Na topie

Procesory Intel Skylake w przedsprzedaży - ceny nie takie straszne

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Procesory

Kategoria: Komputery Podzespoły Procesory Tematyka: Intel Skylake Procesory Intel Producenci: intel

Zachodnie sklepy rozpoczęły przedsprzedaż procesorów Intel Core i5 i Core i7 z generacji Skylake.

Intel Core i7 procesor opakowanie

AA

Niedawno pisaliśmy o przedsprzedaży procesorów Intel Broadwell. Jak się okazuje, niektóre zachodnie sklepy rozpoczęły też przedsprzedaż modeli Intel Skylake – w tym przypadku ceny są jednak zdecydowanie bardziej atrakcyjne.

Procesory Intel Skylake zaliczają się do kolejnej generacji, a więc są produkowane w 14-nanometrowej litografii i bazują na mikroarchitekturze Skylake. Ważną informacją jest też to, że desktopowe układy są kompatybilne z nowymi płytami głównymi z podstawką LGA 1151 i chipsetami z serii 100.

Według dotychczasowych informacji, początkowo na rynku zadebiutuje dziesięć wydajniejszych procesorów z serii Core i5 i Core i7 – ich specyfikację znajdziecie poniżej.

Model Rdzenie/Wątki Taktowanie/Turbo Pamięć L3 Kontroler pamięci TDP
Core i7-6700K 4 / 8 4,0 / 4,2 GHz 8 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 95 W
Core i5-6600K 4 / 4 3,5 / 3,9 GHz 6 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 95 W
Core i7-6700 4 / 8 3,4 / 4,0 GHz 8 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 65 W
Core i5-6600 4 / 4 3,3 / 3,9 GHz 6 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 65 W
Core i5-6500 4 / 4 3,2 / 3,6 GHz 6 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 65 W
Core i5-6400 4 / 4 2,7 / 3,3 GHz 6 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 65 W
Core i7-6700T 4 / 8 2,8 / 3,6 GHz 8 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 35 W
Core i5-6600T 4 / 4 2,7 / 3,5 GHz 6 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 35 W
Core i5-6500T 4 / 4 2,5 / 3,1 GHz 6 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 35 W
Core i5-6400T 4 / 4 2,2 / 2,8 GHz 6 MB DDR3L-1600/DDR4-2133 35 W
*specyfikacja nieoficjalna

Przedsprzedaż rozpoczęły sklepy w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a obecnie dostępne są dwa standardowe modele – Core i5-6500 kosztuje około 240 – 250 dolarów, natomiast Core i7-6700 około 380 – 390 dolarów. Należy jednak pamiętać, iż są to ceny w przedsprzedaży, a te zwykle są wyższe od zalecanych przez producenta. Dla porównania, ich odpowiedniki z generacji Haswell kosztują odpowiednio 202 dolary (Core i5-4570) i 312 dolarów (Core i7-4770).

Źródło: DirectDial, PC-Canada, CenDirect

Odsłon: 19414 Skomentuj newsa
Komentarze

38

Udostępnij

Procesory w marketplace

  1. kamil9186
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-05-16 07:07

    I po co podstawka 1151 . Mogliby zrobić te proce na 1150 i bym cos kupił a tak tylko obejdę Się smakiem :)

    Skomentuj

    1. aendrju
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-05-16 07:26

      DDR4?

      Skomentuj

      1. tanto
        Oceń komentarz:

        15    

        Opublikowano: 2015-05-16 07:49

        DDR4 mogłoby działać bez zmiany podstawki. Przecież zmienili tylko jeden pin. Tylko właśnie jest to po to, żeby ludzie kupili nowe płyty i od razu proc i ram, a nie nowe płyty i ram, bo różnica w wydajności gigantyczna nie będzie i nie ma sensu zmieniać procka co generacje. Za to nowy RAM to już zmienia niemało.

        Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          9    

          Opublikowano: 2015-05-16 08:45

          W tej cenie procka i kupujac DDR4 kazdy normalny user kupilby 6-rdzeniowego Haswella-E

          Skomentuj

          1. Kapucynek
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-05-16 09:54

            Ta, ale tam też mobo wyjdzie x2 weź to pod uwagę.

            Skomentuj

          2. BariGT
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-05-16 11:34

            ale za te kilka stówek masz 6 rdzeni.

            Skomentuj

          3. Franz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-05-16 12:00

            Całkowicie się z Tobą zgadzam - przy tych cenach procesorów Skylake to poważnie bym się zastanowił, czy jednak nie wybrać platformy 2011 z X99 - za ok. 1600 zł. mam 6 rdzeniowego i7-5820K, a porządną płytę pod niego od MSI dostane już za 800 zł. - drogo, ale bez przesady, porządne płyty pod Skylake też tyle będą kosztować.
            Nie każdy szuka najtańszej płyty za 200-300 zł.

            Wybór tak naprawdę zależeć będzie od potrzeb kupującego, ale widać, że po premierze Skylake platforma 2011 relatywnie stanieje.

            Skomentuj

          4. Balrogos
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-05-18 00:26

            EEe za 300-400 sa bardzo dobre plyty pod OC baynajmniej byly do np i5 3570k wiec z cenami raczej sprzesadzasz chyba ze sie szykujesz na azot i napiecia typu 1.7v

            Skomentuj

          5. Franz
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-05-18 20:55

            Ale w moim przypadku to nie o OC chodzi, gdy gotów jestem wydać więcej na płytę, ale o jej wyposażenie (złącza, możliwości rozbudowy, czy modernizacji zestawu) i o bardziej ergonomiczne rozmieszczenie wszystkiego na płycie - takie mamy czasy, ze niestety dopiero droższe płyty maja wiele rzeczy zrobionych jak należy.

            Skomentuj

          6. Silver
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-05-17 13:00

            Jeśli ktoś potrzebuje rdzeni jest jeszcze oferta AMD ;)

            Skomentuj

          7. Kapucynek
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2015-05-17 16:12

            Bez urazy, jestem zwolennikiem AMD ale sobie chyba jaja robisz. Nie porównuj Trabanta do Chargera.

            Skomentuj

    2. bandan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-05-16 08:14

      Extra, premiera płyt z tą podstawką 1151 nastąpi pewnie po wakacjach dopiero. Też bym wolał dostać nowy procesor na 1150, powinni dać możliwość montażu tych procesorów na 1150 kosztem rezygnacji z ramów czwórek.

      Skomentuj

      1. gormar
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-05-16 09:50

        Akurat w przypadku nowej architektury Skylake uzyskanie wstecznej kompatybilności nie było możliwe, gdyż Intel ze względu na problemy z uzyskiem zrezygnował z integracji części układu regulacji zasilania wewnątrz procesora. Ale nawet bez tego powód by się znalazł ;(.

        Skomentuj

  2. MasterBarti
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-05-16 07:50

    DDR3+DDR4

    Skomentuj

  3. kamil9186
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-16 07:54

    Według mnie to wszystko nabijanie kasy . Kasa rządzi tym światem i Intel to wykorzystuje . Każdy o zdrowych zmysłach by tak zrobił.

    Skomentuj

    1. Aloyz
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2015-05-16 09:11

      No jeśli Twoim zdaniem to są "zdrowe zmysły" to serdecznie gratuluję...

      Skomentuj

      1. MarTum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-05-16 11:32

        To jest biznes. Tu nie ma miejsca na czułości.

        Skomentuj

        1. ModeratorChodziWRurkach
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-05-17 12:03

          Widać, że nigdy nie prowadziłeś nawet straganu z czosnkiem. Biznes wcale nie oznacza prymitywnego wyzysku.

          Skomentuj

    2. ModeratorChodziWRurkach
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-05-17 11:59

      Nie. Są różne modele biznesowe i niektóre wcale nie mają maksymalizacji zysku za główny priorytet.

      Skomentuj

  4. Lord_Krecitsqa
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-05-16 09:29

    Poczekam na testy. Jak będzie różnica od razu kupię.

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2015-05-16 09:42

      Prawdopodobnie różnica będzie spora ale tylko dla układu iGPU, sama wydajność CPU będzie na poziomie Haswell Refresh

      Skomentuj

  5. Szymon331
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-05-16 10:17

    Ciekawe jak prezentowac sie bedzie potencjal OC nowych modeli?

    Zeby chociaz +1 GHz dalo sie ogarnac...

    Mysle ze ze zmiana platformy poczekam na nastepna podstawke Intela albo wrecz na Haswell-E lub co tam wtedy bedzie ciekawego. Zawsze gdy zmienialem procesor do procz zmiany zegarow. cahe etc. etc. roznica byla w ilosci rdzeni co w pracy sie przydawalo.

    Od premiery pierwszych serii "i" ciagle mamy tylko 4 rdzenie i co najwyzej z HT...

    Skomentuj

    1. Balrogos
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-05-18 00:28

      ja mam i5 3570k i czekam do 2016 roku az AMD cos odpowie i zobaczymy co bedzie wiec kupie albo AMD albo Intela jelsi nie bedzie walil3% wydajnosci wiecej co generacje licze na AMD.

      Skomentuj

  6. jarekzon
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-05-16 10:18

    To dla kogo są procesory Broadwell, skoro Skylake są z nowszej generacji, więc pewnie wydajniejsze i oszczędniejsze ? I czemu służy premiera procesorów starszej generacji, skoro ceny są podobne, to każdy wybierze nowszy procesor.

    Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2015-05-16 13:15

      Bo Broadwelle z tego co mi wiadomo, mają odblokowane mnożniki i TDP na poziomie 65W, czyli jednak różnią się od Skylake'ów

      Skomentuj

  7. shakal84
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-05-16 10:40

    Trzeba poczekać na konkretne testy tych procków z DDR3 i DDR4 jak wypada wydajnośc, i jak się mają do poprzerdniej serii. I wtedy zakpupić albo olać.

    Skomentuj

    1. shakal84
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-05-16 10:41

      Wiwat edycja postów !!!

      Skomentuj

  8. AkaRyupl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-05-16 17:18

    Przedpremierowa cena Skylake ok 100$ niższa jak przedpremierowa cena Broadwelli - w skrócie Broadwell to jest metoda na wyciągnięcie kasy od ludzi....

    Skomentuj

  9. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-05-16 21:31

    Nie wiem, czy zauwazyliscie. Roznica miedzy i5 6600 i 6600K wyraza sie takze w MHz (bez turbo). Dodatkowo tryb turbo jest juz rozny w zaleznosci od procesora, nie jest to +5 binow, jak w modelach wczesniejszych - ow 6600 moze ciagnac +6 binow.
    Ciekawe, jak bedzie wygladac o/c procesorow, a takze jak rozne chipsety na to pozwola. Na razie szalu nie ma przy wymianie z "leciwego" SandyBridge, ktory urzekl mnie swoja nowatorszczyzna ;-) Zobaczymy testy, w tym te z RAMem.

    Skomentuj

    1. JJ79ty
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-05-17 11:02

      Nie zrozumiałem ani słowa.

      Skomentuj

      1. JJ79ty
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-05-17 11:05

        Nie zrozumiałem ani słowa. Tryb rozny?? Czy rożny lub różny. Ciagnac - brak w jakim kolwiek słowniku. Zauwazyliscie ???? Co to w ogóle za słowo! Język polski stosuje polskie znaki!!!

        Skomentuj

        1. ModeratorChodziWRurkach
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-05-17 11:55

          HEHE, to ten koleś od ssd drajwa i "ekspert" polskiego słowotwórstwa.

          Skomentuj

  10. JJ79ty
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-17 11:04

    Nie zrozumiałem ani słowa. Tryb rozny?? Czy rożny lub różny. Ciagnac - brak w jakim kolwiek słowniku. Zauwazyliscie ???? Co to w ogóle za słowo! Język polski stosuje polskie znaki!!!

    Skomentuj

  11. Gungosa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-18 07:30

    czyli ceny i5-6500 wygladaja tak jak teraz cena i5-4690k

    Skomentuj

  12. Gungosa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-18 07:34

    mysle ze 4,5Ghz nie bedzie robic wrazenia na tych procach. Tzn beda sie fajnie krecic do 4,5.

    Skomentuj

  13. myceK
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-18 12:57

    Pytanie amatora:
    Czy Skylake będą również w laptopach dostępne po premierze ?

    Skomentuj

  14. tovitto
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-05-19 09:39

    Nie rozumiem tego patentu intela :D
    5tej generacji jeszcze na rynku nie ma, a ci już 6 sprzedawać chcą. To po cholere w ogóle wypuszczają Broadwelle?
    Druga sprawa to nie rozumiem tej zmiany oznaczeń na broadwellach. Literkę "k" zmienili na"c" by w skylake'ach znowu wrócić do "k".
    Jedna wielka schizofrenia tutaj ;D

    Swoją drogą nieźle dowalili - broadwelle tdp 65W - skylake 95W. Ostro poszli ;)

    Skomentuj

  15. bartekssj5
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-10-14 15:30

    Ja już go kupiłem i razem z płytą główną Asusa Maximus VIII Hero i pamięć Ram DDR4 ja czekam kiedy będą jakieś testy.