Internet

Instagram wprowadza kontrolę wieku. Wszystko w trosce o najmłodszych użytkowników serwisu

z dnia 2019-12-04
Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Instagram chcąc zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników, postanowił wprowadzić kontrolę wieku. Zakładając nowe konto, obowiązkowo trzeba będzie teraz podawać swoją datę urodzenia. Serwis zapewnia, że umożliwi to dostosowanie wyświetlanych treści do wieku.

Wydaje się, że ma to na celu zapewnienie „doświadczeń odpowiednich do wieku”. Zgodnie z regulaminem serwisu trzeba mieć minimum 13 lat, aby do niego dołączyć. Wymóg podania daty urodzenia może powstrzymać młodszych użytkowników przed założeniem konta, a przynajmniej taką nadzieję mają twórcy. Chcą też edukować najmłodszych na temat bezpieczeństwa w internecie, informować o sposobach kontroli konta i ustawieniach prywatności.

Instagram

Może to okazać się przydatne, chociażby ograniczając wyświetlanie nieletnim treści dotyczących alkoholu czy hazardu.

Dane o wieku będą ukryte na Instagramie

Do tej pory nowi użytkownicy nie musieli podawać daty swoich urodzin, z wyjątkiem przypadków łączenia konta z Facebookiem. Teraz dane dotyczące wieku mają być widoczne jedynie dla właściciela konta. Dodatkowo edycja urodzin na Facebooku, zmieni je również na Instagramie.

Zwiększenie prywatności w wiadomościach

Zostanie również wprowadzona nowa opcja, dzięki której otrzymamy większą kontrolę nad wiadomościami. Od tej chwili sami zdecydujemy od kogo dostaniemy wiadomości prywatne. Jest nadzieja, że zmniejszy to ilość spamu, bo będziemy mogli odbierać wiadomości i komentarze tylko od kont obserwowanych. W końcu nie trzeba będzie przekopywać się przez niechciane treści wysyłane przez nieznajomych.

Instagram

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Dodatkowo twórcy będą mieli możliwość ograniczania dostępu do wyświetlania swoich postów, które uznają za niestosowne dla nieletnich.

Instagram bardziej bezpieczny

Instagram stał się wiodącym serwisem wśród nastolatków i młodych dorosłych, znacznie przyczyniającym się do wzrostu przychodów Facebooka. Odkąd wyprzedził Facebooka w ilości użytkowników, kontrola tej popularnej platformy wzrosła.

Serwis spodziewa się, że większość osób uczciwie przedstawi swoje dane i nie będzie wymagał od użytkownika weryfikacji podanej daty urodzenia. Pomoże w tym personel przeglądający treści oraz sztuczna inteligencja, analizująca chociażby posty urodzinowe i składane tam życzenia. Będzie przewidywać wiek i płeć użytkownika na podstawie jego wpisów, użytych hashtagów i obserwowanych profili.

Twórcy mają nadzieję, że dzięki najnowszym aktualizacjom Instagram stanie się bezpieczniejszy i zapewni lepsze doświadczenia wszystkim osobom korzystającym z platformy.

Źródło: Instagram

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Myślę, że dzieci w wieku o wiele młodszym niż te 13 lat będą już potrafiły podać fałszywą datę urodzenia także wielkie mi to utrudnienie
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie w trosce tylko amerykanski urząd srał karami za zbieranie danych od nieletnich na youtube będzie się płacić 40k $ za każde video nie oflagowane jako dla dzieci z kontentem dla dzieci. Szykować się na pozwy polscy szit tuberzy.
 • avatar
  hehe, to teraz focie w stylu 'miss WC' będą posegregowane wiekowo :)
 • avatar
  Heh, jako to kontrola wieku? Ta opcja nazywa się "konieczność wprowdzenia dowolnej daty jako daty urodzenia". Nawet 6 latki wiedzą, że jak wprowadzą prawdziwą to media "społecznościowe" nie będą im działać...