Na topie

Płyty główne ASRock, ASUS, Gigabyte i MSI gotowe na procesory Intel Core 9000 [AKT. 3]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Płyty główne

Producenci płyt potwierdzają kompatybilność nowych, wydajniejszych procesorów Intela - do obsługi układów wymagana jest jedynie aktualizacja BIOS-u do najnowszej wersji.

  • Płyty główne ASRock, ASUS, Gigabyte i MSI gotowe na procesory Intel Core 9000 [AKT. 3]
A A

Firma MSI również przygotowuje się do premiery procesorów Intel Core 9000. Z tej też okazji producent udostępnił nowe wersje BIOS-ów dla swoich płyt głównych z serii Z370.

Nowe jednostki są wspierane przez wszystkie modele z chipsetem Z370, jedynie wymagana tutaj jest aktualizacja BIOS-u – poniżej znajdziecie listę wymaganych wersji.

MSI - płyty główne Z370

Czy płyty główne MSI H310, B360, H370 również będą obsługiwać nowe procesory? Co prawda producent jeszcze nie udostępnił dla nich nowego oprogramowania, ale zapewne wkrótce tak się stanie (podobnie jak w przypadku modeli firm ASRock i ASUS).

 

Aktualizacja 03.08.2018 22:00

Firma Gigabyte również potwierdziła kompatybilność swoich płyt głównych z nowymi procesorami Intel Core 9000 (w tym przypadku lista wsparcia obejmuje wszystkie modele z chipsetami z serii Z370, H370, B360 i H310). Do obsługi nowych układów wymagana jest aktualizacja BIOS-u do najnowszej wersji.

 

Aktualizacja 07.08.2018 14:40

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, firma ASUS oficjalnie potwierdziła kompatybilność wszystkich swoich płyt głównych z serii 300 z nowymi procesorami Intel Core 9000 (podobnie jak w modelach firm Gigabyte i MSI należy tutaj zaktualizować BIOS do najnowszej wersji).

 

Aktualizacja 09.08.2018 14:40

Do kompletu brakowało jeszcze firmy ASRock. Tajwański producent również potwierdził zgodność swoich płyt głównych H310, B360, H370 i Z370 z nadchodzącymi procesorami Intel Core 9000 (konieczna jest tutaj aktualizacja BIOS-u do najnowszej wersji). Na tej stronie znajdziecie listę modeli i wymaganych wersji UEFI.

Źródło: MSI, Gigabyte, ASUS, ASRock

Odsłon: 9542 Skomentuj newsa
Komentarze

18

Udostępnij
  1. ghasz
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2018-08-02 11:28

    I to tak już od jakiegoś czasu tak wiec to dość spóźniony news

    Skomentuj

    1. Paweł Maziarz
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2018-08-02 11:55

      Dość spóźniony news?
      1. jak pewnie zauważyłeś, o kompatybilności z płytami Intel 300 pisaliśmy już w połowie lipca:
      http://www.benchmark.pl/aktualnosci/plyty-h310-b360-h370-i-z370-z-obsluga-8-rdzeniowych-procesorow.html
      2. oficjalna informacja MSI pojawiła się wczoraj:
      https://www.msi.com/news/detail/8a66cd1b3045b820efd42dbf18eb28e1

      Skomentuj

  2. rlistek
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2018-08-02 11:31

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Po tym jak ostatnim razem kupując płytę główną właśnie od MSI miałem powyginane nóżki na sockecie, tym razem zdecydowanie wybiorę innego producenta.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2018-08-02 14:29

      Lmao, minusy za podzielenie się złym doświadczeniem z produktem danej firmy.
      ¯\_(ツ)_/¯

      Skomentuj

        1. Rafs0n
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-08 09:13

          Ja miałem delikatnie wygięte piny od wentylatorów na kilku takich złączach tyle, że u Asus X470 Crosshair VII (wifi) Pierwszy raz się takie coś u mnie wydarzyło i tak naprawdę jeśli miałbym z tym problem to mogłem napisać do sprzedawcy o wymianę ale potrafię akurat z czymś takim poradzić ;) Faktycznie trochę gorzej przy wygiętych pinach na sockecie natomiast ja mogłem mieć co najwyżej wygięte piny na CPU heh dobrze że nie miałem czegoś takiego.

          Skomentuj

    2. raffal81
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-08-08 07:47

      Wierzę Ci, bo miałem to samo w 2 płytach głównych od MSI, a później problem z reklamacją, to byłą droga przez piekło.

      Od tamtej pory wystrzegam się płyt MSI.

      Skomentuj

      1. ElFi_
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-08 15:26

        A może wystrzegaj się sprzedawcy? Nie przyszło Ci do głowy, ze Twoja nowa płyta główna przeszła już przez inne ręce i nowa to jest tylko z nazwy?

        Skomentuj

        1. raffal81
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-08 19:43

          Jasne że przeszło, lecz sklep w którym kupowałem płyty, to nie był jakiś mały sklepik, a później sami przyznali że oni po prostu nie otwierają pudełek, sprzedają od tak jak dostaną.

          Szczerze wszystkie płyty przechodzą przez różne ręce, ale tylko na MSI takie rzeczy sie przytrafiły, nawet głośno o tym było w internecie jak ludzie narzekali na powyginane piny, właśnie w płytach od MSI.

          Od tamtego czasu, jak udało mi się wywalczyć reklamacje i wymiana na inne płyty wolne od wad, otwierają przy mnie za kązdym razem oglądając piny w gnieździe cpu.

          Skomentuj Historia edycji

  3. dejot
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-02 14:32

    U mnie z kolei kasa jest na nowy sprzęt, czyli cpu, płyta, ramy i grafa, ale póki co jeszcze go nie ma, a czekam na najnowszy. No nic, jeszcze ze 2-3 mce i powinno coś już być nowego, a póki co trzeba mi się "męczyć" jeszcze na z77, ddr3, 3770k i 980Ti. :)

    Skomentuj

    1. setheesh
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-08-07 15:06

      Sam mam i5 2500k, 970 i mocno zastanawiam się nad zmianą czy w moim przypadku nie lepiej np zaopatrzyć się w używaną 1070. Co prawda nie będę miał 100+ fps w grach tylko stałe 60+ ale chyba poczekam aż dziadek 2500k zejdzie. A na twoim miejscu spokojnie bym czekał na 10nm intele.

      Skomentuj

      1. Rafs0n
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-08 09:21

        Co do tego nie masz wsparcia pcie 3.0 i masz przez to zablokowaną wydajność. Wcześniej jak zmieniałem z C2Q Q9450 to już na 3 generację bo miała wsparcie pcie 3.0(oczywiście płyta główna musi ją mieć i u mnie padło na Asusa P8Z67 V-LX). Jeśli chcesz kupić gtx'a 1070 to pomyślał bym o zmianie sprzętu. Mi osobiście przyśpieszyło to PC. Znajomy co miał drugą generację I7 2600 i tą samą grafikę (GTX 660) i miał mniej kl/s (często na multi graliśmy) Ja miałem do kilku dni wstecz I7 3770.

        Skomentuj

  4. ciomasta
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-02 15:20

    Myślicie że płytki z170 ... Dały rade aktualizować pod procki 9000 ??

    Skomentuj

    1. Abigail
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-08-04 11:06

      Ludzie modyfikują biosy by można było odpalić CoffeLake na Z170, z tego co wiem wymaga połączenia dwóch nóżek na procku i zamazaniu kolejnych dwóch by nie miały styczności z socket'em. + wgranie odpowiedniego mikrokodu. Także myślę że tu nie będzie większego problemu. Pożyjemy zobaczymy :)

      Skomentuj

  5. stupidisco111
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-04 15:50

    Pytanie w takim razie moje jest takie.
    Jakie będą w takim razie REALNE korzyści z zaopatrzenia sie w plytę na Z390?

    Skomentuj

    1. arnakus
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-08-05 07:21

      Wbudowana bezprzewodówka 802.11ac, Bluetooth 5 i do 6 portów USB 3.0 gen 2.

      Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-08-05 15:51

        W Z390 wbudowany jest natywny support dla WiFi/BT, ale to nie gwarantuje, ze w kazdej plycie bedzie wbudowana bezprzewodowa karta.

        Skomentuj

        1. arnakus
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-08-05 16:34

          Wielkim grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Jak ktoś nie potrzebuje to niech wybierze coś tańszego.

          Skomentuj

      1. chotnik2
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-07 22:57

        Oby.