Na topie

HackYeah - największy hackathon w tej części świata

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Wydarzenia Tematyka: programowanie

Programiści, graficy i projektanci połączą siły, by w ciągu 24 godzin znaleźć rozwiązanie kilkunastu różnych problemów. Albo przynajmniej spróbować.

  • HackYeah - największy hackathon w tej części świata
A A

Największy hackathon (czyli maraton programowania) w naszej części Europy odbędzie się już w ten weekend w Krakowie. Podczas wydarzenia HackYeah z różnymi zadaniami równocześnie radzić będzie sobie około 2000 programistów.

Każdy chętny może wziąć udział w HackYeah i spróbować swoich sił w kilkunastu zadaniach. Programiści stworzą między innymi rozwiązania do monitorowania efektów treningu, systemy zapobiegania, ostrzegania/reagowania i analizowania klęsk żywiołowych, aplikacje zmniejszające nierówności społeczne, narzędzia minimalizujące liczbę wypadków drogowych czy programy zabezpieczające przed oszustwami podatkowymi.

Od 28 do 29 października na terenie krakowskiej Tauron Areny programiści przez 24 godziny będą dyskutować oraz pisać kod w różnorakich technologiach: Java, C/C++, C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5 czy SQL. Dla najlepszych przewidziano nagrody z puli ponad 100 tysięcy złotych, ale będą oni mogli również nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami. 

„Wydarzenie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekrutacyjne firm IT operujących w Krakowie. W 2017 roku otwiera się w samym Krakowie ponad 1500 nowych miejsc pracy, a zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 30 000 pozycji” – mówią organizatorzy. – „HackYeah to 24 godziny ciężkiej pracy, ale nie tylko. To także konferencja, na której można zapoznać się z najnowszymi trendami w środowisku IT i poszerzyć swoją wiedzę”.

Więcej informacji o wydarzeniu, biletach itd. na stronach Tauron Areny oraz samego HackYeah.

Źródło: Tauron Arena Kraków

Odsłon: 2862 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!