Na topie

Samsung wybiera procesory AMD Embedded Serii G

Autor:
Przemysław Jankowski

więcej artykułów ze strefy:
All-in-One

Kategoria: Technologie i Firma Procesory All-in-One Tematyka: chmura Producenci: AMD Samsung

Samsung zdecydował się na wybór procesorów AMD do swojej nowej linii rządzeń All-in-One Thin Client.

AMD Seria G

AA

Samsung zdecydował się na wykorzystanie procesorów AMD Embedded Serii G w nowej linii urządzeń All-in-One, dedykowanych do pracy w chmurze obliczeniowej z wykorzystaniem technologii Thin Client. Procesory te charakteryzują się korzystnym stosunkiem wydajności względem zapotrzebowania na energię i łączą w sobie graficzną jednostkę obliczeniową oraz rdzenie w architekturze x86.

Układy AMD, lidera wśród producentów technologii obliczeniowych do urządzeń Thin Client, napędzą 21,5-calowy model Samsung TC222W oraz 23,6-calowy Samsung TC242W. Oba podłączone do chmury modele bazują na systemie Windows i ujrzą światło dzienne w 3 kwartale 2015 roku. Urządzenia będą wyposażone w procesor AMD GX222 APU (2.2GHz Dual-core SoC), 4 GB pamięci operacyjnej DDR3 oraz dyski SSD o pojemności 32 GB. Pracować będą w rozdzielczości 1920x1080 i zostaną wyposażone w następujące porty: USB 3.0(2), USB 2.0(4), RJ45, DVI-I Out, D-Sub In. Jedyną istotną różnicą będzie jasność: model o przekątnej 23,6-cala zaoferuje użytkownikom 300 cd/m2, a panel 21,5-calowy: 250 cd/m2.

Rozwiązania oferowane przez AMD dla urządzeń Thin Client zyskują na znaczeniu dzięki trendowi do wykorzystywania systemów bazujących na chmurze. Tego typu terminale, dzięki dynamicznemu rozwojowi, mogą dzisiaj realizować wymagające zadania, jak projektowanie CAD oraz modelowanie 3D.

Źródło: Edelman

Odsłon: 8393 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
    1. Yadovid
      Oceń komentarz:

      28    

      Opublikowano: 2015-06-22 11:46

      Postawa godna idioty.
      Prawidłowa odpowiedź brzmi "jakikolwiek, byle szybki".

      Skomentuj

      1. Q'bot
        Oceń komentarz:

        12    

        Opublikowano: 2015-06-22 11:53

        Na wieki wieków AMD... Zwłaszcza gdy poczynania Jentela z czasów P4 na rzecz 'uczciwej konkurencji' wyszły na jaw...

        Skomentuj

      2. BariGT
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2015-06-22 12:15

        Najpierw AMD musialoby zaczac robic szybkie procesory zamiast jakies buble odgrzewac w 30 wersjach...

        Skomentuj

        1. znik70
          Oceń komentarz:

          6    

          Opublikowano: 2015-06-22 12:52

          problem w tym że amd robi szybkie procesory, ale ma słaby proces technologiczny. intel wygrywa tu wyłącznie procesem, co mu daje i szybkość, i wydajność energetyczną.

          Skomentuj

          1. mjwhite
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-06-22 12:56

            no nie koniecznie, intelowi niższy proces daje jedynie niższy pobór mocy.

            Skomentuj

          2. AkaRyupl
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2015-06-22 17:07

            Problem jest taki, że AMD zaryzykowało i wydało nową architekturę. Co z tego, że procesor jest szybszy od i5 jeżeli weźmiemy możliwości wszystkich rdzeni, jak żadna gra/ większość programów tego nie wykorzysta? Po prostu zaryzykowali i chcieli wydać coś nowego, ale środowisko tego nie przyjęło i teraz muszą wrócić z ZEN-ami (oby były o wiele lepsze).

            Skomentuj

          3. maslascher
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-06-22 19:19

            Tu kolega nie ma racji. Więlszość procków AMD bazuje na 32nm i jest tak już od paru dobrych lat. Tymczasem nawet Vishera nie dorównuje Sandy Bridge pod względem wydajność/pobór prądu a to też jest 32nm.
            Drugi przykład Maxwell pomimo tego samego procesu technologicznego w 750ti pobiera dużo mniej prądu.
            Proces technologiczny nie jest jedynym czynnikiem w kwestii poboru prądu i należy o tym pamiętać.

            Skomentuj

        1. Yadovid
          Oceń komentarz:

          23    

          Opublikowano: 2015-06-22 13:07

          Tutaj misiu chodzi o postawę. Ja też mam Intela, ale nie dlatego że to Intel i obraziłem się kiedyś tam na AMD, tylko dlatego że akurat to był lepszy wybór. Jak AMD będzie miało lepszy procesor do zadań które przed nim stawiasz to wybór powinien być AMD. Dlatego postawa "Tylko Intel" albo "tylko AMD" to idiotyzm czystej wody :P

          Skomentuj

          1. Smuga
            Oceń komentarz:

            9    

            Opublikowano: 2015-06-22 15:34

            Przestań się pogrążać tłumoku. Jak to ktoś wyżej wspomniał - postawa godna idioty.

            Skomentuj

          2. diego93z
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2015-06-22 17:31

            Ojjj. Pogrążasz się. Zapamiętam ten post i wrzucę Ci testy jak kiedyś AMD znów wróci na pozycję tego lepszego (moje czasy Athlon XP i Athlon 64). A ich na to stać, bo starają się robić coś nowego - coś wynaleźć. Na razie się nie udało, ale kiedyś się uda. Tak dąży się uczciwie do sukcesu, po błędach.

            Skomentuj

      3. znik70
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-22 12:51

        jakikolwiek nie będzie szybki jak nie będzie realnej konkurencji pomiędzy firmami. teraz konkurencji nie ma i intel wyrabia co mu się podoba.

        Skomentuj

      4. mjwhite
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-22 12:57

        jakikolwiek byle szybki to każdy miałby bugatti veyron. Nie do wszystkiego potrzeba mocnego procesora (biuro, internet itp.)

        Skomentuj

    2. Batyra
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2015-06-22 11:54

      Zgadzam się... wielokrotnie przy wyborze procesora kierowałem się tym, żeby był wydajniejszy lub / i miał lepszy stosunek ceny do jakości i... wielokrotnie w ostatnich latach zarówno CPU jak i GPU od AMD miałem w swoich komputerach. Jednak już trzeci raz zmieniam komputer pozostając przy Intelu... coś poszło nie tak - szczególnie jeśli chodzi o wyższy segment - tu dla mnie AMD po prostu nie było nawet wyborem. Wcześniej miałem Xeon'a teraz Core i7 AMD nie brałem nawet pod uwagę. Takie same odczucia mam odnośnie nowych GPU... tyle czasu nic, a tu nagle wypuszczają coś co zaledwie o włos jeśli w ogóle dogania konkurencję (mówię o segmencie wyższym, nie mainstreamowym) spodziewałem się i liczyłem na coś więcej niż fajerwerki i informację "teraz jesteśmy tak samo szybcy jak nVidia"... to za mało.

      A szkoda bo dobra konkurencja jest dla nas - konsumentów bardzo korzystna więc kibicuję AMD...

      Skomentuj

      1. znik70
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-06-22 12:54

        mam nadzieję że amd dobrze obstawi średnią półkę, bo przy swojej marginalnej sprzedaży nie ma odpowiedniego przychodu. a pamiętajmy że średnia półka to największe grono klientów, tutaj przegrywać nie warto. bo top to jest w zasadzie tylko dla prestiżu, czyli mała sprzedaż drogich rzeczy.

        Skomentuj

  1. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-22 12:30

    Posiadam Intela, ale wiedząc że na monopolu tylko użytkownicy źle wychodzą więc nie faworyzuję żadnej firmy.

    Skomentuj

  2. ygdersil
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-22 12:53

    Czyżby zapowiedz przejęcia ?? :)

    Skomentuj

  3. nilhus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-22 14:26

    już jakiś czas temu amd zapowiedziało że skupi się najbardziej na mobilnych produktach i w tym są dobrzy

    Skomentuj

  4. marekxdx
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-06-22 16:28

    Nie ma to jak spotka się fanboystwo INTEL przeciwko AMD. Ta dyskusja jest bezsensowna. Niech każdy się modli żeby AMD ożyło w prockach bo jak się tak nie stanie to po nich.

    Skomentuj

  5. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-06-22 17:09

    Jedno prowokacyjne pytanie na końcu art-a i licznik odwiedzin rozkręca się po stokroć.
    Ale jak się powstrzymać kochana redakcjo? ;)