Na topie

Pierwsza wersja Developer Preview systemu Android P już dostępna

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne Tematyka: Aktualizacja Androida Google Android Producenci: Google

Skorzystać można z niej na smartfonach Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2 oraz Google Pixel 2 XL. Przez kilka miesięcy trwać będą testy nowych funkcji, premiera finalnej wersji systemu powinna odbyć się jesienią.

 • Pierwsza wersja Developer Preview systemu Android P już dostępna
A A

Smartfony Nexus 5X i Nexus 6P okazały się bardzo udanymi propozycjami. Znalazły całkiem sporą liczbę nabywców, także w Polsce, ponieważ były oferowane w oficjalnej dystrybucji i największych sieciach handlowych. W związku z tym warto odnotować, iż producent kończy z aktualizacjami dla nich.

Udostępniona została już pierwsza wersja Developer Preview systemu Android P. Skorzystać można z niej rzecz jasna na smartfonach Google, ale tylko czterech - Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2 oraz Google Pixel 2 XL.

Tym samym nastał kres aktualizowania urządzeń z serii Nexus. Z racji ich wieku nie jest to wielkim zaskoczeniem, jakąkolwiek nadzieję mogli mieć jedynie użytkownicy wspominanych modeli Nexus 5X i Nexus 6P. Spodziewać mogą się jednak tylko poprawek zabezpieczeń, które powinny pojawiać się co najmniej do listopada.

Najważniejsze nowości wprowadzane przez Androida P to wsparcie WiFi Round-Trip-Time (RTT), ekranów z wcięciem w górnej części czy formatu HEIF, a także kolejne usprawnienia w powiadomieniach i kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. Jak zawsze obiecywana jest też poprawa wydajności.


Źródło: Android Developers

Odsłon: 3662 Skomentuj newsa
Komentarze

3

Udostępnij
 1. kokosnh
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2018-03-09 14:21

  kolejny system którego mój telefon nigdy nie zobaczy...

  Skomentuj

 2. dzejsonista
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-03-09 19:04

  HTC10 po przesiadce na ósemkę działa zdecydowanie gorzej. Ciekawe tylko czy to wina systemu, czy ludzi którzy przygotowali go na ten tel.

  Skomentuj

  1. dexiji
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-03-10 05:42

   Wraz ze znajomymi zaobserwowalismy ze w zakladce zuzycia baterii od andro 7.0 system jest w pierwszej 5tce, natomiast w andro 6 system byl dalej. Jest to bardzo bolesne dla czasu pracy:/

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!