• benchmark.pl
 • Netflix
 • Pierwszy polski serial Netflix - 1983 - zapowiada się wyśmienicie [AKT.]
Internet

Pierwszy polski serial Netflix - 1983 - zapowiada się wyśmienicie [AKT.]

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2018-11-07

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun serialu 1983 – polskiej produkcji oryginalnej Netflix. To thriller konspiracyjny z gwiazdorską obsadą. Premiera jeszcze w tym roku.

Aktualizacja, 7 listopada 2018: Jeszcze w tym miesiącu w katalogu usługi Netflix pojawi się pierwszy polski serial oryginalny, którego tytuł brzmi 1983. Aby przypomnieć o nim, a przy okazji zachęcić kolejne osoby do dania mu szansy, przygotowany został 1,5-minutowy zwiastun. 

Trailer pokazuje mniej więcej, czego należy spodziewać się po tym polskim thrillerze konspiracyjnym w odcinkach (których w pierwszym sezonie będzie 8). Widzimy głównych bohaterów, poznajemy zasady, jakimi rządzi się świat w tej alternatywnej rzeczywistości i możemy wczuć się w klimat, jaki zaserwują nam cztery polskie reżyserki.

Więcej informacji na temat tego serialu możecie znaleźć w newsie poniżej, a już teraz zostawiamy was ze wspomnianym zwiastunem – oto on:

 

News, 2 października 2017: Gwiazdorska obsada, trzymająca w napięciu fabuła i klimat, który aż wylewa się z ekranu – to właśnie 1983, a więc pierwszy polski serial oryginalny Netflix. Poznaliśmy szczegóły na jego temat.

1983 to thriller konspiracyjny, którego akcja toczy się w alternatywnej Polsce. W tytułowym roku odbył się atak terrorystyczny, w wyniku którego Związek Radziecki umocnił swoją pozycję. Mija 20 lat i zimna wojna się nie skończyła. Tymczasem student prawa i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który może odmienić losy nie tylko naszego kraju, ale całego świata. 

1983 foto 1

„1983 zaskakująco łączy gatunki - wartka akcja i wątek kryminalny przeplata się z historią miłosną i opowieścią o poszukiwaniu prawdy - a wszystko to na tle międzynarodowego spisku w pełnym tajemnic świecie, w którym to Polska zdaje się rozdawać karty” – czytamy w zapowiedzi. Poniżej natomiast możecie obejrzeć pierwszy teaser:

Pomysłodawcą i scenarzystą pierwszego polskiego serialu Netflix jest Joshua Long, a reżyserkami są: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. W głównych rolach występują Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz, a oprócz nich na ekranie zobaczymy między innymi Edytę Olszówkę, Mirosława Zbrojewicza i Krzysztofa Wacha.

1983 foto 2

Na pierwszy sezon serialu złoży się 8 odcinków. Wszystkie ujrzą światło tego samego dnia – już 30 listopada. Będziecie oglądać?

Źródło i foto: Netflix

marketplace

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nie gra Karolak, Szyc i Adamczyk - daję w ciemno 10 na 10.
 • avatar
  Tak jakoś zarys fabuły od razu skojarzył mi się z Rutgerem Hauerem i jego rolą w filmie "Vaterland - Tajemnica III Rzeszy". Tu i tam historia alternatywna, aż za dobrze znane nam rządy totalitarne oraz ich tajemnice, któe mogą wpłynąć na losy świata :)
 • avatar
  Jak się spodoba publiczności i będzie oglądany nie tylko nad Wisłą to marzyłbym aby następnym serialem ich produkcji była ekranizacja www.1939.com.pl Ciszewskiego. Świetna saga, szczerze polecam :)
 • avatar
  niby alternatywna historia ale te same mordy, dlaczego nie ma nowych twarzy, ciągle to samo kumoterstwo
 • avatar
  "Będziecie oglądać?"

  Sí, Oui, Yes, Да, Tak !!!!!!
 • avatar
  Jak bedzie za darmoche dostepny w ciemnych odchlaniach internetu to tak! Bo mnie nie stac na oplacanie jakiegos netfixa!
  Zaloguj się
  -4