Na topie

Kask motocyklowy w wersji „smart”

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Motoryzacja Tematyka: Motoryzacja

Nawigacja GPS, odtwarzacz muzyczny i zestaw głośnomówiący - wszystko to zintegrowane z kaskiem.

 • Kask motocyklowy w wersji „smart”
A A

Współczesne samochody są wypełnione nowinkami technologicznymi, dzięki którym możemy prowadzić połączenie głosowe czy słuchać muzyki podczas jazdy, a także otrzymywać wskazówki z nawigacji GPS. Co byście powiedzieli na to, gdyby takie same możliwości otwierały się przed nami, gdy jedziemy… motocyklem?

CrossHelmet właśnie to umożliwia – to kask motocyklowy określany mianem „inteligentnego”. Został on wyposażony w wyświetlacz HUD (obraz nakładany na szybkę), który może obsługiwać właśnie funkcje odtwarzacza muzycznego czy GPS-a. Dodatkowo wyświetlany jest podgląd z kamery cofania, dzięki czemu kierowca ma pełną kontrolę.

CrossHelmet kask

Kask CrossHelmet jest również naturalnie wyposażony w słuchawki. Te mają wbudowany system izolacji hałasu (oczywiście nie stuprocentowej, bo dobrze byłoby jednak nadjeżdżającą karetkę czy radiowóz usłyszeć). Redukcja dźwięków otoczenia dotyczy również wbudowanego mikrofonu, dzięki czemu nasz rozmówca słyszy coś więcej niż tylko szum wiatru.

Wszystko wskazuje jednak na to, że na gotowy produkt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Początkowo plany zakładały rynkowy debiut w okolicach tegorocznego czerwca, ale zakres rzeczywistych prac okazał się zbyt duży i dobrze będzie, jeśli CrossHelmet pojawi się w sprzedaży za dwanaście miesięcy, licząc od dzisiaj.

Źródło: The Next Web, CrossHelmet

Odsłon: 4886 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. wompierz
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-03-18 16:42

  Kupiłbym, ale cena pewnie wyjdzie ponad 2 koła.

  Skomentuj

  1. Wasek
   Oceń komentarz:

   5    

   Opublikowano: 2017-03-18 16:53

   I to na pewno nie PLN.

   Skomentuj

   1. Satanski
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-03-18 17:03

    No raczej. Dwa koła to kosztuje porządny kask bez bajerów.

    Skomentuj

 2. Stashqo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-03-18 21:44

  Wizja navi w kasku podoba mi się, ale widzę parę problemów:
  waga - wyświetlacz i bateria to ekstra obciążenie, będzie od tego bolała szyja, dodatkowo cały ten szajs trzeba zmieścić w kasku i odpowiednio odizolować aby w razie wypadku fragmenty elektroniki nie powchodziły nam w głowę. To znowu zwiększy rozmiar skorupy a więc też masę kasku i opory powietrza - to oznacza jeszcze większy ból szyi. Inna sprawa, że w razie wypadku zazwyczaj trzeba pozbyć się kasku i kupić nowy a to będzie naprawdę drogi sprzęt. Co innego gdyby elektronikę przenieść w inne miejsce a w kasku znajdowałby się tylko wyświetlacz i zestaw do komunikacji, ale wtedy mija się to z celem bo równie dobrze można kupić sobie navi na kierownicę i mieć z głowy.

  Skomentuj Historia edycji

 3. Michur
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-03-19 08:14

  Ciekawe ile taki kask waży.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!