Na topie

Sony Xperia XZ4 na zdjęciu - ten smartfon będzie rzucać się w oczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Na Topie Sony Xperia Producenci: SONY

Japoński producent ma zastosować w swoim nowym smartfonie wyświetlacz o proporcjach 21:9. Jednocześnie spodziewać można się bardzo wysokiej rozdzielczości - 1620 x 3840 pikseli.

  • Sony Xperia XZ4 na zdjęciu - ten smartfon będzie rzucać się w oczy
A A

Patrząc na dotychczasową politykę Sony dotyczącą topowych smartfonów należy spodziewać się, że lada chwila światło dzienne ujrzy Sony Xperia XZ4. Japoński producent powoli, ale jednak podąża za rynkowymi trendami, a Sony Xperia XZ4 może być nawet próbą wprowadzenia czegoś nowego.

Do sieci trafiły nie tylko rendery, ale też zdjęcie, które prezentują nadchodzącą nowość. Jeśli pokrywają się z rzeczywistością (a coraz więcej na to wskazuje) to smartfon będzie rzucać się w oczy. Już teraz padają określenia, iż będzie „smukły” lub jak kto woli „wysoki”. Dlaczego? Wszystko za sprawą wyświetlacza o proporcjach 21:9.

Trudno wyrokować w tym momencie, jak takie rozwiązanie może wypadać w praktyce. Warto za to wspomnieć, że rozdzielczość prezentowanego obrazu ma być bardzo wysoka - 1620 x 3840 pikseli. Przy przekątnej 6.55 cala. Nie należy spodziewać się notcha, tu akurat Sony pozostaje konsekwentne.

Sony Xperia XZ4

Specyfikacja obejmować ma tutaj również potężny procesor Qualcomm Snapdragon 855 z Adreno 640, 6 GB RAM, 64 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej (w zależności od wersji) oraz baterię o pojemności 3900 mAh.

Być może oficjalna premiera smartfona Xperia XZ4 odbędzie się już w przyszłym miesiącu, na targach MWC 2019.

Źródło: phonearena, Olixar

Odsłon: 13604 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-22 22:05

    No w końcu sony co generacje pokazuje nowy design (od xz2) bo wcześniej to był kolc za klocem. brawo!

    Skomentuj

  2. FennPL
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-22 23:23

    Cóż, zgadzam się że tamto było już nudne
    Ale żonglowanie co generacje też nie jest dobre
    najlepiej jak znajdą swój styl i utrzymają

    Skomentuj

  3. mati0706
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-23 03:41

    Tak źle, tak nie dobrze. Moim zdaniem, to jest dziwna proporcja, ciekawe czy nie za długi będzie w kieszeni.

    Skomentuj

  4. angelboy
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2019-01-23 07:20

    wincyj aparatuf :) wyobraźmy sobie lustrzankę z 3 obiektywami ;D

    Skomentuj

      1. angelboy
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-24 09:35

        jak zwykle ktoś kto próbuje być mądrzejszy od jajka, a co powiesz o dokładanych soczewkach do smartfonów ? tak samo jak lustrzanka ma wymieniane obiektywy tak samo smartfone może mieć nakładki, więc jeszzcze raz pomyśl ;)

        Skomentuj

  5. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-23 10:05

    Bateria będzie szybko znikała przez tą rozdzielczość.

    Skomentuj

    1. ahael
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-23 10:35

      Zapewne będziemy mogli wybrać tryb wyświetlania i rozdzielczość w ustawieniach ...

      Skomentuj

  6. mgkiler
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-23 10:39

    To ile to ma DPI? 900? 1000?

    Ja w Samsungu S7 zmniejszyłem rozdzielczość do 1280x720 (300dpi) bo różnica między 2560x1440 (600dpi) jest praktycznie żadna. Trzeba się przyglądać z 5cm i mocno skupiać by wychwycić różnicę na zaokrąglonych krawędziach.

    A baterii czerpie mniej.

    Jak dla mnie w telefonie wystarcza 1280x720, a w tablecie 1920x1080. Więcej nie trzeba.

    Skomentuj Historia edycji

    1. HardCorak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-23 20:42

      To chyba masz problem ze wzrokiem. Prawie żadna różnica to może jest między fhd qhd ale między hd a qhd nawet na 5 calach jest widoczna gołym okiem a jak nie potrafisz tego zauważyć to spójrz na czcionkę zmieniając rozdzielczość z jednej na drugą.

      Skomentuj Historia edycji

      1. mati0706
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-01-24 05:39

        To prawda. Sam mam S7 i latałem przez kilka miesięcy z rozdziałką HD, ale zmieniłem na QHD i było cacy. Gołym okiem było widać, ale później ustawiłem FHD i nie rzucało się w oczy więc zostałem przy FHD.

        Skomentuj

  7. dzejsonista
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-23 17:33

    Dla mnie przejscie w format 2:1 był pomyłką, a ten telefon jest po prostu obrzydliwy

    Skomentuj

    1. HardCorak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-01-23 20:44

      Hmm tylko jaki producent przeszedł na format 2:1 bo sobie nie przypominam. Na rynku mamy 18:9/18,5:9/19:9 a 21:9 (2:1) to jak już jakieś unikaty.

      Skomentuj

        1. HardCorak
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-01-24 11:35

          haha no dzięki coś mi się powaliło jak to pisałem.

          Skomentuj

  8. lkozierowski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-23 21:56

    szajs

    Skomentuj

  9. kropak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-24 13:49

    cienias tylko trzy aparaty?