Na topie

Telewizor bezprzewodowy - patent Samsunga

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Telewizory

Kategoria: RTV Telewizory Tematyka: Patenty Producenci: Samsung

Samsung ma pomysł na to, jak pozbyć się „kabli” z telewizora. To, czy uda się go urzeczywistnić, to już inna sprawa…

 • Telewizor bezprzewodowy - patent Samsunga
A A

Od lat telewizory stanowią punkt centralny salonów w naszych mieszkaniach i z roku na rok prezentują się coraz lepiej. Są smukłe i eleganckie, ale całość psują one: przewody. Porządek z nimi – i to tak na dobre – zamierza zrobić Samsung.

W swoich telewizorach QLED firma Samsung stosuje rozwiązanie One Invisible Connection – dzięki niemu od urządzenia po ścianie idzie tylko jeden, niemal niewidoczny przewód. Aktualnie można powiedzieć, że to „robi robotę”, ale południowokoreański producent chce pójść o krok dalej, a przynajmniej do takiego wniosku pozwala dojść jeden z ostatnich patentów.

W ostatni dzień lutego opublikowany został wniosek patentowy, w którym inżynierowie firmy Samsung Electronics proponują koncepcję telewizora bezprzewodowego. Urządzenie miałoby się łączyć bez „kabli” z modułem (będącym najpewniej równocześnie soundbarem), który zapewniałby zasilanie i przesyłałby treści do wyświetlenia na ekranie. Do działania systemu wykorzystane zostałoby pole magnetyczne. 

Jak to w przypadku patentów, wcale nie jest powiedziane, że Samsung faktycznie stworzy bezprzewodowy telewizor ani nawet, że w najbliższym czasie będzie próbował. Jak mogłoby to jednak wyglądać, gdyby się zdecydował? Odpowiedzieć na to pytanie spróbowali autorzy z holenderskiego bloga LetsGoDigital…

Samsung bezprzewodowy telewizor

Źródło: LetsGoDigital, BGR, inf. własna

Odsłon: 13473 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
 1. xxx.514
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-03-06 16:12

  Z tego co wiem jak na razie zasilanie indukcyjne niesie dość duże straty energii, prędzej mogliby zastosować przenoszenie energii za pomocą lasera. Ewentualnie opracować coś w stylu starego radia kryształkowego i odpowiednio to zaadaptować. Jednakowoż jest to ciekawy kierunek badań i jest szansa, że coś się z tego wykluje w przyszłości.

  Skomentuj

  1. kitamo
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-06 16:47

   nie pracuja nad rozwinieciem technologii indukcyjnej tylko nad czyms zupelnie nowym

   Skomentuj

 2. kitamo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-06 16:46

  "Jak to w przypadku patentów, wcale nie jest powiedziane, że Samsung faktycznie stworzy bezprzewodowy telewizor ani nawet, że w najbliższym czasie będzie próbował. "

  No to uchyle nieco drzwiczki do tej wielkiej tajemnicy - juz pracują nad tym i ma ty byc jedna z wiodacych technologii :)
  Jest to ewolucja ich obecnego standardu czyli wszystko w jednym przewodzie i to jak cieniutkim ;)

  Jak byłem ostatnio na prezentacji samsunga to wlasnie o tym rozmawialismy - okazuje się ze transmisja obrazu i zasilania to nie jest w ogole problem z technicznego punktu widzenia.

  Skomentuj

  1. chomik3109
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-03-06 17:33

   w takim razie jedynym problemem może być długość pracy tego "soundbaro-baterii" jeśli dobrze zrozumiałem

   Skomentuj

 3. HardCorak
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-06 18:34

  O ja wielcy wynalazcy się znaleźli a jak przyszło co do czego to w najnowszym jubileuszowym s10 jest dziura w ekranie.

  Skomentuj

  1. awesome1337
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-03-06 19:27

   pracują nad kamera kompletnie schowana pod ekranem ale technologia jest jeszcze nie gotowa, tak samo jak ta wyżej

   a zresztą dziura jest dużo lepsza niz notch albo te idiotyczne wysuwane kamery

   Skomentuj

 4. anarchist
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-03-07 07:54

  Nie rozumiem tego dążenia ludzi do super niewiadomo jakiego komfortu i estetyki kosztem niemalże niewolnictwa i tyrania na ten owy komfort.

  Teraz ludzi boli to, że są przewody. A one nic złego nie robią. Co więcej to najtańsze i najsprawniejsze rozwiązania względem bezprzewodowych. O ile są sytuacje kiedy przewodu nie da się zastosować np. w technologii mobilnej to już ładowanie telefonu indukcyjnie to nieporozumienie. Koszt łądowarki wyższy. Koszt telefonu wyższy. Sprawność niższa o jakieś 20-25% więc za prąd zapłaci się też więcej. Tylko po to aby nie podpinać kabelka, co trwa 5 sekund. Rozwiązanie mało logiczne i nieekologiczne (nie jestem ekoterrorytsą, nie lubię ich nawet).

  Jak załadują podobne rozwiązania do sprzętu RTV to będzie on droższy i będzie konsumował więcej prądu w imię durnej estetyki (braku widocznych kabli). Znam człowieka, który jest w stanie zapłacić kilkakrotnie więcej po to tylko żeby kabli nie widzieć....

  O ile ja tego nie kupię to będzie mnie to bolało jeżeli będą tylko rozwiązania bezprzewodowe, czyt. droższe, niepotrzebne, niepraktyczne, nie wnoszące nic do mojego życia, za które nie dał bym złamanego grosza a nie będzie wyboru... bo kable zlikwidują.

  Ach te problemy świata rozwiniętego :)

  Skomentuj

 5. mortin123
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-03-07 13:28

  Ciekawe to będzie ale gniazdo wprost za telewizorem tez jest ok.

  Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!