Na topie

Sony Xperia XZ2 Compact - unboxing

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Na Topie Sony Xperia Unboxing Producenci: SONY

Sony Xperia XZ2 Compact jest pomniejszoną wersją flagowca Xperia XZ2. To niewielki, ale bardzo wydajny i szybki telefon. Ma wyświetlacz 5 cali Full HD+ 18:9, niezły aparat i da się go wygodnie obsługiwać jedną ręką. Jest też Bluetooth 5.0, NFC, Dual SIM i Android 8. Unboxing.

  • Sony Xperia XZ2 Compact - unboxing
A A

Sony Xperia XZ2 Compact - rozpakowanie i pierwsze wrażenia

Sony Xperia XZ2 Compact to propozycja dla osób, które nie lubią dużych smartfonów. Jest niższy i węższy od iPhone’a 8, więc wygodnie mogą go obsługiwać nawet osoby mające małe dłonie.

Idealnie jednak nie jest, bo iPhone 8 lub 7 mają nieco ponad 7 mm grubości, natomiast Xperia XZ2 Compact ma ponad 12 mm. Różnica jest duża i wyraźnie wyczuwalna. Co prawda tył oraz krawędzie boczne obudowy są zaokrąglone tak, że telefon dobrze leży w dłoni, ale tak gruba obudowa nie wygląda zbyt nowocześnie (w porównaniu do innych smartfonów z górnej półki).

Xperia XZ2 Compact - obudowa

Oczywiście można usprawiedliwiać tę grubość zastosowaniem większego akumulatora, ale szczerze... 2870 mAh to niezbyt dużo jak na smartfon z bardzo wydajnym i dość energochłonnym procesorem Snapdragon 845.

 

Z przodu mamy szkło 2,5D, boki są aluminiowe, a tył plastikowy i matowy. Obudowa jest wodoszczelna (IP68). Smartfon ma dual SIM, NFC, Bluetooth 5.0, szybkie Wi-Fi i LTE.

Wyświetlacz ma przekątną 5 cali, rozdzielczość Full HD+ i proporcje 18:9. Ramki nie są tak cienkie jak np. w Huawei P20 Lite, ale cieńsze niż w wielu wsześniejszych modelach Sony, więc jest to jakiś postęp.

Aparat tylny ma 19, a przedni tylko 5 Mpx. Sony mimo tego, że jest producentem większości sensorów do aparatów w telefonach, to nie zawsze radzi sobie z odpowiednim przetwarzaniem obrazu (kiepska optymalizacja algorytmów oprogramowania).

Sony Xperia XZ2 Compact - unboxing

W pełnej recenzji pokażemy przykładowe zdjęcia i filmy z Xperii XZ2 Compact. Sprawdzimy też baterię i wydajność. To tyle słowem wstępu, a teraz zabieramy się za testy.

Może Cię zainteresować:

Odsłon: 6798 Skomentuj newsa
Komentarze

13

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. sn00p
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-26 11:47

    XZ2 Compact ma bardzo zbliżone wymiary do IPhone 6. To już całkiem poręczny fon. Brawo Sony.

    Skomentuj

    1. HardCorak
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2018-04-26 23:58

      Brawo Sony?

      12 mm i 2870 mAh? serio? takie coś to 3-4 lata temu a nie teraz... jeszcze jakby screen-to-body ratio jakoś lepiej wypadał ale też nic zwykły standard.

      chociaż jako tako się obudzili bo już nie ma tych duużych niewykorzystanych przestrzeni u góry i na dole ekranu ale sony nadal pozostaje w tyle za konkurencją.

      Skomentuj Historia edycji

  2. Blejd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-26 11:58

    Szkoda ze nie ma ladowania indukcyjnego i ta grubosc :(

    Skomentuj

  3. busik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-04-26 13:06

    Mam pytanko, czy jest lub będzie na rynku jakaś konkurencja dla tego Compacta? To co mi w nim przeszkadza to brak złącza słuchawkowego, ramki mogłyby być jeszcze mniejsze. No i jak to u Sony bywa może być kiepsko ze zdjęciami, a bardzo zależy mi na dobrej jakości zdjęć.

    Teraz mam Z3c i nie jestem zadowolony z tej jakości. Reszta jest w porządku, poza tym, że pamięć wewnętrzna cały czas jest ograniczeniem i telefon powoli zaczyna się psuć, dlatego zacząłem się rozglądać za czymś nowym. Do tej pory smartfon bardzo dobrze mi służył (jedynie jakość zdjęć skutecznie obniża moją ocenę).

    Najlepiej jakby była mniejsza wersja P20 Pro :)

    Ponawiając pytanie: Jest lub będzie w najbliższym czasie (pół roku) konkurencja dla tego Compacta?

    Skomentuj

    1. DreamerDream
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-26 13:43

      Nie ma. Na chwilę obecna dla większości firm 5 cale to wyznacznik małego telefonu.
      Z mocniejszych telefonów masz do wyboru jedynie
      Serie Compact od Soniego
      Iphone SE i w przyszłości Iphone SE2
      I widziałem, że Sharp ma też jakieś modele, ale mało o nich w internetach.

      Skomentuj

  4. maaaad
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-26 15:41

    "Unboxing" - buhahahahah

    Skomentuj

  5. hideo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-26 15:52

    za gruby jest ten telefon jak wszystkie ostatnie Sony

    Skomentuj

    1. endrju_pl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-04-27 10:31

      Pewnie jeżeli połączyli by dużą pojemność baterii z tą grubością to większość osób byłaby zadowolona. Bez sensu dawać tak gruby sprzęt bez wyraźnie większego akumulatora.

      Skomentuj

  6. Szymon331
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-26 16:04

    Jako posiadacz Z5 Compact czekałem na coś na co warto zmienić swój telefon.

    Poza trybem 1000 FPS w ZX1 Compact i poprawieniem tego w w powyższym XZ2 Copmact to nie mam po co zmieniać telefonu.

    Nadal jest super szybki, wszystko na nim śmiga jak trzeba a gwarancja SONY wymieniła mi ostatnio wyświetlacz i obudowę na nowe.

    Szkoda że jak ktoś chce TOPowy smartfon w "małej" obudowie to nie ma alternatywy dla Compacta. ...

    Skomentuj

    1. DreamerDream
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-04-26 18:22

      Iphone SE ;)

      Skomentuj

  7. Poxii
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-04-27 10:54

    W podobnej cenie dostępny jest Samsung Galaxy S8 i... technologicznie deklasuje tą Xperię. Bez "szamańskiego" podejścia o "wyższości jednej marki nad drugą" muszę przyznać że Sony Xperia XZ2 Compact nie wytrzymuje porównania z S8.

    Skomentuj Historia edycji

  8. EliZaNa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-05 18:29

    Niezłe cacko, chyba sobie takie sprawię. Nie lubię kupować telefonów u operatorów z abo, wolę sobie kupić sama komórkę i mieć plan w Virgin Mobile na kartę za 25 zł.

    Skomentuj

  9. EliZaNa
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-05 18:29

    Niezłe cacko, chyba sobie takie sprawię. Nie lubię kupować telefonów u operatorów z abo, wolę sobie kupić sama komórkę i mieć plan w Virgin Mobile na kartę za 25 zł.