Na topie

mytaxi match czyli mobilne współdzielenie kosztów przejazdu taksówką

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Aplikacje mobilne Ciekawostki Tematyka: mytaxi

Różni pasażerowie, a jedna taksówka i oddzielne rachunki. To jest teraz możliwe w mytaxi.

 • mytaxi match czyli mobilne współdzielenie kosztów przejazdu taksówką
A A

Zapewne mieliście okazję kiedyś odbyć kurs taksówką z inną osobą, za który wspólnie płaciliście po połowie. Zwykle był to znajomy, a rozliczenie odbywało się gotówkowo lub "między wami". Teraz dzięki usłudze mytaxi match możliwe będzie to samo, ale przy rozliczeniu przez aplikację mobilną. Na dodatek mytaxi zadba o znalezienie partnera do podróży, a jeśli to się nie uda zagwarantuje nam 25% zniżkę na kurs.

Takie rozwiązanie to dobry sposób na dalsze obniżenie kosztów transportu taksówką, a także efektywniejsze wykorzystanie miejsc w pojazdach, których w Warszawie jest bardzo dużo (samych taksówek jest 11 tysięcy).

Dlaczego w Warszawie? Otóż to w tym mieście jako pierwszym w Europie uruchomiona została usługa mytaxi match. Jest to tak zwana usługa ride-sharingowa, która pozwala zredukować koszty transportu o 40%. W ramach mytaxi match dostępni są kierowcy ze stawkami niższymi niż 2 zł/km.

Naprzeciw oczekiwaniom klientów

Niższe koszty (ważne dla 76% potencjalnych użytkowników usługi), potencjalnie mniejsze korki (ważne dla 67%), mniejsze zanieczyszczenie (ważne dla 68%), i zwiększenie konkurencyjności przewozów taksówkowych w porównaniu z Uberem to konsekwencje wprowadzenia nowej usługi. Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce, podkresla, że wprowadzenie mytaxi match w Warszawie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów poruszających się taksówkami po mieście.

mytaxi Krzysztof Urban

Usługi współdzielenia kosztów wspólnego przejazdu interesują przede wszystkim ludzi w wieku 22-29 lat. Większość z nich docenia oszczędności, nowoczesność usługi. Mniej istotna, choć nadal ważna (dla sporej 43% grupy młodych ludzi) jest perspektywa poznania nowych ludzi.

Jak korzystać z mytaxi match?

Na razie usługa dostępna jest tylko w Warszawie, miejmy nadzieję, że przyjmie się i rozprzestrzeni na inne miasta, w których mytaxi świadczy swoje usługi. W Polsce i w Europie, bo perspektywa oszczędzania na przejazdach taksówkowych za granicą jest również atrakcyjna.

Usługa mytaxi match widoczna będzie od dziś (13 września 2017 roku) po aktualizacji aplikacji na smartfonie. Postępujemy podobnie jak w przypadku standardowego korzystania z mytaxi, z tą różnicą, że na głównym ekranie przed dokonaniem zamówienia należy wybrać suwakiem funkcję match.

mytaxi match

Przypuszczamy, że usługa będzie najbardziej efektywna w rejonach o dużej liczbie mieszkańców i w zatłoczonych centrach miast. Na przedmieściach, a także poza godzinami szczytu, szanse na złapanie towarzystwa będą dużo mniejsze.

Źródło: mytaxi

Odsłon: 2173 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. Massai
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-09-13 18:41

  Punkt drugi sondy jest mocno kreatywny gramatycznie ;-)

  Nie wiem czy to artykuł sponsorowany - ale idea fenomenalna. Tylko obawiam się, że za małe miasto.
  Ale już 25% zniżki jest spoko.

  Skomentuj

 2. Adiqq
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-09-13 21:26

  No i to jest piękna innowacja, genialna w prostocie.
  Oszczędność dla pasażerów, zmniejszenie ruchu taksówek (korzyść dla mieszkańców), praktycznie bez żadnych minusów (konieczność jechania z obcą osobą, odrobinę dłuższa trasa i konieczność poczekania chwilki na dodatkowego pasażera).

  Skomentuj

  1. sebmania
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-09-14 09:06

   Wszystko zależy z kim jedziesz i kto do ciebie się dosiądzie.
   Nikt by nie chciał jadąc z dziećmi aby dosiadł się ktoś kto "wraca z imprezy"

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!