Na topie

Parrot Bebop 2 Power - świetny dron w lepszej wersji

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony Producenci: Parrot

Dron Parrot Bebop 2 w wersji Power potrafi dłużej utrzymywać się w powietrzu i zapewniać ma przy tym jeszcze lepsze doznania.

 • Parrot Bebop 2 Power - świetny dron w lepszej wersji
A A

Parrot Bebop 2 to dron, który warty jest polecenia, a teraz doczekał się nowej wersji – z dopiskiem Power – która (przynajmniej na papierze) prezentuje się jeszcze lepiej.

Firma Parrot wprowadziła do swojej oferty Bebop 2 Power – nowego latającego bezzałogowca, który (cytując producenta) „pozwala latać dłużej i docierać jeszcze dalej, dając użytkownikowi więcej swobody w poszerzaniu swoich horyzontów”. Co należy przez to rozumieć?

Parrot Bebop 2 Power góra

Przede wszystkim Parrot Bebop 2 Power to pojemniejszy akumulator (3350 mAh), który zapewniać ma nawet pół godziny lotu (o 5 minut więcej niż w wersji bez „Power” w nazwie). Warto w tym miejscu dodać, że w zestawie znajdują się dwa takie same akumulatory, dzięki czemu bez większych problemów podczas jednej sesji można korzystać z gadżetu nawet przez godzinę.

W czym jeszcze lepszy jest Bebop 2 Power? Między innymi ma nowe profile sterowania i rozpędza się nawet do 65 km/h. Ma też poprawioną funkcję startu z ręki i może samodzielnie lecieć w zaznaczone w aplikacji miejsce. Do tego dochodzą jeszcze nowe funkcje foto/wideo oraz fakt, że – jak chwali się producent – „dron wykorzystuje zaawansowane algorytmy i sieci neuronowe do analizowania obrazu”.

Parrot Bebop 2 Power przód

Dron ma szerokokątną kamerę 14 Mpix z trójosiową stabilizacją – nagrywa wideo Full HD w 30 klatkach na sekundę i robi zdjęcia JPEG lub RAW. Ma zintegrowane śledzenie optyczne i GPS, dzięki czemu może samodzielnie podążać za operatorem lub innym obiektem. Producent przekonuje też o nienagannej stabilności lotu.

Parrot Bebop 2 Power został wykonany z mieszanki włókna szklanego i tworzywa Girlamid, dzięki czemu ma on być wytrzymały, a zarazem lekki – jego waga to nieco ponad pół kilograma. W zestawie otrzymujemy również kontroler (Skycontroller 2) z przystawką do mocowania smartfona, gogle FPV (Cockpitglasses 2) pozwalające widzieć obraz z perspektywy drona i zapasowy komplet śmigieł. Cena? 2999 złotych.

Źródło: Parrot

Odsłon: 3074 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. TimeShadow
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-10-05 15:33

  Serio jak patrzę na takie gadżety to na prawdę powinna dokonać się jakaś rewolucja na polu baterii bo 30 min działania to nie jest nic nadzwyczajnego, tym bardziej że dron ma funkcje śledzenia operatora a jak ktoś ma chęć nagrać w ten sposób całą swoją wyprawę w góry która trwa nie 30 min a kilka godzin, ogólnie fajna sprawa sam myślę żeby sobie kupić tak po prostu ale zdaje się że jeszcze długo nie pojawi się produkt który spełni moje oczekiwania.

  Skomentuj

  1. Kotowaru
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-10-05 15:43

   Zauważyłeś jak szybko znikają wieści o "rewolucjach" w tej dziedzinie? Także jeszcze sobie trochę poczekamy.

   Skomentuj

 2. Q'bot
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-10-05 19:07

  W krajach słowiańskich powinien być przemanowany na 'Bebok" ;>

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)