Na topie

GTA 5 przeniesione na prawdziwe ulice

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Trzeba przyznać, że efekty okazały się naprawdę świetne.

GTA 5

AA

Pamiętacie bardzo ciekawy materiał prezentujący, jak fanom GTA 2 udało się odtworzyć grę na prawdziwych ulicach? Wygląda na to, że stał się on inspiracją dla sympatyków najnowszej odsłony serii, którzy zdecydowali się na dokładnie taki sam krok.

Ekipa CorridorDigital postanowiła przedstawić w realnym życiu Grand Theft Auto V, a zatem w teorii miała zadanie nieco trudniejsze. Wystarczyło jednak przyłożyć się do pracy i efekty okazały się naprawdę świetne.

Postarano się bowiem o nie tylko o charakterystyczny sposób poruszania się bohatera, ale także wiele innych szczegółów, które od razu przywodzą na myśl wspomnianą grę.

Warto podkreślić, że w przypadku materiału nawiązującego do GTA 2 wykorzystano drona, podczas gdy tym razem zdecydowano się sięgnąć po jedną z kamer GoPro. Nam trudno ocenić jednoznacznie, gdzie efekty były lepsze, chociaż wy być może pokusicie się o takie opinie.


Źródło: youtube, thegtaplace

Odsłon: 11183 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij
  1. mako999
    Oceń komentarz:

    -13    

    Opublikowano: 2015-06-14 19:25

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Nie no lubię tę stronę i w ogóle, ale jak filmik wrzucili tydzień temu i był na każdej większej stronie o tej tematyce to trochę śmiesznie wygląda jak teraz news z tym robicie.

    Skomentuj

    1. czarnobrody
      Oceń komentarz:

      26    

      Opublikowano: 2015-06-14 19:28

      Ja go nie widziałem. Nie każdy siedzi na kilku stronach o takiej samej tematyce.

      Skomentuj

    2. szefuncio
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-14 20:43

      Zostawili newsa na weekend, bo wtedy prawie nic nowego się nie dzieje i dlatego dodali właśnie to co wyżej.

      Skomentuj

      1. Szymon331
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-14 21:35

        To tak zwane weekendowe oldsy ;)

        Skomentuj

    3. kamil112234
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-06-14 22:31

      też widziałem film, lecz ja ze stron o tematyce IT oglądam tylko benchmarka i chciałbym żeby tu były wszystkie newsy. a jak już się coś widziało to co za problem NIE WCHODZIĆ na linka i dać poczytać innym?

      Skomentuj

  2. raffal81
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2015-06-14 19:56

    Co by nie mówić ja nie siedzę na 100 stronach ;)) ale wszędzie to się pojawiało, nawet chyba na stronie radia maryia ;]

    Skomentuj

  3. rTech
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-06-14 20:13

    Jak to się mówi lepiej późno niż wcale :)

    Skomentuj

      1. witoldsz
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-06-14 23:37

        50 lat? Ją daję max 10.

        Skomentuj

        1. suntzu
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-06-15 06:40

          Sprzęt za słaby. Spójrz na filmy... gry dążą do jakości "filmowej" nie realu, a te są generalnie przekolorowane.

          Blisko pod wieloma względniami realu już jesteśmy, część rzeczy wygląda już super. Generalnie bariera jest głównie softowa.

          By osiągnąć coś lepszego w teorii trzeba RayTracing-u. Tu można generalnie szybko osiągnąć dość realistyczny obraz (mała bariera softowa ale ogromna sprzętowa).

          Sprowadza się do tego, że będziemy mieli małymi kroczkami lepszą grafikę. Kolejne shadary/post processing i nawet na obecnym sprzęcie będzie wszystko wyglądać lepiej...
          ...czego gwarantem są konsole :)

          Skomentuj

      1. Tabalan
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-14 21:17

        Niby czemu mają paść. Wystarczy streaming gier, a wtenczas konsole mogą spokojnie pobić na głowę desktopy. Tylko jestem ciekaw jak na taki ruch by zareagowali Intel, Nviia i AMD, bo nie byłby potrzebny high-end, aby grać w świetnej jakości.

        Skomentuj

        1. suntzu
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-06-15 06:43

          Tylko to się nie opłaca...
          Co najwyżej dostarczania staroci, bo na jednym sprzęcie możesz wiele uruchomić.

          Spójrz jakie są ceny streamingu tych staroci. Taniej kupić PS3 z wtórnego rynku.

          Skomentuj

  4. Smuga
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-15 10:08

    Jak do tej pory pierwszy profesjonalny tego typu filmik o GTA, wszystkie jakie wcześniej widziałem to zwykłe g**no.