Na topie

Monitory Panasonic z ramką 0,88 mm - obietnica „bezszwowych ścian wideo”

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Kategoria: Technologie i Firma Tematyka: monitory wielkoformatowe Producenci: Panasonic

55-calowe monitory wielkoformatowe Panasonic TH-55VF2H i TH-55VF2 mają kilka atutów, ale niespełna milimetrowa ramka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych.

 • Monitory Panasonic z ramką 0,88 mm - obietnica „bezszwowych ścian wideo”
A A

Firma Panasonic postanowiła zatroszczyć się o estetykę wieloekranowych ścian wideo. Zaprezentowała dwa nowe monitory wielkoformatowe z supercienką ramką – TH-55VF2H i TH-55VF2.

Panasonic TH-55VF2H i TH-55VF2 to monitory wyposażone w 55-calowe ekrany Full HD, które otoczone są ramką o szerokości mniejszej niż milimetr – dokładnie: 0,88 mm. Utworzone z nich ściany wideo zatem właściwie nie mają przerw, co sprawiać ma, że bardzo dobrze prezentować będzie się obraz 4K wyświetlany „piksel do piksela” w konfiguracji 2x2.

Producent zdecydował się na panele typu IPS, czego efektem powinny być żywe kolory oraz (co równie ważne w tych zastosowaniach) szerokie kąty widzenia. Powłoka antyrefleksyjna oraz jasność na poziomie 500 (w modelu TH-55VF2) lub nawet 700 cd/m2 (w modelu TH-55VF2H) mają z kolei gwarantować dobrą widoczność niezależnie od obecnych w pomieszczeniu warunków oświetleniowych.

Panasonic TH-55VF2 monitor

Nowe monitory firmy Panasonic zostały również wyposażone w pakiet funkcji zarządzania kolorami (Colour Management), są skalibrowane w taki sposób, by kolory na poszczególnych egzemplarzach były jednolite, mają funkcje Quick Failover i Failback do przełączania sygnału w trybie awaryjnym oraz są przystosowane do całodobowej pracy.

Firma Panasonic zapowiedziała, że monitory TH-55VF2H i TH-55VF2 trafią na rynek na początku 2020 roku. Wcześniej, bo w najbliższym październiku dostępny będzie model TH-55LFV9 o podobnej charakterystyce, ale nieco szerszej ramce (3,5 mm).

Źródło Panasonic Business

Odsłon: 12048 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. HardCorak
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2019-03-30 10:44

  Cienka ramka to jedno a martwa strefa wokół nich to drugie.

  Skomentuj

 2. darioata
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-30 20:55

  Czekam na takie monitory ktore nie beda musialy byc laczone pokryc cala sciane ale zeby byl to jeden dupny ekran o rozdzielczosci np 32K lub nawet 64K!

  Skomentuj

  1. wolak
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-04-01 10:31

   Jak chcesz mieć dupny ekran to sobie lustro wstaw!

   Skomentuj

 3. BrumBrumBrum
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-04-01 10:38

  Wytworzenie ogromnej matrycy jest obecnie nieekonomiczne. póki co udaje się to tylko z OLED, i tutaj LG pokazało wielkie folie. Problemem niestety nadal jest to, że taka matryca to nadal, jeden subpixel, to jeden element świecący. element pada, i ..... mamy martwiaka.

  już dawno temu jeszcze za czasów CRT myślano o tym, aby jeden pixel czy subpixel był elementem który się składa z kilku elementów emitujących światło. jeden pada, i wtedy subpixel jest jedynie nieco ciemniejszy, i nie gaśnie wtedy całkowicie. niestety nikt tego nie robi.

  na pewien kompromis idzie tu samsung. stwierdzili że oledy jeszcze długo będą miały problem z trwałością, więc się zdecydowali na nieorganiczne ledy, takie jak na reklamach video przy ulicach. nazywają to microled, i składają telewizor z kilku takich kawałków. póki co pokazali tylko prototypy i muszą jeszcze dużo zrobić, aby cena takiego telewizora nie wygoniła wszelkich klientów. ideą jest to, że jeden segment jest bezramkowy, i taki powinien być właściwy kierunek rozwoju. co ciekawe panasonic też ma na to szansę, bo można to przykryć odpowiednim profilem z szyby, aby w ogóle wyeliminować ramki. takie rzeczy były już robione za czasów CRT, ale jak widać, trzeba ciągle o tym przypominać. W końcu wystarczy tu kawał plastiku strukturalnego który odpowiednio sprofiluje emitowane przez taki panel światło :)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!