Na topie

NAS do kina domowego QNAP staje się bardziej funkcjonalny

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Serwery plików NAS

Użytkownicy mogą bardziej komfortowo przeglądać informacje o materiałach wideo – filmach, serialach i programach – umieszczonych na NAS-ach.

QNAP Video Station

AA

Służące do zarządzania plikami wideo narzędzie Video Station jest jedną z najciekawszych aplikacji dostępnych na serwerach NAS firmy QNAP dla użytkowników domowych. Producent udostępnił niedawno jej nową wersję – w wydaniu oznaczonym numerem 5.0 pojawiła się bardzo interesująca nowość.

Video Station 5.0 to przede wszystkim dodanie obsługi internetowych baz danych o multimediach. Wśród nich znalazły się tak popularne serwisy jak IMDb, TMDB for Movie & TV oraz TheTVDB for TV. Jaka płynie z tego korzyść?

Otóż teraz użytkownicy mogą bardziej komfortowo przeglądać informacje o materiałach wideo – filmach, serialach i programach – umieszczonych na NAS-ach. Dzięki łączności z bazami danych mogą uzyskiwać informacje o reżyserach i obsadzie czy ocenach i recenzjach, a do tego pobierać plakaty.

Nowa funkcja jest zintegrowana z zaawansowaną wyszukiwarką aplikacji Video Station 5.0. Efekt: sprawne przeszukiwanie zbiorów wideo na serwerach pełniących funkcję multimedialnego centrum domowego. 

„Zespół odpowiedzialny za rozwijanie Video Station stara się nieustannie udoskonalać wszelkie aspekty funkcjonowania tej aplikacji. Dzięki wyposażeniu jej w obsługę internetowych baz danych o filmach, użytkownicy Video Station mogą uzupełnić swoje kolekcje multimediów o kompletne informacje o wszystkich pozycjach – co ułatwia ich przeglądanie i zarządzanie nimi” – mówi producent.

Aplikacja Video Station 5.0 jest kompatybilna z serwerami NAS firmy QNAP z systemami QTS 4.3.0 wzwyż.

Źródło: QNAP

Odsłon: 6236 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Serwery plików NAS w marketplace

 1. BluePandoraBox
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-01-19 02:38

  hmm... ułatwi też RIAA namierzanie osób jeśli się dogadają z tymi serwisami co jest bardzo prawdopodobne, mają kasę by opłacić listę IP,
  pewnie jestem przewrażliwiony ale ostatnio coraz częściej załącza mi się czerwona lampka gdy czytam o takich "udogodnieniach" ...
  nie we wszystkich krajach kopia bezpieczeństwa płyty jest legalna

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!