Nokia Lumia 925: premiera smartfona, cena, specyfikacja techniczna i galeria zdjęć

| 2013-05-14

Kategoria: Smartfony

Nokia Lumia 925 - specyfikacja techniczna i galeria zdjęć Smart Camera

Kilkadziesiąt minut temu pisaliśmy o przeciekach zdjęć najnowszego smartfona Nokia Lumia 925 i jego przypuszczalnej nazwie. Teraz oficjalnie możemy potwierdzić wygląd i nazwę smartfona, a także jego specyfikację techniczną.

Lumia 925 to najnowszy smartfon w ofercie firmy Nokia. Na konferencji w Londynie zaprezentowano urządzenie zamknięte w eleganckiej metalowej obudowie, z wbudowaną kamerą wspomaganą najnowszą odsłoną technologii Pure View.

Dzięki Nokia Smart Camera, urządzenie wykonuje dziesięć ujęć i pozwala na wybór najlepszego z nich. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z takich trybów jak Action Shot i Motion Focus, by wykonane zdjęcia były jak najlepszej jakości.

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8. Producent wyposażył go także w aplikację Oggl pozwalającą na zamieszczanie i wymianę zdjęć wysokiej jakości pomiędzy użytkownikami na całym świecie. Dodatkowo można z niej bezpośrednio publikować fotki na takich serwisach społecznościowych jak Facebook, Twitter, Foursquare, Tumblr, Flickr i Instagram.

Galeria

Metalowa obudowa jest uzupełniona karbonowym panelem z tyłu, a kolory, jakie mają być dostępne dla nabywców to biały, czarny, żółty i czerwony.

Nokia Lumia 925 - specyfikacja techniczna i galeria zdjęć Smart Camera

Nowa Nokia Lumia 925 ma kosztować około 469 euro przed opodatkowaniem i innymi narzutami. Ceny dla poszczególnych rynków zostaną ogłoszone wkrótce.

Nokia Lumia 925 - specyfikacja techniczna i galeria zdjęć Smart Camera bezprzewodowe ładowanie

Specyfikacja techniczna smartfona Nokia Lumia 925:

Nokia Lumia 925 specyfikacja techcnizna

Źródło: nokia

Nokia Lumia 925

Cena od 1298.00 do 1299

Zobacz wszystkie oferty

Nie przegap

Komentarze (22)

  1. Arved
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2013-05-14 12:36

    O polowe mniej pamięci niż w 920. Aluminiowa obudowa pewnie niezle wywinduje cenę, myślę ze może nawet do 3k. Dla WP8 nie ma aplikacji Instagram.

    Skomentuj

    1. rasiaknorris
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-05-14 13:33

      parę dni temu była premiera instagram dla wp:D

      Skomentuj

      1. Arved
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-05-14 16:39

        Dziwne ze go w sklepie nie ma..

        Skomentuj

    2. sir_wojtek
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2013-05-14 19:05

      dziecko ile ty masz lat że sie jakimś głupim instagram podniecasz ?

      Skomentuj

  2. vinnere
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-05-14 14:02

    parametry są optymalne dla wp8, po co mocniejszy cpu i wiecej ramu... mam nadzieje że bateria w 925 będzie trzymać długo, a zdjęcia będą przyzwoite bo wp8 róznia sie głownie tylko tym....

    Skomentuj

    1. aoxd1
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-05-14 20:02

      Faktycznie, lepiej dawać cenę kilkukrotnie zbyt wysoką oraz nie zmieniać niemalże nic w nowym telefonie niczym apple, ponieważ po co dać technologię która wystarczy w zupełności na kilka przyszłych lat, skoro można dać niemalże niezmienną, by użytkownik wymieniał telefon co roku, czyż nie?

      Skomentuj

  3. R2rrO
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2013-05-14 14:04

    Z ceną zaszaleli jak za niemal ten sam telefon co Lumia 920 - bo pamięć, procesor i chyba kamera też bez zmian. Obudowa nie jest w pełni aluminiowa, a to moim zdaniem minus - choć jest zdecydowanie lepiej niz było, no i waga mniejsza!!(to akurat ogromny plus).
    Ekran został zamieniony na Amoleda, to niestety kolejny minus... Kolejny raz brak microSD - to już wyższy poziom debilizmu, a podobno urządzenie ma mieć tylko 16GB pamięci loool. Oto idealny przykład na to: "Jak zrobić coś lepszego a zarazem gorszego" :)
    Te 7GB SkyDrive to chyba tylko po to, aby móc z jeszcze większą łatwością szpiegować ludzi... Zachęcić, a raczej zmusić poprzez niewielką wewn. pamięć na umieszczanie czegoś w chmurze. Nikt o zdrowych zmysłach nie umieści tam nacykanych prywatnych fotek, czy zrobionych filmików...
    Szkoda, zapowiadał się ciekawy telefonik:)

    Skomentuj

    1. ipfon
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-15 08:16

      Zależy od punktu siedzenia, nie każdy potrzebuje 100 giga w telefonie. ja aktualnie mam kartę 4 gigową i zapełniam ją w jakichś 75% więc nie wiem po co miałbym wsadzać 16 czy 32 giga.

      Skomentuj

      1. nunek21
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2013-05-15 12:43

        Tak mistrzu :) ale jak nagrywasz filmiki w rozdzielczości FULL HD to raczej jest potrzebna większa pamięć

        Skomentuj

        1. R2rrO
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2013-05-17 00:44

          Racja:) Gdzieś wyczytałem, że nowa Lumia ma być również w wersji z 32GB pamięci. Oby sie taka pojawiła :)

          Skomentuj

  4. batekoli
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2013-05-14 14:35

    heh - cena i tak będzie wyższa dla poszczególnych rynków - Czekam na upadek kolejnego moloha branży - lol ponad 2K za parametry z przed roku lol...

    Skomentuj

  5. Hedrox
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-14 15:04

    W końcu fani rzetelnie wykonanej roboty mają co kupić.. bo a to HTC One a to właśnie Nokia925. Nie rozumiem jak można kupować telefon z najwyższej półki za tyle tysięcy i akceptować chiński plastik. Chcielibyście kupić drogi samochód w którym wykończenie wnętrza byłoby ze świecącego plastiku zamiast drewna wiśniowego czy różanego, albo eleganckiego szczotkowanego aluminium? No właśnie. Dlatego nigdy nie kupie iphona czy samsunga. Wszystko to samo i ten sam plastik.

    Skomentuj

    1. Kejsi
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-05-14 16:44

      To akurat trochę zły przykład z tym wykończeniem z drewna bo to dopiero tandetnie wygląda według mnie.

      Skomentuj

    2. KrzychuG
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-05-14 20:55

      iPhone to jednak szklo + aluminium. Co do plastikow Samsunga to aktualnie mamy mode na narzekanie. Te, w topowych modelach nie sa zle i nie wygladaja az taj strasznie. Oferuja za to wieksza wytrzymalosc, latwiejsza i tansza wymiane czy bezposredni dostep do baterii.

      Skomentuj

  6. laaval
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-15 09:31

    Rynek finansowy pokazał gdzie ma nową lumię. Akcje Nokii na giełdzie w Helsinkach poleciały o ponad 5% w dół.

    Skomentuj

  7. mongol13
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-05-15 22:01

    469 euro za tak słabe parametry? Już pomijając raczej wygórowaną cenę nominalną, która i tak jeszcze skoczy (i to sporo- choćby podatek i marża). Czy to, że ten telefon jest właściwą kopią Lumii 920(pamięć ta sama, procesor ten sam, jedyne co, to dodali 6. soczewkę w optyce, przez co na pokazach prawie pod niebie nie zdefekowali z podniecenia)

    Ale jak brak Androida mogę jeszcze przeboleć (Może to nawet plus? W końcu lepiej mieć 1 system, niż skakać, jak z kwiatka na kwiatek co kilka modeli), tak na brak slotu na kartę pamięci (której znów tak dużo nie ma- jak zaczniesz cykać te hipsterskie instagramy z równie hipsterskim zaangażowaniem [wiecie- jestę hipsterę], czy nagrywać sporo filmów w FULL HD to powodzenia- karta zapełni się szybciej, niż się kapniesz, ze już jej nie masz) w obecnych czasach decydują się ewidentni SAMOBÓJCY! No i co mi z tych 7 giga na SkyDrivie? To nie jest moja fizyczna pamięć, ergo bez neta to tak, jakbym jej nie miał. Poza tym- umieszczać prywatne fotki na serwerze, który zachowuje się, jak magnes na szpiegów? Błagam...

    Lumie w ogóle zawsze rządziły się swoimi prawami, co do pamięci. Dlatego nie mogę zrozumieć, jak jeszcze względem np takiej 920(dobrze kojarzę?) bardziej ją orżnąć? Jak już nie dajecie slotu na pamięć, to chociaż dajcie dużo wewnętrznej! Albo choć nie okrawajcie tej wewnętrznej jeszcze bardziej, bo przy takim tempie, to gdzieś przy Lumii 1000 pamięci będzie tyle, ile w moim starym (i ciągle działającym) Siemensie C75! 10 mega! I wtedy fiński koncern obudzi się z rąsią w nocniku, bo nawet najwięksi fani się klepną w łeb, że coś tu jest nie tak! I co gorsza od zawsze było!

    Ciekawe, jak z radiem, którego wcześniej też nie uświadczyłeś, a które teraz jest już w każdej nawet cegle. Jedyne dobre wrażenie robi chyba tylko ta obudowa ze szczotkowanego aluminium. Ale i tak- żebym kupił ten telefon, to obudował musiałby być chyba ze szczerego złota. Jak nie, to obstaję, że nawet ten lipny plastik w SGS III w ogólnym rozrachunku wychodzi o niebo lepiej.

    Serio- tak teraz myślę, że z serią Lumia dzieje się to, co z tymi całymi iShitami- niby wychodzą kolejne numerki, które na dobrą sprawę różnią się niczym, fanboje srają pod siebie i płacą grubą kasę za markę i możliwość szpanu, a nie realne parametry. Marka powoli zaczyna zjadać własny

    Skomentuj

  8. Pieterman1982
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-05-16 08:44

    Kolejny bezsensowny tel od Nokii... Po 920 myślałem, że nic gorszego stać się nie może z tą marką, myliłem się jak widać. 920 - używałem 2 dni, nie dałem rady. Do obsługi prostego interfejsu wrzucili ogromny ekran opakowany kilogramem nie wiadomo czego, czegoś... Po Lumi 820, która była bardzo sympatycznym telefonem, w rozmiarze optymalnym do obsługi tego systemu, ten babol nie powinien ujrzeć światła dziennego. Zamiast wyciągnąć wnioski, dalej brną w tą przepaść niestety.

    Skomentuj

    1. zombieman556
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2013-05-16 21:31

      Akurat się z Tobą nie zgodzą co do Lumii 920 sam jestem użytkownikiem 920 i powiem jestem strasznie zadowolony z niej nic sią nie wiesza nie muli zdjęcia robi naprawdę super ( w porównaniu do kompakta od firmy Kodak to jest niebo a ziemia ), a że telefon ciężki to też i jest dla mnie jego zaletą.
      Poprzednim telefonem był SGS II i wypada blado na tle nokii bałem sie ze go siadając w autobusie tramwaju czy nie wiadomo gdzie połamie w pół bo tak jest delikatny a Lumia Paaanie to jest to co wiesz że masz w kieszeni i nie połamiesz tego w kieszeni.