Na topie

Sterowniki Nvidii z obsługą pierwszych monitorów FreeSync

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Najnowsze sterowniki graficzne Nvidii dodają wsparcie dla najnowszej karty graficznej GeForce RTX 2060, a także obsługę pierwszych monitorów z funkcją Adaptive Sync.

  • Sterowniki Nvidii z obsługą pierwszych monitorów FreeSync
A A

Nvidia udostępniła nową wersję sterowników graficznych dla kart graficznych GeForce. Wśród wprowadzonych nowości pojawiło się wsparcie dla karty GeForce RTX 2060 oraz zapowiadana obsługa monitorów z Adaptive Sync.

Nowości w sterownikach Nvidia GeForce Game Ready Driver 417.71 WHQL:

  • dodano wsparcie dla karty graficznej GeForce RTX 2060
  • dodano wsparcie dla technologii G-Sync w monitorach obsługujących technologię Adaptive Sync (lista modeli)
  • dodano lub zaktualizowano profile 3D Vision dla gier Shadow of the Tomb Raider i Darksider 3

Nvidia GeForce pobierz <a  data-cke-saved-href=

Pobierz: 

Rozmiar pliku: 545 MB


Inżynierowie firmy Nvidia nieustannie pracują nad optymalizacją sterowników, aby umożliwić graczom korzystającym z kart GeForce jak największą wydajność i jakość zabawy. Poza tym każdy sterownik Game Ready posiada certyfikat zgodności WHQL wydawany przez firmę Microsoft. Sterowniki GeForce Game Ready Drivers 417.71 WHQL przeznaczone są dla desktopowych i mobilnych kart graficznych GeForce z serii 600 - 2000 (w tym modeli z linii Titan).

Warto jednak wspomnieć, że najnowsze sterowniki nie obsługują starszych konstrukcji z serii GeForce 6000 - 500 - ich posiadacze powinni skorzystać z starszych wersji: GeForce 309.08 WHQL (GeForce 6000 i 7000), GeForce 341.95 WHQL (GeForce 8000 - 300) lub GeForce Game Ready Driver 391.35 WHQL.

Sterowniki są dostępne dla użytkowników systemów operacyjnych Windows 7/8.1/10 oraz Linux w wersjach 64-bitowych. Dokładną listę wprowadzonych zmian znajdziecie w tym dokumencie (karty mobilne i desktopowe).

Nvidia GeForce Control Panel sterowniki panel kontrolny zrzut ekranu

Źródło: Nvidia, GeForce

Odsłon: 6442 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. MartinMax
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2018-12-13 08:53

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    "Inżynierowie firmy Nvidia nieustannie pracują nad optymalizacją sterowników, aby umożliwić graczom korzystającym z kart GeForce jak największą wydajność i jakość zabawy."

    Autor newsa wysiliłby się może trochę i nie ograniczył się tylko do przeklejenia reklamy nvidii? Jak dla mnie to żałosne...

    Skomentuj

  2. Lt-Col Kukiz
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-12-13 09:06

    Nowa wersja sterowników co tydzień :|

    Skomentuj

    1. Radmen
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-12-13 12:50

      chciałeś rtxa to masz xD

      Skomentuj

  3. cochinek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-12-13 12:49

    Da sie juz zaktualizowac sterowniki z automatu BEZ rejestrowania sie w Geforce Experience?

    Skomentuj

    1. gepardmak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-01-15 12:39

      Pakiet driverów ma dwa warianty instalacji z GeForce Experience i bez(tylko sterownik).

      Skomentuj

  4. majster klepka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-15 13:23

    Zainstalowałem te stery i coś mi oczy zaczynają nie wyrabiać na moim nowy 27 calowym AOC, co jest ? A tak wogóle to niby w zakładkach coś się uruchomiło z funkcjami G-Sync. Tylko nie wiem puki co o co tu chodzi

    Skomentuj

    1. JanuszJestem
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-15 14:53

      Mi oczy nie wyrabiają widząc takie błędy ortograficzne... póki co.

      Skomentuj

    2. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-01-15 15:56

      po 1 twój monitor jest na liscie tych ze wsparciem?
      po 2 no to jest wlasnie otwarty darmowy standard
      każdy moze go sobie wrzucic do monitora tylko czy jakosc takiego rozwiazania bedzie dobra to już nie masz gwarancji

      Skomentuj

  5. rlistek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-15 13:58

    Oho, wieczorem przetestuję jak ten "darmowy" g-sync działa na jednym z tych 12 "wybranych" "g-sync compatibile" :)

    Skomentuj

  6. majster klepka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-15 14:14

    To chyba działa na moim monitorze AOC G2778VQ 27 z Freesync.

    Skomentuj

    1. JanuszJestem
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2019-01-15 14:54

      Ciekawe jak skoro nie jest na liście modeli, które mają potwierdzone wsparcie.

      Skomentuj

      1. Zero-Cool
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-01-15 19:16

        Jest to wielce możliwe, Nvidia przetestowała jedynie 400 monitorów i stwierdziła że 12 modeli nie ma żadnych problemów, na rynku pewnie już jest nieco więcej niż 400 modeli z freesync.

        Zresztą jak poszukasz w internetach to znajdziesz jak ludzie odpalali freesync na pascalach już rok albo 2 lata temu, z tego powstała teoria że freesync w geforce był ograniczany/blokowany oprogramowaniem, a nie sprzętem.

        Skomentuj

  7. DreamerDream
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-15 15:21

    "HDMI is not supported! Only Display Port will work at this time."

    Kurcze. Lipa w moim przypadku.

    Skomentuj

  8. majster klepka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-15 16:18

    No i tak mam podłączony monitor przez DP. Nvidia dopiero sprawdza jakie monitory są kompatybilne a to musi potrwać. Mój działa :)

    Skomentuj Historia edycji

  9. poandy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-15 18:24

    Czy to jest osobna zakładka w sterowniku?W synchronizacji mam adaptacyjne,szybkie itp.
    Już,mam na moim IIyama 2488 hsu działa ale tylko do 120Hz

    Skomentuj Historia edycji

  10. lothar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-15 19:48

    u mnie nie działa na LG 27MU67
    po włączeniu G-SYNC Compatible jest migotanie obrazu