Kalifornii oraz ulicach Chicago, a wszystko to z widokiem na... maskę. Mimo tego, całość wygląda naprawdę dobrze, a przecież do ukończenia prac nad grą jeszcze sporo czasu.




GRID 2 pojawić ma się na PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3. Gra zadebiutuje prawdopodobnie latem przyszłego roku.

Źródło: vg247, officialplaystationmagazine

Odsłon: 14281 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij
  1. Patrick.
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2012-09-28 14:45

    Jak na Pre - Alphe to nie jest źle : ) Gra prezentuje się dobrze, mam nadzieję, że godnie zastąpi pierwszą cześć.

    Skomentuj

    1. Szymon331
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-09-28 22:59

      Nawet nie tylko dobrze. Tak szczerze pisząc to pierwsza samochodówka, która mnie zaciekawiła od ponad 2 lat. Animacja samochodu z przodu na pierwszym filmiku... miodzio!

      Skomentuj

  2. MixtapePL
    Oceń komentarz:

    -17    

    Opublikowano: 2012-09-28 14:53

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Dla mnie ta gra już jest skreślona z powodu usunięcia widoku z kokpitu.

    Skomentuj

    1. tommyt1983
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-09-28 15:30

      Skreslasz gre w wersji alpha bo gameplay jest pokazany z jednego widoku ...EPIC
      do wersji Final moga zmienic doslownie WSZYSTKO :D

      Skomentuj

        1. MixtapePL
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2012-09-29 02:41

          Nie rozumiem minusów. Przecież Codemasters potwierdził, że nie będzie widoku z kokpitu a to było moim zdaniem znakiem rozpoznawczym wcześniejszego GRID'a

          Skomentuj

    2. Cacek93
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-09-28 15:44

      Też mi się nie podoba, ale to dosyć trywialne, aby odrzucić tą grę ze względu na brak kamerki z widokiem z rączkami kierowcy. Sam przez 90% gry w Grida siedziałem w kokpicie, ale przeżyję brak tego w kontynuacji.

      Skomentuj

      1. Cacek93
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2012-09-28 15:45

        Ale sam wątpię, żeby tego brakowało skoro we wszystkich Toca'ch był taki widok.

        Skomentuj

        1. xpaxpl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-10-03 19:34

          cm ponoć zrezygnował z widoku z kokpitu bo gracze rzadko z niego korzystali ... mam nadzieje że wysłuchają próśb graczy którzy twierdzą że jest inaczej

          Skomentuj

    3. kmax1
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2012-09-29 17:43

      popieram! Gra byłaby świetna ale trochę nie widzi mi się jeździć, siedząc na masce ;)

      Skomentuj

      1. astonmartin
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2012-09-30 11:38

        ale na jakiej masce siedzenie mistrzu? monitor robi za przednią szybę, następnie jest maska, kierownicę z rączkami masz przed monitorem czyli przed szybą, jeżeli w ogóle masz kierownicę do gierki. Ja tylko tak jeżdżę. Taki układ chyba jest logiczny. Twoje rączki z kierownicą, następnie szyba (monitor) dalej maska i jazda. Sorki, ale te komentarze krytyczne trochę mnie irytują. Ja nigdy nie lubiłem dwóch kompletów kierownica-rączki. Ograniczanie widoku na monitorze i dodatkowe elementy, które odwracają uwagę. Wolę skupić się na wyścigu, niż na dzięsiątkach informacji wyświetlanych na monitorze podczas jazdy. Jadąc samochodem w realu też nie zawsze widać maskę. Chyba że masz długą furę z przedłużoną maską i siedzisz wysoko, np. oldskulowa ciężarówa ruska albo Kenworth.

        Skomentuj

        1. kmax1
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-10-07 19:49

          Nie wiem czy siedziałeś kiedyś w samochodzie ;) ale z tego co ja zauważyłem widać jeszcze słupki, lusterka deskę rozdzielczą itp. no chyba że się jeździ mając twarz przyklejoną do szyby. :D Są gry, w których możesz wyłączyć widok kierownicy i wtedy przy odpowiednim ustawieniu swojej względem monitora masz widok jak w prawdziwym samochodzie.
          Dla mnie widok z poziomu maski, jest bardzo nienaturalny. Takie jest moje zdanie i nikt mnie nie przekona, a już na pewno nie tym, że taki "układ jest logiczny".

          Swoją drogą, skoro producent olewa 5% graczy (czyli również mnie) , chcąc nachapać się jeszcze więcej kasy oszczędzając na braku w/w widoku, to nawet gdyby gra była nie wiem jak dobra to jej nie kupię, choćby dla zasady. Oni mają mnie w d.. ja mam ich... czysty układ.

          Po części można mieć pretensję też do samych graczy (oczywiście nie wszystkich). Gdyby właśnie dla zasady się zbuntowali i nie kupowali tak bezmyślnie wszystkich tytułów, to producenci bardziej by się też starali. Zależałoby im wtedy nawet na tych 5%, a tak mają ich w d..
          Wielkie korporacje sobie wyliczają, popatrzą na słupki i od jakiegoś czasu testują sobie graczy... Sprzedawane są gry totalnie niedopracowane, z masą błędów, DLC do gier które jeszcze nie została wydane ( np ME3) , odgrzewane kotlety co roku na tym samym silniku, a teraz brak widoku z kabiny... i będzie coraz gorzej. Jak gracze nic z tym nie zrobią, to niedługo dojdzie do sytuacji, że ktoś kupi grę, a podczas instalacji okaże się, że jeszcze coś będzie trzeba dopłacić, żeby grę uruchomić. Smutne...



          Skomentuj

    1. Cacek93
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-09-28 17:20

      Silnik graficzny jest pewnie ten sam, podobnie jak z pierwszym Dirt'em i Grid'em.

      Skomentuj

  3. RexRX
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-28 16:07

    Ten uliczny wyścig w Chicago.
    Jego początek był taki jak w GRID 1.

    Skomentuj

  4. trybcio86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-28 16:22

    codemasters robi epickie wyscigi i poraz kolejny pokazuje swoja wyzszosc do momentu kiedy nie zaczna kombinowac tak jak w przypadku dirta :/ obranie kierunku na prezentowanie zawodow i cyrku z USA kolmpetnie nie przyjelo sie w europie i duza ilosc fanow jest zawiedzina ze zniszczyli legendarna serie... mam nadzieje ze nie popelnia tego bledu z seria GRID

    Skomentuj

  5. Fikuzi
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-28 18:08

    Moim zdaniem na razie ciężko oceniać ów materiał. Raz, że nie jest to materiał najlepszej jakości, a dwa jak niektórzy wspomnieli to bardzo wczesna wersja. Do czasu ukończenia produktu może się jeszcze wiele zmienić. GRID był świetną ścigałką mimo, że nie był to symulator. Także grunt by następna część nie była chociaż gorsza i to już będzie plusik :)

    Skomentuj

  6. maniek2626
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-28 18:28

    dlaczego ten artykuł drugi raz jest na głównej?

    Skomentuj

  7. kult5
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-28 19:32

    Całe szczęście ostatnie gry z codemasters dobrze chodzą na AMD to trynity da radę :)

    Skomentuj

  8. MarTum
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2012-09-28 20:08

    Sorry ale taka gra bez widoku z kabiny to jest ogromna plama twórców.

    GRID I był grą wyjątkową i nawet idealną. Miał niesamowitą grywalność. Fakt uwielbiam most wanted i tam to normalne ze nie mam widoku z kabiny ale grze typu GRID zrobienie takie czegoś to masakra. Grid umarł

    Skomentuj

  9. Szymon331
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-28 23:02

    Sądzę że się nawrócą. Kamera z kabiny w tym przypadku jest niesamowicie potrzebna bo zupełnie zmienia odbiór gry. Urozmaica ją i wydłuża.

    Jak na pierwsze gameplaye to jest dobrze. Ba! jest bardzo dobrze. Oby nie zepsuli potencjału i nie zbrukali nazwy pierwszego GRIDa.

    Skomentuj

  10. jankesdh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-28 23:25

    Ło matko, chyba większy arcade niż pierwsza część. No to nie GT5, żeby dawali te same tory...

    Skomentuj

  11. Dwd89
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-29 08:50

    ja przeszedłem GRID'a kilka razy, zawsze z kamerą ze środka, destruction derby na ósemce to najprzyjemniejsza trasa ze wszystkich bo raz że trzeba doskonale jeździć a dwa że trzeba mieć odrobinę farta żeby wygrać :) nie ma kamery z kabiny, to nawet nie warto na tą grę patrzeć.

    Skomentuj

  12. piccardo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-29 09:37

    Hmmm... mam nadzieję że grafikę jeszcze mocno poprawią, ale jest ok. Widok z kokpitu musi być! To tylko samochodówka i auta mają się prezentować jak prawdziwe! Zniszczenia być muszą. Technologia i silniki graficzne dziś potrafią dać o wiele więcej niż nam producenci dają... Więc może tak zrobią w końcu grę na którą od samego patrzenia będzie chciało się kupić a po zagraniu nie będzie się dało oderwać...

    Skomentuj

  13. kot-kreskowy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-29 17:03

    niech zrobią tylko efekciarskie, fajne zniszczenia bo w jedynce najwięcej czasu spędziłem na hardkorowych dzwonach i oglądaniu powtórek

    Skomentuj

  14. mariano1133
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-09-29 17:50

    Czy może orientuje się ktoś na jakich systemach to będzie chodzić?

    Skomentuj

  15. Sakret
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2012-09-29 18:17

    GRID 2 vs NFS Most WAnted będzie ciekawie. ;]

    Skomentuj

    1. Patrick.
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-09-29 22:47

      Te gry nie mają ze sobą nic wspólnego (no dobra, są samochody), MW wychodzi w tym roku, a GRID 2 dopiero w przyszłym.