Smartfony

LG G6 zadebiutuje w cenie niższej niż LG G5?

opublikowano przez w dniu 2017-01-04

Chyba wszyscy wstępnie zainteresowani LG G6 byliby z takiego obrotu spraw zadowoleni.

Jeśli mowa o flagowych smartfonach na ten rok to jako pierwszy zaprezentowany zostanie być może LG G6. Doniesień na jego temat ostatnio nie brakuje, te najnowsze koncentrują się na cenie urządzenia.

I żeby było bardziej interesująco, brzmią one bardzo optymistycznie. Wedle wypowiedzi analityków dla koreańskiego The Investor, LG G6 zadebiutuje w cenie niższej niż LG G5. Wynikać ma to z faktu, iż koszty produkcji tegorocznego flagowca będą rzekomo niższe o około 20% niż w przypadku LG G5 (chociażby z braku modułowej konstrukcji, o której głośno się spekuluje?).

Nie padają konkretne sumy, ale z pewnością w ogólnym rozrachunku nie byłoby tego mało. Zamiast inwestować, producent zaoszczędzoną kwotę przeznaczyć ma na obniżenie ceny i przyciągnięcie większej liczby klientów. Scenariusz niezwykle pozytywny, ale jak wiemy nie zawsze tak to wygląda w praktyce.

Pozostaje czekać, ale warto przypomnieć, że LG G5 debiutował na naszym rynku w cenie 2899 złotych. Jakakolwiek obniżka przełożyłaby się na całkiem kuszącą ofertę, oczywiście biorąc pod uwagę to, iż konkurencja (przynajmniej większość) utrzyma ceny topowych modeli na wyższym poziomie.

Źródło: phonearena, androidcentral

marketplace

Komentarze

6
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Różnice pomiędzy kolejnymi modelami stają się symboliczne. Mam nadzieję, że brak postępu technicznego zostanie zrekompensowany spadkami cen. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że firmy po to mają działy marketingu, żeby sprzedawać drogo.
 • avatar
  I to jest rozwiązanie na jakie się powinno stawiać - konkurowanie ceną.
  Zaloguj się
 • avatar
  ja nie rozumiem czemu tak kosztowne topowe modele trzeba łamać by się dobrać do loadera.
  Zaloguj się