Na topie

Ruszył pierwszy w Polsce płatny serwis VOD na YouTube

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Telewizja internetowa YouTube

Nazywa się Sala Kinowa Premium i ma oferować łatwy dostęp do niedrogich filmów w wysokiej jakości.

  • Ruszył pierwszy w Polsce płatny serwis VOD na YouTube
A A

YouTube'a każdy zna i chyba każdy od czasu do czasu z niego korzysta. Wszyscy też chcielibyśmy mieć łatwy dostęp do niedrogich filmów w wysokiej jakości. Odpowiedzią na nasze życzenia ma być Sala Kinowa Premium. Ale czy jest?

Sala Kinowa Premium to pierwszy w Polsce kanał na YouTube, który oferuje płatny dostęp do filmów w jakości HD. Krotko mówiąc jest usługa VOD działająca w ramach popularnej platformy wideo. Według twórców – Independent Digital – w ofercie znajdować będą się kinowe hity, jak i produkcje artystyczne.

Możliwości zdobycia dostępu do filmu są dwie – albo zdecydujemy się na zakup (i pobierzemy film na dysk), albo na wypożyczenie. W tym drugim przypadku na rozpoczęcie oglądania mamy 30 dni, po czym dostęp pozostaje aktywny przez 48 godzin. 

Sala Kinowa Premium lista

Płatności dokonywane są za pośrednictwem Google Payments. Jak kształtują się ceny w usłudze Sala Kinowa Premium? Wypożyczenie to wydatek rzędu 5 – 9 złotych, a zakup i możliwość pobrania filmu kosztować będzie nas już od 19 do 25 złotych. Cennik jest więc całkiem atrakcyjny.

Nie można tego niestety powiedzieć o ofercie. Liczba dostępnych filmów jest nieduża, a i wspominanych przez twórców „kinowych hitów” próżno tu szukać. Przynajmniej na razie, bo usługa ma być rozwijana. 

Co o tym myślicie?

Źródło: Facebook (Independent Digital), Antyweb

Odsłon: 10562 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. Orlyyyy
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2016-04-15 14:33

    Czekamy na dumpy FullHD prosto z youtube na torrentach. Dzięki Google.

    Skomentuj

    1. Atak Snajpera
      Oceń komentarz:

      24    

      Opublikowano: 2016-04-15 14:45

      Kto normalny będzie ściągać dumpy z YouTube jak na torrentach są lepszej jakości ripy z Blu-ray?

      Skomentuj

      1. Orlyyyy
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2016-04-15 14:47

        Bo niektórych filmów nie ma?

        Skomentuj

        1. k3m0t
          Oceń komentarz:

          28    

          Opublikowano: 2016-04-15 16:58

          Prędzej na YouTube nie będzie jakiegoś filmu niż na Torrentach.

          Skomentuj

          1. Sharimsejn
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2016-04-16 01:57

            True.

            Skomentuj

          2. BrumBrumBrum
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2016-04-20 09:13

            takimi cenami chcą walczyć z piractwem? moim zdaniem to kpina.

            Skomentuj

    2. marcin1ja1
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-04-16 10:01

      Już widzę jak ludzie będą ściągać filmy w FullHD z bitraitem na poziomie dobrego SD.

      Skomentuj

  2. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-15 14:54

    Mam obawy odnośnie jakości, bo do tej pory nie widziałem nic na YT, co by zasługiwało na miano HD. Nawet 4K oglądane w HD jest masakrycznie słabe, słabsze niż ripy 720p z BR.

    Skomentuj

    1. firstmithrandir
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-04-15 17:27

      https://www.youtube.com/watch?v=Z6lYqgWAmrg

      Ten nawet jest niezłej jakości 4k 60Hz, ale aby działał mi on dobrze na komputerze to muszę ściągnąć wersję VP9 na dysk i przekompresować go do H264 i wtedy na ekranie 4k wygląda bardzo ładnie i jest płynnie.

      Jest też parę innych całkiem fajnych filmów pokazowych.

      Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jak odtwarzać i dekompresować VP9 w dobry sposób wkrótce, póki co wykorzystuje on 100% 3,5 GHz procesora i ma może z 10 klatek na sekundę, a wersja grana z komputera wykorzystuje z 2% procesora i jest płynna.

      Skomentuj

      1. Marucins
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-04-18 06:46

        zerknij raz jeszcze na obraz - został poddany dziwnemu postprocesingu. To nawet nie jest kino - obraz, krawędzie, ruch postaci - jest bardzo dziwny. Ktoś "zapomniał" wyłączyć uzupełnienie klatek.

        Skomentuj

  3. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-15 15:39

    Za nowy film będzie pewnie te wspomniane 9zł, a bilet w kinie 14zł. Ja zdecydowanie podziękuje, wole iść do kina.

    Skomentuj

  4. naqerpl
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2016-04-15 16:18

    25 zł za wersję hd :D
    Nic więcej napisać nie trzeba...

    Skomentuj

    1. BariGT
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2016-04-15 19:48

      W pierwszej chwili myślałem, że 25zeta to miesiąc abonamentu na wszystko w minimum 1080p, a teraz widzę, że to za pojedynczy film. Ale jaja.

      Skomentuj

  5. obcypl
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-15 20:30

    Gówniana oferta Netflix jest i tak lata świetlne przed tym crapem... masakra... szukają jeleni :/

    Skomentuj

  6. teslae
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-15 23:28

    Szukają jeleni i to jeszcze takich co nie obchodzi ich jakość materiału.
    Rany, dawniej wypożyczało się DVD czy blu-ray i miało się max jakość; a oni tu w twarz człowiekowi rzucają takie ceny za jakieś badziewne ripy i to jeszcze w Polsce.
    Twórcom tego czegoś z taką ofertą i za taką kasę, sugeruje aby sami sobie pożyczali takie "hity"

    Skomentuj

  7. Lukson
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-04-16 03:02

    Mam NCGO z dostępem do C+ i HBO. Po co mi ta usługa?

    Skomentuj

  8. Snake73
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-04-16 11:10

    Mowa tylko o video a co z audio? Mp3 128kbps ?

    Skomentuj

  9. Fiona
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-04-17 08:48

    A później będzie płacz iż Polacy to złodzieje...

    Nie złodzieje ale tez nie idioci, a to oferta do idiotów

    No i może posiadaczy tabletów wyłącznie (jakość tych filmów jest akurat na rozmiar ekranu tabletu)

    Skomentuj

  10. Daniel303
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-04-18 13:05

    Wiecie co? To by ta oferta była fajna i ludzie by się na to rzucili - gdyby to było - tańsze, łatwiej dostępne, duży wybór - takie coś na zachodzie jest. U nas to jeszcze kuleje.