Na topie

Microsoft pochwalił się statystykami Windows 10

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Zgodnie z przywidywaniami, Windows 10 bardzo szybko zyskuje coraz większe grono sympatyków.

Windows 10

AA

Microsoft zdecydował się przedstawić najnowsze statystyki systemu Windows 10 i szczerze mówiąc, wcale nas to nie dziwi. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, producent ma się czym chwalić.

Pod koniec grudnia pojawiły się informacje, iż Windows 10 przekroczył już barierę 200 milionów aktywacji. Były to dane nieoficjalne, ale teraz już się to zmieniło, ponieważ Microsoft je potwierdził.

Jednocześnie podano kilka innych ciekawych statystyk. Windows 10 zdobywa popularność szybciej niż którykolwiek z poprzedników. W porównaniu do Windows 7 i Windows 8 tempo wzrostu rynkowych udziałów jest większe o odpowiednio 140% i 400%

Sporą popularnością cieszy się Cortana - od premiery skierowano do niej około 2,5 miliarda pytań. Przez aplikację Zdjęcia przewinęło się natomiast około 82 miliardów fotografii. Windows 10 cieszy się też sporym wzięciem wśród graczy. Do końca 2015 roku użytkownicy systemu poświęcili ponad 4 miliardy godzin na zabawę z grami.

Przyczyniliście się do powyższych statystyk?

Źródło: microsoft, blogs.windows

Odsłon: 7738 Skomentuj newsa
Komentarze

30

Udostępnij
  1. ohoho
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2016-01-07 18:35

    Niech podadzą ile MB prywatnych danych jest wysyłanych na ich serwery :3

    Skomentuj

    1. Voyciechu
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2016-01-07 18:42

      Miałeś na myśli chyba PetaBajty.

      Skomentuj

    2. kitamo
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2016-01-07 18:59

      a to nie wystarczy sprawdzic ruchu na routerze ? :)

      Skomentuj

    3. wizard2233
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-07 20:51

      Może to dlatego na tym systemie mam większy ping niż na 7

      Skomentuj

    4. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-01-08 10:00

      to jeden z 10 powodów dlaczego nie chcę używać win10. jedyne co zrobię to zaktywuję w lipcu i wracam do starego sprawdzonego dobrego systemu, który jest specjalnie psuty przez nowe fixy.

      Skomentuj

    1. Yolo666
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-07 21:11

      Skąd masz to info? Można link?

      Skomentuj

      1. SoyeR
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-01-07 22:08

        proszę:

        https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/01/04/windows-10-now-active-on-over-200-million-devices/

        Skomentuj

  2. marekxdx
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-01-07 19:19

    Mnie już męczy to czytanie komentarzy jaki to Win10 jest do kitu bo MS szpieguje nas. W każdym systemie producent coś do nas wysyła, coś odbiera. Mam windows 10 i jestem bardzo z niego zadowolony bo po pierwsze działa szybciej a po drugie ma ładniejszy design jak dla mnie niż win7. W 7 mamy kontrolę nad aktualizacjami ale czy zastanawialiście się czy MS też nas nie "szpieguje"? Trochę mnie zaskoczyło na początku że nie mogę wyłączyć aktualizacji ale wyłączyłem je przez rejestr( tak przynajmniej myślę) i do tej pory system spełnia moje oczekiwania. Nie mam żadnych błędów. Także na koniec chciałem dodać że warto się przesiąść na win10 bo i tak będziecie musieli to zrobić prędzej czy później, no chyba że wolicie XP który jest bagnem dla mnie.

    PS: Minusujcie jak chcecie!

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-07 19:28

      To pozostaje pogratulować i mieć nadzieje, że jakieś fajne fotki "wrzucasz" :)

      Będę musiał się przesiąć? Mam win7 i uwierz mi, nikt mnie nie zmusi. Co śmieszniejsze mam nadzieje, że ty przeczytałeś swój cyrograf bo wg niego nie masz systemu tylko USŁUGĘ i zmuszony możesz być do WSZYSTKIEGO, co powinieneś już rozumieć po swoich przygodach z aktualizacjami :)

      Skomentuj Historia edycji

      1. neXt___
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2016-01-07 20:10

        Bill Gates, Gabe Aul i Staya Nadella pewnie z zapartym tchem siedzą i oglądają wszystkie jego zdjęcia. Później, za pomocą wbudowanego keyloggera, ukradną mu pieniążki z konta a kompromitujące zdjęcia wrzucą na FB, aby go ośmieszyć. Zbrodnia doskonała.

        Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-08 01:26

          Jak na razie to Ty próbujesz ośmieszyć jego wypowiedź

          Skomentuj

    2. sadys
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-01-08 01:35

      predzej czy pozniej kazdy musi umrzec - wiec strzelmy sobie wszyscy w leb po co czekac?
      Skoro Ci sie podoba win10 i akcetpujesz polityke MSa - Twoje prawo. Moje jest takie ze mi sie licencja win10 nie podoba i zostaje przy win7. A jak sie skonczy support to pomysle nad przesiadka na system ktory bedzie mi odpowiadal. Takie moje prawo.

      Skomentuj

  3. Arnechos
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-01-07 21:31

    Tak po prawdzie trąbi się o tej inwigilacji, ale... nawet przeglądając neta się coś zostawia. Danych dziennie też zbyt dużo przepływa by dokładnie wiedzieć co robi pojedyncza osoba. Nikogo nie obchodzi co robi szaraczek a już tym bardziej jakiegoś Kowalskiego pracującego na taśmie/kasie w kraju jak Polska

    Skomentuj

    1. BARTOL48
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2016-01-07 22:02

      No jak to nie!? Przecież większość ma ściśle tajne informacje. Boją się o W10 a chodzą z androidem w kieszeni co też zbiera wszystkie informacje ale tam problemu nie widzą.

      Skomentuj

      1. Arnechos
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2016-01-07 22:09

        Dokładnie, robienie rabanu o inwigilację na W10 to zwykła paranoja. Echelon jakoś istnieje a nikt nie jęczy o tym co 5 minut na benchu. Teraz już zawsze będzie ściąganie danych i ich filtrowanie czy dana osoba nie jest potencjalnym terrorystą czy szpiegiem. Nikt nie siedzi i nie ogląda jakie kto fotki sobie robi i trzyma na kompie. Jak ktoś tak bardzo nie chce być inwigilowany to zawsze może ubrać się w habit i zamknąć w klasztorze.

        Skomentuj

        1. sadys
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-08 01:38

          Android szpieguje ale jest za "darmo" za windowsa trzeba placic. To jest dosc istotna roznica.

          Skomentuj

        2. Flynn
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-08 08:27

          Jak czytam takie komentarze, to już wiem, że pokolenia 2000+ zaczęło czytać artykuły na Benchmark. Chcesz oddawać komuś informacje? Twoja sprawa. Chcesz być całe życie "szarakiem" i masz 100% pewności, że nigdy nikomu nie będziesz przeszkadzał w jego interesach? Super! Żyj sobie w spokoju, w nieświadomości jako ten szaraczek, jeden z milionów i umrzyj potem też jako jeden z milionów, nic nie znaczących...

          Przez takie podejście drodzy państwo nasza cywilizacja zaczyna wymierać i cofać się w rozwoju (nie mam na myśli rozwoju techniki, a ogół). Niedawno jeszcze (nawet moje pokolenie) wszyscy niemal chcieli być KIMŚ, znaczyć coś, osiągać coś, a teraz najważniejsze stało się żeby się nie wychylać...

          Skomentuj

          1. Arnechos
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-08 21:04

            Jakbym słyszał Korwina. Tak, chce żyć i żreć bo jestem ru-ru-rurkowcem.

            Skomentuj Historia edycji

          2. sadys
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-01-09 00:08

            to widac ... ale nie ma sie czym chwalic ...

            Skomentuj

    2. Marek Janiak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-08 11:58

      jest różnica między zaawansowaną telemetrią w telefonie, którego używam tylko do dzwonienia i smsów, a właściwym środowiskiem pracy (PC) i ograniczaniem praw użytkownika do konfiguracji tegoż systemu (aktualizacje etc.).

      poza tym androida można bez problemu zrootować i wywalić usługi google, o cyanogen mod też pewnie nie słyszałeś...

      Skomentuj

      1. BARTOL48
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-01-08 18:16

        Przestań używać google i gmail bo wszystko wyszukujesz czy dostajesz w mailach jest w ich posiadaniu.

        Skomentuj

  4. kristof080
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2016-01-08 04:44

    A ja sobie mysle, jakie wy macie zdjecia na tych komputerach, ze az tak sie boicie.

    Skomentuj

    1. Next_Gen_1987
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-01-08 11:29

      Hmn.. Na przykład PRYWATNE z np. osiemnastki czy ślubu? ;-)

      Skomentuj

    1. demoll
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2016-01-08 07:03

      Ot wypowiedział się wilki tajny leszczyk który korzysta z iosa albo androida które zbierają około 8x więcej informacji niż Windows i to od wielu lat. Człowieku zanim cos napiszesz pomysl i nie kompromituj się, bo dopóki będziesz miał gejowski smartfon dopóty twoj komentarz to hipokryzja. Lubię jak się kompromituj tobie podobne wynalazki nawet uwielbiam bo wy nie macie zielonego pojęcia co używacie.

      Skomentuj Historia edycji

      1. vitapy
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-01-08 08:35

        Czy tak trudno zrozumieć różnicę między użytkowaniem smartfona, a komputera ? Android niech sobie kradnie selfie, ale komputer zawierający dane o jakimś procesie technologicznym, projekt programistyczny lub informacje niejawne to nie jest to samo. Zdjęcia z rodzinnej imprezy nie są interesujące, ale know-how już tak. Prosty przykład - nie zastanawiało Cię kiedyś dlaczego w Win10 większość sterowników jest stworzone przez Microsoft ? Dlaczego swego czasu Steam nagle pokochał linux-a ? Jak jesteś w stanie odpowiedzieć na te proste pytanie, to możemy zacząć dyskusję o bezpieczeństwie danych.

        Skomentuj

        1. Snack3rS7X
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-01-10 18:20

          Im jak to Cook powiedział - wystarczyłby iPad zamiast PC'ta to co się dziwisz, dla takich tępaków są Chromebooki

          Skomentuj

      2. Flynn
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2016-01-08 08:42

        a) Polskie służby mogą w trąbkę pocałować użytkowników iOS - Apple odrzuca niemal wszystkie wnioski o udostępnienie danych.
        b) Na iOS możesz sobie spokojnie korzystać z szyfrowanych połączeń, których polskie służby nie są w stanie podsłuchać (Facetime, Signal).
        c) Korzystając z głową ze smartfona można chronić swoją prywatność (nie robić zdjęć wszystkiego co się da, nie oglądać na smartfonie prywatnych filmów, nie czytać wywrotowych artykułów itd, itd). Mogę dać służbom tyle ile sam chcę - wystarczy myśleć.
        d) Podsłuchać i złamać transmisję GSM (albo przechwycić) jest dzisiaj łatwo, dlatego albo komunikujemy się smartfonem przez bezpieczne, szyfrowane kanały albo godzimy się na możliwość podsłuchania. Głupoty o tym, że zwykły telefon GSM zapewnia większą prywatność przestały mnie już śmieszyć dawno temu. Smartfon MOŻE udostępnić więcej informacji (wszystkie czujniki, kamery, mikrofony, GPS), ale na dobrą sprawę zwykły telefon GSM udostępni ich również wystarczającą do podsłuchu, lokalizacji ilość.
        e) Problem z Win10 polega na tym, że nie wiemy co i kiedy wysyłają (a słabsze urządzenia potrafią ot tak "zamulić" na kilkanaście minut mimo, że nie pobierają aktualizacji w tym momencie a ruch na routerze generują spory). Z Win7 było tak, że nie mówili czy coś wysyłają, ale sprawdzając ruch na routerze poza pingiem "kontrolnym" i aktualizacjami system nie generował innego ruchu.
        f) Jak ktoś jest debilem to podsłuchają i nagrają go nawet przy rozmowie przez kubek ze sznurkiem.

        Sęk tkwi w świadomości i dlatego tyle się trąbi o inwigilacji. Jak ktoś jest świadomy i wie jakie to konsekwencje może ze sobą nieść i mimo to się zgadza to to jest jego sprawa. Jak ktoś jest świadomy to może tak jak ja, czy inni regulować ilość informacji jakie chce udostępniać i te najważniejsze da się ukryć. Jest jeszcze mała grupka technofobów, którzy by uniknąć udostępniania jakichkolwiek informacji po prostu odcinają się zupełnie od całej technologii. Każdy ma wybór.

        Skomentuj

  5. wojtek_pl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-01-08 08:18

    Nie widzę potrzeby instalowania Windows 10, gdzie na dzień dobry trzeba blokować szpiegowanie. Poza tym ma w domu Windows 8.1 i działa wystarczająco dobrze. Jakie niby funkcje Win 10 miałyby być niezbędne do życia aby zrobić upgrade ? Nie widzę potrzeby.

    Skomentuj

  6. piccardo
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2016-01-08 08:57

    To nie te statystyki! M$ pokaż ile i jakie dane nam kradniesz...

    Skomentuj

  7. miszauszatok
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-01-08 11:32

    Ja powiem tak: przejdę z 7 na 10 jak będzie trzeba i tyle. Uważam też, że posiadanie jednego systemu, czyli win w tel jak i na pc jest praktyczniejsze (mam aktualnie andka w tel i win 7 ale jak 10 będzie wymagana w jakimś stopniu wtedy przesiądę się całą elektroniką)