Na topie

Pracownik Microsoftu instaluje Chrome'a, bo Edge odmówił posłuszeństwa

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Producenci: Microsoft

Pracownik Microsoftu chciał pokazać pewną nową funkcję. Chciał to zrobić na Edge'u, ale się nie dało. Z pomocą przyszedł Google Chrome.

  • Pracownik Microsoftu instaluje Chrome'a, bo Edge odmówił posłuszeństwa
A A

Microsoft przekonuje, że jego Edge to pod wieloma względami najlepsza przeglądarka internetowa. Nawet taki ideał może jednak odmówić współpracy. Na szczęście jest jeszcze Google Chrome.

Zabawna sytuacja (którą „wykopano” już ponad tysiąc razy) miała miejsce podczas prezentacji nowych rozwiązań Microsoftu. Funkcja nie chciała zadziałać na Edge’u, więc inżynier musiał zrobić coś, by zadziałała. Co więc zrobił? Pobrał i zainstalował Chrome’a (po drodze nie pomagając Google w poprawie produktu i – swoją drogą – nawet nie czytając zasad licencji). Od 37:17:

Jest to na swój sposób komiczne, że produkt Google lepiej współpracuje z produktem Microsoftu niż inny produkt Microsoftu, ale czy jest to wpadka? Niekoniecznie – nie od dziś wiadomo, że Chrome w wielu zastosowaniach radzi sobie lepiej niż Edge (i nie jest to żadna wiedza tajemna). W dodatku prowadzący prezentację inżynier Microsoftu bardzo sprawnie wybrnął z całej sytuacji. 

Cóż, najważniejsze to znać możliwości… swojego rywala. ;-)

Źródło: Wykop, Microsoft Insight

Odsłon: 5603 Skomentuj newsa
Komentarze

12

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

  1. Wojciech Kiełt
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-10-31 13:32

    A przy okazji zrobił niezłą reklamę swojej prezentacji ;)

    Skomentuj

  2. Radical
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2017-10-31 14:47

    A na zgłoszenie że google drive nie chce działać na chrome, pracownik googla odpowiedział żeby użyć firefoxa.

    Skomentuj

  3. hideo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-10-31 14:50

    z edge to korzystam raz czy dwa na rok jak trzeba obejrzeć konfę Apple bo na chrome nie biega

    Skomentuj

  4. michael85
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-10-31 16:17

    Ktoś w ogóle używa Edge?

    Skomentuj

    1. gormar
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-31 18:25

      Ja. Przyznaje się bez bicia. Najlepiej (najmniejsze obciążenie CPU) ze wszystkich sprawdzanych przeze mnie przeglądarek (Chrome, FireFox) obsługuje YouTube. Szczególnie dla materiałów "na żywo", które przeważnie zakodowane są jedynie za pomocą VP9.

      Skomentuj Historia edycji

      1. gabathc
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-10-31 20:57

        Potwierdzam. Również używam na laptopie z niezbyt wydajnym CPU, a konkretnie Pentium N3700 i bez problemu ciągnie 1080p60 na YT podczas gdy chrome max na co mogę liczyć to 720p60 z lekkimi dropami..

        Skomentuj

    2. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-10-31 21:02

      Ja uzywam.
      Nie bo lubie, ale bo musze :) DOmyslnia przegladarka moja jest Firefox, a musze miec podglad na 400 aukcji na Ebayu, ktory tego nie umozliwia (gwarantuje dobre dzialanie tylko do 200), wiec mam otwarte drugie konto na innej przegladarce i to wlasnie jest Edge. Opera jest zarezerwowana dla zony. Z Chrome'a nie korzystam, choc mam go zainstalowanego. Predzej juz korzystam z TORa ;-)

      Skomentuj

  5. Hektor^
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-10-31 16:27

    To jest właśnie poważny portal...

    Edge miał zablokowane skrypty JS przez administratorów dlatego odmówił posłuszeństwa.
    Zachował się tak jak został skonfigurowany.

    Nie dlatego, że Azure lepiej działa na Chrome.

    Pokazuje, że Edge pozwala lepiej zarządzać bezpieczeństwem użytkowników bo jak ktoś zainstaluje Chrome'a to odpali każdy skrypt nie zależnie od polityki bezpieczeństwa ustawionej przez administratora domeny.

    Skomentuj

    1. gormar
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-10-31 18:16

      Hektorze, w skrócie: opowiadasz bzdury. Gdyby skrypty JS były zablokowane to aka.ms/migration w Azure wyświetliłoby taki oto tekst (wersja polska):
      "Nie możemy Cię zalogować

      Twoja przeglądarka aktualnie blokuje skrypty JavaScript. Aby używać tej usługi, musisz zezwolić na korzystanie przez nią ze skryptów JavaScript.

      Informacje o dostępności obsługi skryptów JavaScript oraz jej włączaniu możesz znaleźć w pomocy online przeglądarki sieci Web."

      Strona pod adresem ms.portal.azure.com w ogóle nic nie wyświetli bez włączonych JS. Poza tym kto przygotowywał by prezentację z wyłączonymi skryptami, gdy są one niezbędne?

      Po co wymyślać takie łatwe do obalenia hipotezy?

      Skomentuj Historia edycji

  6. AntonioFacaldo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-10-31 21:37

    Ciekawe czy jeszcze tam pracuje

    Skomentuj

    1. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-11-01 09:05

      Nie zartuj. To znaczy staram sie byc uprzejmy. Kto by zwalnial kreatywnego pracownika, ktory umie obejsc problem, i to na prezentacji na zywo ? Pytanie retoryczne.

      Skomentuj

  7. KMyL13
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-01 10:12

    Kabaret... Wizerunkowy majstersztyk...