Na topie

Sharp będzie produkować panele OLED TV

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
RTV

Kategoria: RTV Tematyka: OLED Producenci: SHARP

Rośnie konkurent dla LG Display. Japońska firma Sharp potwierdziła, że planuje uruchomienie masowej produkcji wyświetlaczy OLED, w tym paneli TV.

Sharp będzie produkować panele OLED TV

A A

Firmy Samsung, Sony i Panasonic próbowały, ale nie dały rady. Sharp wierzy, że jemu się uda. Jak donosi The Japan Times, japoński gigant planuje rozpoczęcie masowej produkcji ekranów OLED do telewizorów.

Obecnie właściwie jedynym liczącym się graczem w tym sektorze jest firma LG Display, której panele OLED instalowane są zarówno w telewizorach koreańskiego producenta, jak i innych marek, między innymi Sony, Philips i Panasonic. Sharp najwyraźniej doszedł do wniosku, że jest tutaj luka, którą on może wypełnić.

Firma Sharp (obecnie należąca częściowo do tajwańskiej firmy Foxconn) potwierdziła, że zamierza wydać ponad 500 milionów dolarów na budowę linii produkcyjnych w miastach Sakai i Taki, i rozpocząć masową produkcję OLED-ów w drugim kwartale przyszłego roku.

Już dzisiaj w Sakai znajduje się ceniona fabryka wyświetlaczy LCD firmy Sharp. Japończycy eksperymentują też z małymi panelami OLED do smartfonów i tabletów. Nowe linie produkcyjne zostaną zaś poświęcone produkcji wyświetlaczy o większych przekątnych, do telewizorów. Częściowo potwierdzają się zatem informacje sprzed roku.

Źródło: The Japan Times, FlatpanelsHD

Odsłon: 4716 Skomentuj newsa
Komentarze

7

Udostępnij

RTV w marketplace

 1. Silver
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-06-23 15:05

  Bardzo dobrze! Kiedyś to był jeden z najlepszych producentów paneli LCD. Mimo, że borykają się z problemami finansowymi to przecież mają własne linie produkcyjne, które trzeba tylko przystosować do produkcji OLED (czego Sony i Philips nie mają a wciąż są obecni na rynku). To dobry ruch, by ceny zaczęły topnieć.

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-06-29 15:15

   też się cieszę, i mam nadzieję że im się uda. może wreszcie będzie oled 22" do monitorów :) w dodatku z płynną mechaniczną regulacją zakrzywienia :)

   Skomentuj

 2. vegasnight9
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-06-23 18:34

  LG! kiedy monitory OLED wy dziady! Ile mamy czekać

  Skomentuj

 3. tommo1982
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-06-23 23:16

  Oj chyba nie częściowo. Coś mi się wydaje, że Foxconn ma pakiet większościowy i może sterować kierunkiem rozwoju działu produkcji paneli. Swoją drogą to dobrze. Może panele OLED będą powszechniejsze i poprawi się ich trwałość.

  Skomentuj

 4. Siderion
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-23 23:17

  Lepiej późno niż wcale, oby nie za późno (dla Sharpa).

  Skomentuj

 5. Ruter19
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-06-24 00:33

  Dla nie wtajemniczonych za tym wszystkich stoi Apple :)

  Skomentuj

  1. BrumBrumBrum
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-06-29 15:16

   tzn. za czym?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!