Ciekawostki

Kano OS: darmowy system dla Raspberry Pi 2

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2015-03-25

Kano OS określany jest przez twórców jako „szybki, dający frajdę i przyjazny system operacyjny”.

Kano OS

Słyszeliście kiedyś o systemie operacyjnym Kano OS? Twórcy zdają sobie sprawę z tego, że raczej nie i aby zwiększyć jego popularność, a przy okazji też przyspieszyć jego rozwój, postanowili udostępnić go za darmo dla domorosłych inżynierów projektujących na platformie Raspberry Pi 2.

Kano OS określany jest przez twórców jako „szybki, dający frajdę i przyjazny system operacyjny”. Platforma obsługuje gry wideo, przeglądanie stron internetowych, aplikacje wideo oraz wiele narzędzi do rozwoju oprogramowania. 

System Kano OS został wyposażony w szereg narzędzi stworzonych z myślą o Raspberry Pi i ogólnie rzecz ujmując powstał głównie dla programistów. Użytkownicy, którzy dzięki niemu otrzymają przenośną konsolę też raczej nie będą jednak narzekać.

Twórcy zebrali pieniądze na rozwój systemu dzięki kampanii na platformie Kickstarter. Potrzebowali 100 tysięcy dolarów i zaraz przed końcem na koncie mieli 7 razy tyle. Finalnie uzbierali ponad 1,5 miliona dolarów, co może robić wrażenie.

Twórcy Kano OS prowadzą również sprzedaż zestawu, w skład którego wchodzi płytka Raspberry Pi, obudowa, klawiatura, głośnik, przewody oraz przystawka z modułem WiFi. Cena wynosi 149,99 dol.

Kano Kit

Jeśli jednak masz już wszystko czego potrzebujesz i chcesz uzyskać dostęp do samego systemu, możesz pobrać interesujące cię pliki, korzystając z linków poniżej:


Kano OS (Beta 1.3.4)

Poradniki Kano OS

Źródło: SlashGear, Kano

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Żaden szanujący się majsterkowicz (nie mówiąc już o profesjonalistach) nie użyje tego cukierka. Od 1991 roku mamy już system, który powstał nie tylko dla programistów i nazywa się Linux, który de facto świetnie służył w RPi 1.
  Zaloguj się
 • avatar
  ok... powiedzmy średnio... 40 dolarów za samo PI2 (lol to jest tylko PI w ofercie KANO) czyli obudowa, i klawiatura kosztuje 110 dolarów? wole sobie całość 150 dolarów przeznaczyć na Corsair K70RGB niż na takie coś sry... Kano trochę ze drogie.... tablet można dosyć dobry kupić za 150 dolarów... masakra
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  Pomyślałem o tym panu: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/48/KanoMKmovie.jpg
 • avatar
  Hardline to na ty mcyba nie pojdzie