Na topie

IQOS - podgrzewacz tytoniu dopuszczony do sprzedaży w USA

Autor:
redakcja

więcej artykułów ze strefy:
Gadżety

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Producenci: IQOS

Podgrzewacze tytoniu nie są całkowicie nieszkodliwe, ale stanowią mniejsze zagrożenie dla palaczy i ich otoczenia niż papierosy. FDA wydała zgodę na wprowadzenie do sprzedaży na terenie USA pierwszego takiego urządzenia – IQOS koncernu Philips Morris International.

 • IQOS - podgrzewacz tytoniu dopuszczony do sprzedaży w USA
A A

Palenie szkodzi zdrowiu – nie tylko palacza, ale też osób w jego otoczeniu. Jest to jednak także nałóg, z którym wyjątkowo trudno zerwać. Firmy z tej branży starają się jednak pomóc swoim klientom, rozwijając koncepcję podgrzewaczy tytoniu, które cechują się znacznie mniejszą szkodliwością. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała pierwszą zgodę na sprzedaż takich gadżetów na terenie Stanów Zjednoczonych. Otrzymał ją koncern Philip Morris International, w którego ofercie znajduje się rodzina IQOS.

IQOS to pierwsze urządzenie podgrzewające tytoń, które zostało dopuszczone do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. FDA uznała, że produkt koncernu PMI jest „właściwy dla ochrony zdrowia publicznego” ze względu na to, że wytwarza (o około 90 proc.) „mniej szkodliwych substancji” w porównaniu do tradycyjnych papierosów, choć – co podkreślono – nie jest całkowicie nieszkodliwy. Mniej negatywny wpływ podgrzewaczy został również potwierdzony przez rodzimy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.

Philips Morris International wprowadził IQOS już w prawie 50 krajach (w tym w Polsce) i pochwalił się niedawno, że z jego statystyk wynika, że już około 7 milionów palaczy zrezygnowało z papierosów na rzecz podgrzewaczy. – „Wszyscy w PMI jesteśmy zdeterminowani, aby zastąpić tradycyjne papierosy bezdymnymi produktami alternatywnymi, które łączą w sobie zaawansowaną technologię i rezultaty rzetelnych badań naukowych” – dodał Andre Calantzopoulus, dyrektor generalny koncernu. Samą decyzję FDA nazwał zaś „kamieniem milowym”.

Źródło: Philip Morris International

Odsłon: 2911 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. bizum
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-05-13 15:55

  przekonaliście mnie tym artykułem - zaczynam palić!

  Skomentuj

 2. jacy4
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2019-05-13 19:48

  Jak chcą zastąpić papierosy bezdymną alternatywą to czemu robią to dziadostwo zamiast po prostu zwykłe epapierosy? I jeszcze pytanie czemu nigdzie nie pisze że to artykuł sponsorowany?

  Skomentuj

  1. noizebeat
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-05-15 15:49

   Problem epapierosa jest taki, że nie zostawia typowego dla papierosów 'kapcia' w gębie dlatego ludzie w dzien wypalają całą fiolkę i rzucają epapierosa w kąt.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!