Procesory

Intel Core i9-9980XE z lepszymi możliwościami OC - jakiego potencjału mamy się spodziewać?

z dnia 2018-10-15
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Producent pochwalił się możliwościami podkręcania topowego modelu Core i9-9980XE. Entuzjaści powinni być zadowoleni, ale konieczne tutaj będzie wykorzystanie dobrego chłodzenia cieczą.

Jesteśmy po premierze procesorów Intel Core X – topowe modele mają zaoferować nie tylko wyższą wydajność, ale też lepszy potencjał na podkręcanie. Jakich wyników powinniśmy się spodziewać?

Pierwsze informacje na ten temat ujawniono na konferencji producenta. Intel zaprezentował tutaj maszynę z topowym modelem Core i9-9980XE – układ ten oferuje 18 rdzeni i 36 wątków, które w standardzie pracują z taktowaniem 3,0 GHz i w trybie Turbo Boost Max 3.0 mogą przyspieszyć maksymalnie do 4,5 GHz.

Intel Core i9-9980XE - podkręcanie
Model Core i9-9980XE jeszcze nie jest poprawnie wykrywany przez CPU-Z

Jak się okazuje, przy zastosowaniu dobrego chłodzenia cieczą możliwe jest zwiększenie taktowania do 4,7 GHz (na wszystkich rdzeniach). Dla porównania poprzedni 18-rdzeniowy/36-wątkowy model - Core i9-7980XE na chłodzeniu wodnym osiągał maksymalnie 4,4 – 4,5 GHz.

Intel Core i9-9980XE - podkręcanie

Wyższy potencjał na OC to w głównej mierze zasługa lutowanego połączenia rozpraszacza ciepła. Rozwiązanie to pozwala efektywniej odprowadzać ciepło, więc równocześnie możliwe jest tutaj mocniejsze zwiększenie napięcia zasilającego.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Premiera nowych modeli Core X spodziewana jest w listopadzie. Topowy Core i9-9980XE został wyceniony na 1979 dolarów.

Źródło: PCOnline

marketplace

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Procek w cenie całego kompa do gier, spoko spoko :D

  Ciekawe czy taki procek ma większa wydajność od np 8700k w grach :D
  Zaloguj się
 • avatar
  w grach wyjdzie pewnie podobnie jak cała reszta. liczy się przede wszystkim GPU, oraz to, aby CPU przekraczał pewną barierę, aby nadążył z dostarczaniem danych do GPU. Tak więc dla kogo jest ten nowy intel 9980xe, tego naprawdę nie wiem. jeśli skupimy się na obliczeniach, to niestety threadriper2 wymiata.

  ach jeszcze oczywiście nowa stara podstawka. żenada.
  podstawka jest stara, nowa w wydaniu konsumenckim.
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie wiem dlaczego ale wciąż mam wspomnienie jak fanatycy bronili gluta, że jest on taki dobry i w ogóle nie ma sensu lutować IHS.
  Zaloguj się
 • avatar
  Fajnie , że ten rok już mija dla rynku PC bo Zen2 odmieni cały rynek na dobre.
  Miło będzie wspominać czasy ubiegłe nawet jeżeli będzie to na prawdę krótki okres , w których będziemy spoglądać na Intel taplającego się we własnym szambie.