Na topie

Nudzi wam się? Sprawdźcie Drones

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry Android

Kategoria: Gry Gry mobilne Gry Android Tematyka: gra zręcznościowa

Drones to zręcznościówka stworzona przez dwóch uczniów technikum, którzy proszą was, prawdziwych graczy, o szczere opinie na jej temat.

 • Nudzi wam się? Sprawdźcie Drones
A A

Krystian i Marcin uczą się w technikum, a po godzinach próbują swoich sił w tworzeniu gier – ten pierwszy jest młodym programistą, drugi zaś artystą. Niedawno jako Seven-Arm Octopus udostępnili na platformie Google Play swoje pierwsze dzieło: zręcznościówkę zatytułowaną Drones. Napisali do nas z prośbą o wsparcie – o opinie prawdziwych graczy. My zaś wiemy, że takich wśród was nie brakuje, więc przedstawiamy ich projekt także wam.

Krystian wyjaśnił nam, że początkowo w planach był projekt edukacyjny, ale ten z czasem przerodził się w grę zręcznościową, która przypomina trochę niezwykle popularnego swego czasu Flappy Bird, ale nie jest zwykłą kopią. – „Rysowaliśmy prototypy na zwykłych kartkach i uzgadnialiśmy jak dane elementy będą wyglądać. Mieliśmy bardzo dużo pomysłów, które ani trochę do siebie nie pasowały. Mimo tych trudności myślę, że udało się stworzyć coś całkiem interesującego” – napisał w mailu do nas przyszłoroczny maturzysta.

Drones logo

„Sporo czasu zajęło nam nauczenie się, o co w ogóle chodzi w produkcji gier. Wiedzę czerpiemy z różnego rodzaju źródeł internetowych i literatury. […] Zdecydowaliśmy, że gra powstanie w bardzo popularnym ostatnio Unity, z uwagi na fakt dużej dostępności materiałów do nauki. Jednak potrafimy posługiwać się też innymi narzędziami. […] Okres produkcji był dla nas bardzo trudny z uwagi na fakt, że mieliśmy mnóstwo innych obowiązków i zajęć. Dlatego też gra powstawała po godzinach”. Z jakim efektem? 

O tym możecie przekonać się sami, pobierając grę Drones na swoje smartfony lub tablety z Androidem. Krystian i Marcin na pewno będą wdzięczni za opinie pozostawione w komentarzach.

Źródło: inf. własna

Odsłon: 4830 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. gormar
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-14 15:37

  Ja powiem tak:
  Grafika nie odpycha. Widziałem gorszą w grach na Androida. Podoba mi się motyw graficzny w tytule DRONES.

  Jeżeli chodzi o mechanikę rozgrywki to aby nie upodabniać się za bardzo do Flappy Bird czy Jetpack Joyride to zastanowił bym się, czy nie zadziała sterowanie góra dół z zachowaniem bezwładności. Przynajmniej jeżeli akcja dzieje się w otoczeniu, które wygląda na stan nieważkości.

  Skomentuj Historia edycji

  1. xDesTx
   Oceń komentarz:

   8    

   Opublikowano: 2017-10-14 16:47

   Gra jest free2play nie prosiliśmy o wsparcie finansowe tylko o zagranie i przetestowanie naszej produkcji.

   Pozdrawiamy :)

   Skomentuj

   1. rlistek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-10-16 02:53

    Ten darioz tu na benchmarku to jest taki nadworny, kiepski troll. Kiedyś miał swoje momenty, ale już się skończył. Tak tylko informuję, żebyś czasem nie brał jego postów na poważnie ;p.

    Skomentuj

  2. CzOlO
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-10-14 21:45

   Kolega na ortografie niech bardziej uwaza.
   Koledzy programisci - dobre poczatki. Gra sie bardzo fajnie. Popracowalbym nad grafika troszke wiecej.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!