Mobile

Pierwsza na świecie technologia bezprzewodowego ładowania 30W

z dnia 2019-09-10
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Xiaomi już od dłuższego czasu zalicza się do czołówki producentów smartfonów. Chociaż wedle obiegowej opinii wysoka sprzedaż nie idzie tu w parze z wieloma nowymi pomysłami, Chińczycy potrafią temu zaprzeczyć.

Bezprzewodowe ładowanie Mi Charge Turbo

Nie jest tajemnicą, że pojemności baterii w smartfonach nie mogą znacząco urosnąć, ich wydajność również pozostaje mocno ograniczona. Nic dziwnego zatem, że zaczęto uważniej przyglądać się kwestii ładowania. Wykorzystywać możemy dzięki temu ładowanie przewodowe oraz bezprzewodowe. Obydwie technologie przyspieszają, a za sprawą zapowiedzianego właśnie Mi Charge Turbo to Xiaomi wykonuje tu kolejny krok.

Mówimy bowiem o pierwszej na świecie technologii bezprzewodowego ładowania 30W. Na co pozwoli w praktyce? Jak zapowiedziano, w zestawie z Wireless Charging Stand można będzie liczyć na naładowanie baterii 4000 mAh od zera do 50% w około 25 minut lub o zera do 100% w 69 minut. Nie da sie ukryć, że wygląda to bardzo obiecująco.

Mi Charge Turbo

Technologia Mi Charge Turbo po raz pierwszy oddana zostanie w ręce użytkowników w smartfonie Xiaomi Mi 9 Pro 5G oraz dwóch innych, nieujawnionych jeszcze urządzeniach. Xiaomi Mi 9 Pro 5G będzie wspierał także bezprzewodowe ładowanie zwrotne, a więc pozwoli zasilić innego smartfona lub wybrane akcesoria.

Producent nie zamierza na tym poprzestawać. Ujawnił, że w fazie testów jest technologia bezprzewodowego ładowania 40W.

Źródło: mi

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Ciekawe jakie promieniowanie EM wokół ładowarki jest :D
  • avatar
    Pierwsza na świecie technologia, która zajedzie baterię w pół roku :)
  • avatar
    "od zera do 50% w około 25 minut lub o zera do 100% w 69 minut" haha no dziwne, że do 50% jest to około 25min a do 100% to już zawsze 69, szkoda że nie 69.99 :)