Ciekawostki

Inteligentny hotel 5G, czyli Oppo pokazuje możliwości sieci

z dnia 2019-08-14
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Był zwykły 12-metrowy kontener, jest nowoczesny hotel naszpikowany nowymi technologiami. Australijski oddział firmy Oppo postanowił przygotować coś, co pozwoli zrozumieć, jaka przyszłość jest przed nami.

Inteligentny, futurystyczny i mobilny – takich słów używa firma Oppo, opisując swój hotel z matowym wykończeniem na zewnątrz i minimalistycznym wystrojem w środku. To nie estetyka jest jednak najważniejsza, lecz fakt, że jest to obiekt naszpikowany technologiami, na czele z łącznością 5G

W mobilnym hotelu do sterowania wykorzystuje się smartfona Oppo Reno, pozwalającego na łączenie się z siecią 5G. Na gości czekają inteligentne lustra (na których można przeczytać wiadomości), sala gier (oferująca streamowanie bez buforowania), ekrany (na których można oglądać filmy z Netflix w wysokiej jakości) oraz liczne rozwiązania wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną (takie jak Garderoba AR). Za pomocą głosu można zmieniać ustawienia oświetlenia, sterować odtwarzaczem muzycznym czy zadawać rozmaite pytania Asystentowi Google. To wszystko ma być możliwe i w pełni wygodne właśnie dzięki 5G.

Oppo 5G Hotel - wideo:

„Aktualnie OPPO jest pionierem we wdrażaniu rozwiązań opartych o 5G, demonstrując pierwsze realne zastosowania tej technologii dla potrzeb konsumenckich oraz wprowadzając do sprzedaży pierwsze urządzenie, które realnie będzie korzystać z sieci 5G” – chwali się producent. 

Mobilny hotel pojawi się w kilku australijskich miastach, a zamieszkają w nim szczęśliwcy, których taka przyjemność kosztuje 150 dolarów australijskich (czyli około 400 zł) za noc. Firma Oppo poinformowała, że cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

Źródło: Oppo

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

5
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Na cholerę te 5g... i tak 100000x lepiej poczujemy się w lesie czy na łące
  Zaloguj się
 • avatar
  Nie ma tam nic, czego nie ma do tej pory na rynku xd
 • avatar
  Zapłacić 500 zł by przez noc być w ciągłym napromieniowaniu 5G - tylko dla idiotów !
  Po co mi 5G skoro LTE doskonale daje sobie radę ???
 • avatar
  no niesamowite, choć nie wspomniano nic o 5G pod prysznicem albo w klopie a to przecież must have obecnych czasów, bez tego nie ma nowoczesności i komfortu. Kontener i te kilka krzeseł na pustym trawniku, żałosny widok przyszłości...