Gadżety

IQOS - podgrzewacz tytoniu dopuszczony do sprzedaży w USA

opublikowano przez redakcja w dniu 2019-05-13

Podgrzewacze tytoniu nie są całkowicie nieszkodliwe, ale stanowią mniejsze zagrożenie dla palaczy i ich otoczenia niż papierosy. FDA wydała zgodę na wprowadzenie do sprzedaży na terenie USA pierwszego takiego urządzenia – IQOS koncernu Philips Morris International.

Palenie szkodzi zdrowiu – nie tylko palacza, ale też osób w jego otoczeniu. Jest to jednak także nałóg, z którym wyjątkowo trudno zerwać. Firmy z tej branży starają się jednak pomóc swoim klientom, rozwijając koncepcję podgrzewaczy tytoniu, które cechują się znacznie mniejszą szkodliwością. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała pierwszą zgodę na sprzedaż takich gadżetów na terenie Stanów Zjednoczonych. Otrzymał ją koncern Philip Morris International, w którego ofercie znajduje się rodzina IQOS.

IQOS to pierwsze urządzenie podgrzewające tytoń, które zostało dopuszczone do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. FDA uznała, że produkt koncernu PMI jest „właściwy dla ochrony zdrowia publicznego” ze względu na to, że wytwarza (o około 90 proc.) „mniej szkodliwych substancji” w porównaniu do tradycyjnych papierosów, choć – co podkreślono – nie jest całkowicie nieszkodliwy. Mniej negatywny wpływ podgrzewaczy został również potwierdzony przez rodzimy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.

Philips Morris International wprowadził IQOS już w prawie 50 krajach (w tym w Polsce) i pochwalił się niedawno, że z jego statystyk wynika, że już około 7 milionów palaczy zrezygnowało z papierosów na rzecz podgrzewaczy. – „Wszyscy w PMI jesteśmy zdeterminowani, aby zastąpić tradycyjne papierosy bezdymnymi produktami alternatywnymi, które łączą w sobie zaawansowaną technologię i rezultaty rzetelnych badań naukowych” – dodał Andre Calantzopoulus, dyrektor generalny koncernu. Samą decyzję FDA nazwał zaś „kamieniem milowym”.

Źródło: Philip Morris International

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Jak chcą zastąpić papierosy bezdymną alternatywą to czemu robią to dziadostwo zamiast po prostu zwykłe epapierosy? I jeszcze pytanie czemu nigdzie nie pisze że to artykuł sponsorowany?
    Zaloguj się
    -1
  • avatar
    przekonaliście mnie tym artykułem - zaczynam palić!