Na topie

Antywirus Kaspersky za darmo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kaspersky Free zapewniać ma podstawowe narzędzia do skutecznej ochrony komputera – za darmo, bez reklam i bez spadków wydajności.

Antywirus Kaspersky za darmo

A A

Kaspersky Free – oto zupełnie darmowy program antywirusowy znanego rosyjskiego producenta, który ma być skutecznym narzędziem do walki z zagrożeniami z sieci i do zabezpieczania plików na komputerze

Świętując swoje 20-lecie, firma Kaspersky postanowiła dołączyć wreszcie do grona producentów, którzy oferują darmowe wersje swoich programów. Oczywiście edycja ta będzie miała pewne ograniczenia. Dotyczą one jednak wyłącznie funkcji dodatkowych, takich jak kontrola rodzicielska, ochrona płatności sieciowych i VPN. 

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że Kaspersky Free jest odpowiedzią Rosjan na zintegrowany z systemem Windows 10 program Windows Defender, który jest promowany przez Microsoft jako jedyny-jakiego-dzisiaj-potrzebujesz. Jewgienij Kaspierski z zespołem zdaje się tymczasem mówić „wcale nie”.

Kaspersky Free okno

Co więc potrafi Kaspersky Free? Wykrywać wirusy i inne złośliwe oprogramowanie w plikach, we wiadomościach e-mail i na stronach internetowych. Oferuje automatyczne aktualizacje, kwarantannę oraz technologie (te same, które zdobywają 6/6 gwiazdek w testach wykrywalności). Producent chwali się też niską zasobożernością.

Kaspersky Free jest zupełnie darmowym programem i nie zawiera reklam. W jaki sposób producent chce więc na nim zarobić? Jego celem jest poprawa skuteczności wszystkich swoich produktów, dlatego też wykorzysta zdobyte udziałem użytkowników informacje, by dać nowe dane do oprogramowania uczenia maszynowego.

Premiera programu będzie przebiegać etapami. Obecnie jest on dostępny tylko w kilku krajach: Rosja, Ukraina, Białoruś, Chiny, Finlandia, Szwecja, Norwegia i Dania. Na przełomie lipca i sierpnia trafia do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Kazachstanu oraz Australii i Oceanii, a do Polski powinien trafić na początku października. 

Kaspersky Free mapa

Jeśli jednak jesteście niecierpliwi, to niezlokalizowany program możecie pobrać już dziś:

Pobierz Kaspersky Free – darmowy program antywirusowy:

Pobierz Kaspersky Free

Źródło: Kaspersky, ghacks

Odsłon: 11240 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. sebki1
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-27 08:46

    Posiada ktos tego Kaspersky na slabszym sprzecie pokroju Core 2 duo i 4 GB RAM ? Jak wyglada optymalizacja ?
    Z tego co pisze na stronie producenta Kaspersky ma o wiele wieksze wymagania systemowe wzgledem np. Avasta.

    Skomentuj

    1. Zwis88
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-27 22:05

      Dokładnie, avast to dziadostwo, wykrywa wirusy nawet przy instalacji gry na steam, ale trojana w mailu z outlooka to puści nawet po skanowaniu, działa odwrotnie niż powinien, a jak go wywalisz już i czymś porządnym przeskanujesz PC to zobaczysz ile ścierwa Ci wpuścił, a kaspersky sobie ściągnij i przetestuj czy Ci hula, przecież za free jest, ponadto każdy antywirus ma trial miesięczny, czemu sobie nie posprawdzasz, z tych coś wartych programów wg mnie niskie wymagania ma eset i bitdefender. Jeśli masz W10 spokojnie możesz zostawić sobie Windows Defendera z odpaloną chmurą i smartscreenem, po ostatnich updejtach oferuje poziom płatnych antywirów

      Skomentuj

  2. sebmania
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-27 08:48

    Ciekawi mnie ta niska zasobożerność, czasem z kasperki dostawał czkawki które zwalniały kompa.

    Skomentuj

    1. chrisplbw
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-27 08:57

      Tamte czasy odeszły w niepamięć - teraz ok. 100MB RAM. Wiem bo używam KIS

      Skomentuj

      1. patol1984
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-27 09:10

        Też mam KIS w robocie, na kompach gdzie jest SSD jest ok, ale na kompach ze zwykłymi twardzielami tak zamula, że aż krew zalewa jak próbuje się cokolwiek zrobić.

        "dlatego też wykorzysta zdobyte udziałem użytkowników informacje" Czyli kolejny szpieg do kolekcji ;d

        Skomentuj

    2. Pingusiowaty
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-27 11:01

      Może ten darmowy jest lżejszy ale wersje takie jak Kaspersky Internet Security albo Kaspersky Endpoint Security podczas skanu zarzynają komputer tak że sie nie da często na nim pracować jeśli to jakiś starszy sprzęt. Czy pójście w stronę Eseta do dobre wyjście na Kasperskiego?

      Skomentuj

      1. Zwis88
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-27 22:10

        Mam eseta na A6 -5200 4GB ram i SSD. Śmiga jak złoto, nie opóźnia komputera, podczas pełnego skanu proces ESET-a wchrzania około 22% Cpu (a ten cep jest słaby jak mucha, mimo 4 rdzeni) i około 120 mb ram-u, natomiast 99% dysk - na SSD można sobie normalnie pracować i wszystko dzieje się natychmiast, ale pewnie na twardzielu byłałby piękna zamuła.

        Skomentuj Historia edycji

  3. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-27 10:08

    Kolejny bezmyślnie przepisany artykuły.
    Kaspersky już dawno miał wersję Free, tylko że w języku Rosyjskim. Wtedy pisali na swojej stronie iż jest to wersja dla mniej zamożnych ludzi, których jest masa.
    I nie zamierzają wydawać jej w innym języku gdyż chcą robić dobrze wyłącznie swoim.

    Widać chęć zbierania danych wygrała z "dbanie o swoich". Co nie zmienia faktu że jest to jeden z lepszych antywirusów na naszym rynku.

    Skomentuj

  4. hex3n
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-27 10:29

    Amerykański Rząd zbanował to oprogramowanie techworm.net/2017/07/us-government-bans-use-kaspersky-antivirus-software.html To już dziś spowodowało milionowe straty. Amerykanie podejrzewają że to oprogramowanie ma ukryte funkcje szpiegowskie. Nie są w stanie stwierdzić tego na 100% ale producent nie zgodził się udostępnić kodu źródłowego w celu sprawdzenia takiej ewentualności. Może coś w tym jest.

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-27 11:02

      Jak to nie zgodził się udostępnić kodu źródłowego? Wręcz prosi, by go sprawdzili. ;)

      http://fortune.com/2017/07/02/kaspersky-source-code-inspection/

      Skomentuj

    2. Marucins
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-27 12:21

      Cytuj dalej.
      Amerykańcy nie kupią z pieniędzy podatników, ale za własne pieniądze mogą.
      Tu poza "szpiegostwem" postawiłbym dbanie o interes własnej gospodarki, czyt. kupujcie nasze lokalne Nortony.

      Skomentuj

    3. Franz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-27 13:13

      Nie wiem jak można używać tego programu - oczywiste jest, że ma on zaszyte funkcje szpiegowskie, a i pewnie takie, które pozwalają na przejęcie kontroli nad komputerem.

      W Rosji nie ma prywatnych firm - wszystko jest pod kontrolą władz - szczególnie tak ważna obecnie dziedzina gospodarki.
      Albo godzisz się na pełną współpracę, albo w najlepszym przypadku tracisz wszystko, a w gorszym kończysz w łagrze lub na cmentarzu.

      Skomentuj

      1. Hugues de Payns
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-27 13:28

        Tylko pytanie poco Kremlowi wiedza co zwykły Kowalski ma na PC?Poza tym przetworzenie w takich ilościach danych jest niewykonalne,jak już szpiegują to wybrane instytucje.

        Skomentuj

  5. jarekzon
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2017-07-27 10:33

    Nie chcę go nawet za dopłatą.

    Skomentuj

  6. endogie
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-27 14:20

    Comodo Internet Security Premium 10 Free plus w pakiecie jest od razu Firewall. To lepsza opcja bez dwóch zdań.

    Skomentuj Historia edycji

    1. korki45
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-27 20:53

      Dłuższej i bardziej durnej nazwy nie mogli wymyślić :P

      Skomentuj

  7. sedarpl
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2017-07-27 14:36

    W domu Imac'i od kilku lat. Zero wirusów, robaków. Zero problemów. Najstarszy 10 letni Imac śmiga jak nowy komputer z dyskiem ssd.
    Polecam i dziękuję za uwagę ;-)

    Skomentuj

    1. Vendeur
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-07-27 14:57

      Dane też kopiuje jak SSD...?

      Skomentuj

    2. Zwis88
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-27 22:25

      Wywal zgniłe jabco i kup sobie jakiś PC tylko nie z marketu, do tego SSD + Debian Jessie (chyba mniejsza szansa infekcji niż na mac OS) i ciesz się lepszą platformą

      Skomentuj

    3. olszi
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-27 22:27

      ja też mam kalkulator CASIO, 5 lat i śmiga jak nowy, żadnych wirusów, polecam!

      Skomentuj

    4. Marucins
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-27 22:38

      Skąd ja to znam.
      - Zero wirusów, zero robaków....
      - A sprawdzałeś?
      - Po co!
      Ot i cały magiczny świat Apple ;)

      Skomentuj

  8. miedzianek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-27 16:06

    Nie zdziwie się, jak za kilka miesięcy wszyscy użytkownicy wersji FREE dostaną informację o zaszyfrowanych plikach i okupie w Bitcoin'ach :v

    Skomentuj

  9. Harmann
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-27 16:46

    Od 7 lat używam tylko Kaspersky'ego i nigdy nic przykrego z kompem się nie przytrafiło.

    Skomentuj

  10. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-28 07:49

    Kaskersky szpieguje dla rosjan - to oczywiste
    Norton szpieguje dla amerykanów - tez oczywiste.

    Taki świat....



    Skomentuj

  11. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-29 18:49

    Spróbowałem.... i co?
    Rzućcie okiem
    Po instalacji Kaspersky Free AV i wywaleniu dodatku do przeglądarki oraz zatrzymaniu ochrony oraz wyłączeniu protekcji (wszystkich 4 suwaków na OFF), niektóre strony gdy przeglądam (np. dobreprogramy.pl) widzę że próbują połączyć się z www.kaspersky-labs.com - tak przynajmniej twierdzi skrypt blocker uMatrix (nie mam podstaw aby mu nie wierzyć) dla przeglądarki Chrome.
    https://s26.postimg.org/5rovddi09/Screenshot_29.08.2017_18_44_21.png

    Jak sytuacja wygląda u was?

    PS Tak samo jak uBlock Origin - widzi że witryna odwołuje się do kaspersky-labs.
    PS2 Pod FF tego nie widzę, a wtyczkę tam nawet nie usunąłem a tylko wyłączyłem.