Internet

Ktoś przejmuje konta Allegrowiczów

z dnia 2010-07-01
Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Zagorzały zwolennik walki z piractwem, złośliwiec, a może wojny konkurencji? Jedno wiadomo na pewno - od kilku dni masowo przejmowane są konta uczciwych Allegrowiczów.

Cała sprawa związana jest z aukcjami, na których sprzedawane są abonamenty RapidShare. Nieznani sprawcy przejmują konta użytkowników serwisu Allegro, a następnie wykupują je na wystawionych aukcjach w ilościach hurtowych - często w kwotach opiewających na kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy złotych.

Taka sytuacja jest dokuczliwa dla osób, których konta zostały wykorzystane, ale przede wszystkim dla sprzedających, bo to na nich po wyjaśnieniu całej sprawy spoczywa obowiązek zapłaty prowizji na rzecz Allegro. A w przypadku tak wysokich kwot, również i ta prowizja staje się bardzo dotkliwa. Dotkliwa o tyle mocno, że oczywiście wystawianych kont nie sprzedali, więc i nie uzyskali z tego żadnych materialnych korzyści. Na szczęście w tym konkretnym przypadku administracja serwisu zapewniła, że prowizje nie zostaną pobrane.

"Najprawdopodobniej mieliśmy do czynienia z  przejęciem kont użytkowników, których komputery nie były w należyty sposób zabezpieczone przed takimi działaniami. Są to niestety nagminne problemy polskich internautów. Używanie nieoryginalnego oprogramowania, brak programów antywirusowych to polska codzienność. W ten sposób użytkownicy tracą hasła do kont Allegro, Naszej Klasy, Facebooka, ale także banków" - dla TVN 24 komentuje rzecznik prasowy Allegro, Patryk Tryzubiak.

Sprzedawcy oburzają się, gdy słyszą, że ściganie osób odpowiedzialnych za tego typu sytuacje nie jest możliwe z pułapu serwisu bez uzyskania wsparcia odpowiednich organów. W tej sytuacji prowadzenie przez nich działalności gospodarczej staje się niemalże niemożliwe - sytuacja cały czas się powtarza - a im samym trudno zarówno zlokalizować "dowcipnisiów", jak i zbadać czym dokładnie w swoich działaniach się kierują.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: TVN24

marketplace

Komentarze

19
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  No właśnie allegro nie pomaga w sprawach oszustw. Nakazują sprawę załatwić samemu!! Z tego co wiem, jeżeli przedstawi się odpowiednie dokumenty z komendy policji do allegro to oddadzą kase 50 lub 100% wzaleznosci od sytuacji. Zwrot pieniędzy wynosi kilka miesięcy max 1 rok
  Zaloguj się
 • avatar
  Kilka tygodni max. Przeczytaj POK - Program Ochorony Kupujących. Chociaż ostatnio mogło się tam pozmieniać, dawno sam nie zaglądałem.
 • avatar
  "Używanie nieoryginalnego oprogramowania" że słucham? A co ma piernik do wiatraka? -.-'
  Zaloguj się
 • avatar
  @taczi
  mąke !
 • avatar
  '"Najprawdopodobniej mieliśmy do czynienia z przejęciem kont użytkowników, których komputery nie były w należyty sposób zabezpieczone przed takimi działaniami'

  Dziwnym przypadkiem akurat komputery ludzi sprzedajacych konta RS nie byly zabezpieczone:)
  Zaloguj się
 • avatar
  Allegro zwala na userów, a nie zdziwiłbym się jakby to u nich czegoś nie zabezpieczono należycie. A może można u nich kupić usługę przejmowania kont spełniających określone kryteria?
 • avatar
  A co za problem przejąć konta jak ludzie sami podają swoje hasła np snajperowi..
 • avatar
  Prowizja to nie problem, przecież można zgłosić zwrot prowizji.
 • avatar
  Już dawno było słuchać o takiej akcji po prostu ktoś sprzedaje za tanio i Ci co sprzedają tą sama rzecz po wyższej cenie zakładają nowe konto które nie ma potwierdzonych danych i wykupują wszystko.
 • avatar
  "Używanie nieoryginalnego oprogramowania" że słucham? A co ma piernik do wiatraka? -.-'

  Nic nie ma zupełnie... Kolejny spec... Nielegalne kopie OS nie są łatane przez update (chyba, że nieuczciwy użytkownik wgra piracki update, mało prawdopodobne, większość chołoty nawet nie wie co to update) w związku z czym istnieją luki w systemie zabezpieczeń które to można wykorzystać.

  Bardzo mnie cieszy, że buractwo "jadące" na pirackich kopiach ma kłopoty z bezpieczeństwem.

  To tak jakby nie zamykać samochodu a potem mieć pretensje, że zgineło radio albo i całe auto...