Na topie

Porządek w firmie z aplikacjami QNAP

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Qsirch i QmailAgent to aplikacje dla użytkowników serwerów QNAP NAS, które mają potencjał, by usprawnić pracę w każdej firmie.

  • Porządek w firmie z aplikacjami QNAP
A A

Dokumenty, e-maile, projekty… w którymś momencie jest ich tak wiele, że ich uporządkowanie właściwie graniczy z cudem. Innej opcji jednak nie ma – trzeba próbować zapanować nad tym chaosem. Czy to jest możliwe? Zdecydowanie tak – sztuka polega jedynie na wdrożeniu odpowiedniego oprogramowania do firmy. Użytkownicy serwerów NAS firmy QNAP mogą na przykład skorzystać z jej autorskich aplikacji, takich jak QmailAgent oraz Qsirch.

Serwer NAS to coraz częściej jedno z podstawowych urządzeń biurowych. Trudno się temu dziwić, gdyż umożliwia on przechowywanie wszystkich firmowych plików w jednym miejscu i uzyskiwanie do nich dostępu niezależnie od tego, z jakiego urządzenia się korzysta. Jednak im więcej plików i im więcej osób, tym większy chaos. W odnalezieniu (się wśród) dokumentów pomóc może aplikacja Qsirch

Qsirch to zaawansowana wyszukiwarka plików, której obsługa nie powinna sprawiać kłopotów nikomu, kto wie jak korzystać z Google, a więc odnaleźć powinien się każdy. Sprawne przeszukiwanie zasobów ułatwia możliwość zastosowania filtrów obejmujących takie kryteria, jak typy dokumentów, frazy, wielkość pliku, metadane czy czas ostatniej modyfikacji. Ciekawymi cechami narzędzia są: miniatury przy grafikach, funkcja udostępniania znalezionych plików współpracownikom oraz podpowiedzi w trakcie pisania.

QmailAgent z kolei to aplikacja do zarządzania pocztą elektroniczną. Oprogramowanie umożliwia zintegrowanie kilku kont e-mail (m.in. z Gmaila, Yahoo i Outlooka), sprawne przełączanie się pomiędzy nimi, szybkie przeglądanie i przeszukiwanie wiadomości, odpowiadanie na nie lub przekazywanie ich dalej. Ciekawe cechy to: automatyczna kopia zapasowa konta oraz zaawansowana wyszukiwarka.

Galeria

Istotną zaletą aplikacji QmailAgent jest jej kompatybilność z innymi rozwiązaniami QNAP. Wspomnieć należy przede wszystkim o Qcontactz – narzędziu do przechowywania kontaktów oraz ich przeszukiwania i zarządzania nimi. Ciekawostką jest też QmailClient – aplikacja mobilna (na Androida i iOS), która umożliwia szybkie sprawdzanie skrzynki odbiorczej i wysyłanie wiadomości z poziomu smartfonu lub tabletu.

Źródło: QNAP

Odsłon: 3720 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!