Na topie

Okulary Snapchat Spectacles - gdzie je kupić? [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Akcesoria Mobilne

Kategoria: Mobile Akcesoria Mobilne Ciekawostki Gadżety Tematyka: Snapchat

Okulary Snapchat Spectacles są już oficjalnie dostępne na rynku. Gdzie je kupić, ile kosztują i co potrafią? Odpowiadamy na pytania o ten gadżet.

 • Okulary Snapchat Spectacles - gdzie je kupić? [AKT.]
A A

Aktualizacja [12.10.2017]: Snapchat Spectacles zawitały wreszcie do Polski. Te nietypowe okulary można kupić przez Internet. Trzeba jednak przygotować się na niemały wydatek – dokładnie 629,99 zł (ale przynajmniej dostawa jest darmowa). W cenie zawarte są jeszcze: etui-ładowarka, przewód zasilający i ściereczka. 

Okulary Snapchat Spectacles w Polsce

Okulary (które znalazły na świecie już ponad 150 tysięcy nabywców) dostępne są w naszym kraju w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, koralowej i morskiej. Jak stać się właścicielem lub właścicielką takiego gadżetu? Należy udać się na oficjalną stronę produktu i kliknąć „kup Spectacles” (albo po prostu przejść tutaj).

Spectacles Polska

Dodajmy jeszcze, że okulary, które „nagrywają Snapy” i pozwalają „tworzyć Memories”, potrzebują do prawidłowego działania smartfona iPhone (od wersji 5 wzwyż) lub urządzenia z Androidem (od 4.3 wzwyż, Bluetooth LE i Wi-Fi Direct).

News [29.11.2016]: To gadżet, który ma zmienić sposób, w jaki dzielimy się nagraniami wideo ze znajomymi w sieci. I biorąc pod uwagę to, co wiemy – ma na to spore szanse. Okulary Snapchat Spectacles umożliwiają bowiem szybkie rejestrowanie filmików i ich udostępnianie. Teoretycznie są już dostępne w sprzedaży, ale słowo „teoretycznie” jest tutaj kluczowe.

Gdzie kupić okulary Snapchat Spectacles?

Snapchat oficjalnie wprowadził już okulary Spectacles do sprzedaży, ale konia z rzędem temu, komu uda się je kupić. W Polsce graniczy to właściwie z cudem – nie ma ani oficjalnych środków dystrybucji, ani nawet nieoficjalnych. Wprawdzie można szukać na Allegro czy w innych serwisach aukcyjnych, ale trzeba liczyć na niemałe szczęście.

Zresztą za granicą (i mówimy tu o Stanach Zjednoczonych) zdobyć okulary Snapchat Spectacles nie jest dużo łatwiej. Jedynym oficjalnym dystrybutorem jest sam Snapchat, który oferuje możliwość kupienia gadżetu w specjalnej budce. Jest tylko jeden problem – jej lokalizacja ulega zmianie co 48 godzin i trzeba mieć po prostu szczęście. Można tez stać godzinami w kolejce do nowojorskiego punktu sprzedaży.

Snapchat Spectacles okulary sklep

Szczęścia można też próbować na eBayu. Nie możemy być jednak pewni, że trafiają do nas autentyczne Spectacles, a nie podróbki. Mamy nadzieję, że wkrótce problem z dostępnością okularów przejdzie do przeszłości – jeśli tak się stanie, na pewno was o tym poinformujemy.

Ile kosztują okulary Snapchat Spectacles?

Oficjalna cena okularów Snapchat Spectacles to 129,99 dol. Z jednej strony dużo, z drugiej jednak wystarczy porównać tę cenę do popularnych gadżetów ubieralnych, takich jak opaski fitness wyceniane często na około 150 dolarów albo na (wprawdzie dużo bardziej funkcjonalne) okulary Google Glass – za 1500 dolarów.

Snapchat Spectacles okulary wygląd

Okulary Snapchat Spectacles - co potrafią?

Snapchat Spectacles to okulary, które wyróżniają się obecnością wbudowanej kamery w rogu oprawki. Umożliwia ona nagrywanie filmików, które następnie przesyłane są za pomocą technologii Bluetooth lub Wi-Fi na smartfona z Androidem lub iOS i mogą być szybko publikowane w aplikacji Snapchat.

Kamera nagrywa filmiki o długości 10 sekund, w kształcie… okręgu. Cóż, to może być początek nowego trendu. Kolejna cecha, o której warto wspomnieć to całkiem niezły kąt widzenia, wynoszący tutaj 115 stopni. Jaka jest jakość nagrań? Nie rewelacyjna, ale naprawdę dobra. Zobaczcie filmik poniżej, a sami się przekonacie:

Największym minusem okularów Spectacles, podobnie zresztą jak wszystkich tego typu gadżetów, jest ograniczenie wynikające z wykorzystania akumulatora. Jedno pełne naładowanie zapewnia jednak dość energii, by korzystać z urządzenia przez cały dzień.

Źródło: Snap, Pocket-lint, Business Insider, The Verge, Mashable, Phandroid

Odsłon: 17908 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij

Akcesoria Mobilne w marketplace

 1. misiofazi
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2016-11-29 14:50

  Podziwiam tych, którzy wymyślają takie rzeczy i potrafią wmówić, że są nam potrzebne...

  Skomentuj

 2. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2016-11-29 14:51

  No to teraz czekam na to:
  http://data.whicdn.com/images/52297060/large.jpg

  Skomentuj

  1. BluePandoraBox
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2016-11-29 23:58

   i coś takiego prędzej bym kupił niż okulary zwłaszcza w tak zawyżonej cenie, znacznie ładniejsze i praktyczniejsze okulary z kam można kupić za 1/5 ceny
   cwaniaki rozdzielczości nagrań nie dali większej aby nie zapchać swoich serwerów jak ludzie zaczną wrzucać nagrania :>

   Skomentuj

 3. atteru
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-11-30 07:41

  No, to ciekawe za ile tygodni/misięcy podzielą los google glass, czyli zostaną zakazane ze względu na możliwość naruszenia wizerunku osoby prywatnej.

  Bo jak wiadomo to osoby prywatne, muszą wyrazić zgodę na wykonanie im zdjęcia/nagranie filmu na którym się znajdą i obulikowanie ich wizerunku w sieci.

  Skomentuj

 4. Roman767
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2016-12-09 16:29

  Ktoś już sprzedaje te okulary na allegro:
  http://allegro.pl/snapchat-spectacles-oryginalne-okulary-z-kamera-i6640266050.html

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!