Na topie

Spider-Man rozbudowany o tryb New Game+ i pierwszy dodatek

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Tematyka: gra akcji przygodowa Producenci: Insomniac Games

Twórcy obiecywali rozwijać ten tytuł i na fali świetnej sprzedaży nie mają problemu z dotrzymaniem obietnicy. Spider-Man wzbogacił się o ciekawe elementy.

  • Spider-Man rozbudowany o tryb New Game+ i pierwszy dodatek
A A

Już od pewnego czasu wiemy, iż Spider-Man okazał się wielkim sukcesem. Twórcy obiecywali rozwijać ten tytuł i na fali świetnej sprzedaży nie mają problemu z dotrzymaniem obietnicy.

Ostatnia aktualizacja wprowadziła nie tylko kilka poprawek, ale również dodatkową zawartość. Mowa przede wszystkim o trybie New Game+, który pozwala rozpocząć ukończoną grę od nowa, ale z osiągniętymi postępami na koncie. Drugim z ciekawych elementów jest dodatkowy poziom trudności Ultimate przygotowany dla najbardziej zaprawionych w bojach.

Dziś ma natomiast miejsce premiera pierwszego dodatku - The Heist. Główną rolę odgrywa tutaj Felicia Hardy, znana jako Black Cat.

Dodatek jest częścią pakietu The City that Never Sleeps, dwie kolejne (Turf Wars i Silver Lining) udostępnione zostaną odpowiednio w listopadzie i w grudniu.


Źródło: PlayStation Polska

Odsłon: 1986 Skomentuj newsa
Komentarze

58

Udostępnij
  1. kitamo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-23 14:13

    Kozak gierka, fajnie będzie zagrać w jakiś dodatek. Ciekawe ile godzin zabawy zapewni.

    Skomentuj

    1. JanuszJestem
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-10-23 14:31

      3

      Skomentuj

  2. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-10-23 15:31

    "Excluziwom" stanowczo mówimy NIE!

    Skomentuj

    1. ilovethisgame
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-23 16:35

      a możesz to jakoś umotywować? nie bo nie! to trochę słaby argument

      Skomentuj

      1. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-10-23 16:57

        A czy ty potrafisz umotywować przeciwną tezę?

        Skomentuj

        1. ilovethisgame
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-10-24 08:33

          oczywiście
          największym plusem ex-ów jest jakoś wykonania i maksymalne wyciągnięcie mocy z bebechów, multiplatformery często albo mają wymagania z kosmosu, albo problemy techniczne i srylion patchy (np. ostatni batman, gra świetna, ale była tak źle zrobiona na peceta, że twórcy najpierw wydali gigapatcha, później przeprosili i przyznali się do błędu i dzięki bogu zezwolili oddawać tytuł i otrzymać zwrot gotówki) to są uroki multi, a sytuacja trwa od lat.
          Zobacz jak wyglądają i chodzą ex-y od lat na sony
          PSX (konsola ponad 20 letnia, już wtedy ex dawał gwarancje jakości: tekken, crash, gran tourismo)
          PS2 God of War, Metal Gear Solid
          PS3: last of us, god of war 3, beyond two souls, heavy rain, uncharted, metal gear solid,
          PS4: SPIDER, god of war 3, horizon zero dawn
          ten rok pokazał, że świat idzie w jednym kierunku, na pecetach rządzi multi battle royal, wciskają go dosłownie wszędzie, jeśli ktoś ma ochotę na dobry tytuł AAA w singlu to niestety ale jest skazany na konsole, ja nie preferuje jednej czy drugiej platformy w domu mam jeszcze one S i starego 360, gram na tym na czym jest cos dobrego, ale niestety ten rok to rok PS4 a lada dzien wychodzi RDR2 ;)
          ciezko zestawic cokolwiek w tym roku z pajakiem czy kratosem, a najwiekszy tytul dopiero przed nami

          Skomentuj

          1. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 09:20

            RDR2 czeka już na dysku ;]]]]

            Skomentuj

          2. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 09:28

            Widzę przykład Batmana jako źle zrobionej gry będzie trwał wiecznie. Choć to odosobniony przypadek tak źle wydanej gry, to posłuży jako argument nawet 3 lata po premierze. Jak z jakością gier jest tak źle to może podasz jeszcze jakiś przykład?

            Wszystko co napisałeś to tak naprawdę minusy exów. Musisz kupować sprzęt, który nie jest ci w sumie do niczego potrzebny, ma tylko inne logo i sztuczne ograniczenia. Jak ciebie bawi zbieranie sprzętu no to już chyba nie ma ratunku. Ja bym wolał, żeby gry nie były zależne od platformy. Byłoby bardziej ergonomicznie i zdrowiej dla planety. No ale skoro marketing tak ci wyprał łeb, że uważasz za zaletę posiadanie 5 skrzynek różnych producentów o tych samych możliwościach. No cóż.

            W sumie tylko rozrywka ma tak chory model treści na wyłączność. W żadnej innej branży by to nie przeszło. Wyobrażasz sobie, żebyś musiał mieć 5 różnych samochodów do jeżdżenia do różnych dzielnic miasta? Albo musiał zmieniać telefony, żeby móc zadzwonić do innej sieci?

            No ale widać, że kult posiadania zbędnego śmiecia jest górą nad rozsądkiem.

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-10-24 10:32

            @Janusz, sztuczne ograniczenia to np. gry tylko dla Windows. Mam nadzieje ze trzymasz się swoich zasad i nie grasz w takowe, tylko full open source bez żadnych ograniczen.
            Ale jak tak sobie pomysle to wiekszosc z tych gier nie ma tez na konsolach, a wiec i w te nie mozesz grac bo są exami dla jednej platformy.
            Ubogie życie gracza anty-exowego ;)


            Normalnie az wierzyc mi sie nie chce ze w XXI wieku można zrobic problem z niczego.
            Ludzie z trzeciego swiata wody nie maja i nie narzekają że muszą smigać po nią czasem i 2godziny dziennie w jedną stronę a w Polsce problemem jest fakt że jakaś gra wyszła na jedną platformę, a platformy nie kupię bo nie, bo sztuczne ograczniczenie.

            Chłopie, Sony Interactive nalezy do Sony. Insomniacs to studio które należy w poczet wielu developerów opłacanych przez Sony i Insomniacy tworzą tylko gry na PlayStation od samego początku czyli od 1994roku. Sony ma też długą historię związaną ze Spidermanem bo zawsze inwestowali kasę w tą markę a w tym także i w filmy. Teraz studio które należy do SONY wydało grę która wspiera ich sprzęt i wygląda wręcz genialnie a Ty narzekasz. :)

            Na PC jest masa gier których nie ma na innych platformach i możesz też narzekać a tego nie robisz.
            Na PC jest masa gier która sztucznie wymaga tylko windowsa a też tego nie robisz. Nie mówie nawet o grach które koniecznie do działania wymagają win8 i wyżej bo to też sztuczne ograniczenie przeciez :)

            Skomentuj Historia edycji

          4. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2018-10-24 11:25

            Po pierwsze, nie napisałem, że nie gram w gry ekskluzywne, bo na każdej platformie takie są. I to z różnych powodów. Niektórych gatunków nie da się przenieść ze względu na wymagane peryferia do sterowania lub moc obliczeniową. Ale to trochę co innego niż sztuczna bariera typu nie zrobimy, bo nie.

            Fajnie by było móc grać we wszystkie gry wydane na PC niezależnie od systemu operacyjnego. Ale tu leży problem trochę gdzie indziej. Raczej twórcom gier na PC nie zależy jakoś szczególnie, żeby przypadkiem posiadacze Maców nie odpalili danej gry. Aczkolwiek, mniejszym problemem takiego posiadacza osXa jest instalacja drugiego systemu obok niż kupowanie drugiego laptopa z Windowsem.

            Niezależnie od tego gdzie i kiedy dane studio zaczynało, powinno się nakłaniać do tworzenia gier dla wszystkich, a nie tworzyć sztuczne podziały w myśl marketingu i większych zarobków. Jakby Spiderman był multiplatformowy to Sony by jakoś straciło? Przecież dalej za każdy kupiony egzemplarz kasa idzie do nich. Co ich obchodzi, na czym ktoś gra?

            Kończąc, to że gdzieś ktoś ma bardziej podstawowe problemy w życiu, nie znaczy, że nie wolno dyskutować na inne tematy. To by oznaczało, że dopóki nie wyeliminuje się chorób i głodu na świecie, nie wolno się zając niczym innym. Myślę, że nie tędy droga.

            Skomentuj

          5. kitamo
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:12

            No tak, próbuj instalować windowsa na macbooku dalej.
            To że przypadkiem musisz jeszcze kupić tego windowsa to też zupełnie bez znaczenia.
            Sensowna argumentacja Ci sie skonczyla.

            ja chyba zaczne zaraz marudzić że gry na PC mają wymagania niewiadomo jakie a wszystkie powinny smigac w 4k/60 na gtx1050ti bo taki jest najpopularniejszy obecnie na rynku wśród graczy i nie zamierzam nikomu kabzy nabijac kupujac nowy sprzet.

            Skomentuj Historia edycji

          6. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:38

            Czy ty jesteś jakiś głupi czy tylko udajesz?
            Przecież ja piszę o tym, że mam już sprzęt który obsługuje gry, więc po co mam kupować drugi do tego samego celu, tylko dlatego, że ma inne logo? A ty piszesz o jakichś wymaganiach sprzętowych czy software'owych. Żeby odpalenie Spidermana na takim xboxie wymagało kupienia jednorazowo odpowiedniego oprogramowania, które można by było mieć obok to luz. Po co mam kupować cały sprzęt do tego? Nie widzisz, że to bezsensu? Może jeszcze powiesz, że skakałbyś z radości gdyby np jakiś bank udostępniał swoją aplikację do bankowości internetowej razem z telefonem do jej obsługi. Przecież masz już telefon to po co Ci drugi? Mógłbyś przecież wgrać soft na swój, co nie? Nie widzisz, że z eksami jest dokładnie ten sam idiotyzm? Tylko ten na konsolach się już tak głęboko wgryzł w twoją świadomość, że nie wyobrażasz sobie innej opcji.

            Skomentuj Historia edycji

          7. kitamo
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:48

            Nikt do niczego Cie nie zmusza, nie musisz nic kupować.
            PC tez nie upgraduj bo niby po co. Uzywaj peceta az padnie bez upgradu bo jest to zgodne z Twoją logiką.

            Skoro developer chce wydawac gry na jedna platformę i wydaje je po prostu po mistrzowsku bo znają to platformę jak własną kieszen to nie widze absolutnie żadnego problemu z tym związanego.

            Sam tworzysz sobie niepotrzebnie ograniczenia w takim rozumowaniu.


            Jeśli jakis bank będzie chciał dac mi telefon na którym tylko i wyłącznie będzie działała ich aplikacja a mi nie będzie to pasowało to zrobie cos co Ciebie zaszokuje na maxa - zmienię bank.

            Skomentuj

          8. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2018-10-24 13:06

            Ja nie piszę, że ktoś mnie do czegoś zmusza. Piszę jak by było lepiej. A lepiej by było dla wszystkich jakby gry wychodziły na wszystkie platformy i sztuczne eksy nie powstawały. Tak samo tyczy się to seriali ekskluzywnych na danej platformie itd itd.

            Nie kupię konsoli, bo mam już PC. I mija się z rozsądkiem kupowanie kolejnego sprzętu tylko po to, żeby odpalić jedną dodatkową grę. Aktualizacja sprzętu jest niezbędna co jakiś czas niezależnie którą platformę wybierzesz. Mi chodzi o to, żeby nie musieć mieć 3 identycznych (aktualnych) platform tylko ze względu na sztuczne ograniczenia, na co ktoś stworzył grę.

            Gdybym miał konsolę to na pewno nie chciałbym kupować drugiej czy też peceta.

            Skomentuj Historia edycji

          9. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 13:53

            Ja chce pograć na pc za 1000zł i nie mogę a mam od tego konsolę za 700zł i nie będę wywalał 5/10 tysi na pc.

            Moi znajomi wywalili na pcta 5 lat temu po 10 tysi i teraz nie mogą normalnie pograć bo się nadaje do pac mana.

            RDR2 na konsoli 5 letniej za 700 stów

            https://www.youtube.com/watch?v=tXMXNSHDqTQ

            Jeszcze bronisz tego padła pc ech......



            Skomentuj

      2. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-10-24 12:09

        Mogę umotywować najprościej jak się da - segmentacja rynku sprawia że korporacje nabijają sobie tylko kieszenie moim kosztem. Zgodnie z polityką Sony/Micorsoftu/Nitendo powinienem posiadać wszystkie możliwe konsole aby pograć dosłownie w kilka tytułów które mnie interesują + jeszcze muszę mieć PC aby odpalić te tytuły których nie ma (i nigdy nie będzie) na konsoli. Ja w to nie wchodzę i będę marudził przy każdym "exclusivie" który pojawi się na rynku.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-10-24 12:15

          tak tak, zgodnie z ich polityką jeszcze musisz grac we wszystko co tylko wyjdzie. Zapomniales to dodac chyba.
          Wez sie lepiej do roboty to nie będziesz narzekał tyle bo tak wyssane z palca argumenty to już dawno mnie nie ruszają.

          Skomentuj

          1. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-10-24 16:41

            Zgodnie z ich polityką muszę grać tylko w to co oni sprzedają i tylko na tym co oni sprzedają - i w NIC więcej. A ponieważ wziąłem się do roboty - stać mnie na mocnego PC-ta (czego i Tobie życzę z całego serca) i mam głęboko w poważaniu co to co chce ode mnie Sony... oby tylko skończyli już sponsorować te wszystkie posrane "exclusivy" - wtedy może kilka osób obudzi się z letargu i zauważy że jednak sprzęt za 700zł wart jest dokładnie te 700zł.

            Skomentuj

    2. Alcedo1
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-10-23 16:35

      Nie dramatyzuj ile kasy kosztuje PS4, drobne w porównaniu choćby do procków czy porządnej grafy !

      Skomentuj

      1. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-10-23 16:56

        A po co mi kolejne urządzenie do tego samego? Przecież niezależnie czy PC czy Xbox czy PS4 obsłużyłoby tą grę. To po co robić sztuczne podziały i wymagać żeby kupować 3 sprzęty do grania? Gry ekskluzywne są głupim marketingowym wymysłem. Dla mnie najlepiej by było jakby marka sprzętu nie była ograniczeniem tego w co możesz zagrać. Ale to by oznaczało, że trzeba by było robić naprawdę dobre gry, żeby na nich zarabiać, bo sprzęt każdy by sobie kupił jaki mu pasuje i ciężko wymagać żeby był to akurat ten tego producenta. Ciesz się, że jeszcze na Androida nie ma ekskluzywnych gier i programów w zależności od producenta urządzenia.

        Skomentuj

      2. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2018-10-23 20:58

        Ale ja mam mocny procek i porządną grafę. Nie widzę sensu zaśmiecać mieszkania jeszcze jedną skrzynką (tym bardziej że do TV mam podpiętego Steam Linka który działa doskonale).

        Skomentuj

        1. PS4Ekskluzyw
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-10-23 21:26

          Dalej jazda z pctową prowizorą :)))

          Dobrze że mamy Sony na rynku inaczej kup.... gameplayową i graficzną byśmy podziwiali i kotlety odgrzewane na kartach graficznych po 5 koła ech....

          I jak dobrze że kolejna generacja się zbliża to wymiecie ten syf co jest na pc.

          Ogarneli już HDR na pc :)))

          Skomentuj

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2018-10-24 10:22

          hmm, nie do końca rozumiem Twojego toku rozumowania.
          Jeśli nie chcesz zasmiecac mieszkania dodatkowym sprzętem to jasne, nie musisz ale wtedy nie narzekaj że coś jest tylko na jedną platformę bo po prostu nie we wszystko będziesz sobie grał i tyle. Ja sam jestem pecetowym graczem i to z bardzo dużym stażem ale zdałem sobie sprawę że aby móc pograć w tytuły które mnie interesują musze wyjść poza jedną platformę i nie widze z tym problemu.
          Piszesz o tym zaśmiecaniu tak jakby konsola była 2x2m klocem który po prostu musi stanąc na środku mieszkania. Zaloze sie ze znalazł bys w domu cos co zasmieca je bardziej a jakos Ci nie przeszkadza.

          Z drugiej strony skoro nie grasz w exy to mam nadzieje ze również nie grasz w gry na PC które nie pojawiły się na konsolach a jest ich bardzo dużo.
          Mam też nadzieję że nie grasz na PC w gry które są exami dla windowsa bo wg. Twojego toku rozumowania jesteś temu przeciwny.
          Fajnie jest wymagac ale z drugiej strony po co byc hipokrytą ;)

          Skomentuj

          1. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-10-24 11:41

            Eksy to głupi marketingowy twór! To, że tak uważam nie musi być jednoznaczne z tym, że do tego się nie przystosowuję. Przynajmniej na tyle na ile uważam za znośne. Osobiście wybrałem platformę, która mi pasuje najbardziej, a to co się na niej ukazuje mi wystarczy. Ale to nie ma znaczenia w co i na czym gram. Chodzi bardziej o idee, że fajniej by było, żeby tych sztucznych ograniczeń nie było. Nie widzę powodu dla którego Forza miałby nie być dostępna na PS4 czy nawet Nintendo Switch (aczkolwiek tu nie wiem na ile by było trzeba ją okroić graficzne, żeby ruszyła). Tak samo nie widzę powodu, dla którego np RDR2 nie wyjdzie na PC, wiedząc, że R* wydaje gry na PC, więc to nawet nie jest kwestia braku umiejętności. Nie żebym jakoś płakał z tego powodu, bo obejdę się bez jednej czy drugiej gry, gry to tylko hobby i forma relaksu. Nie muszę biec do sklepu za każdą "świeżynką". Ale patrząc ideologicznie, fajnie by było jakby tych podziałów na sprzęt nie było. No chyba, że faktycznie stoi za tym różnica technologiczna której nie da się przeskoczyć.

            Konsola to nie jest kloc 2x2, ale w dalszym ciągu jest to takie samo urządzenie co PC czy konsola innej firmy. Kupiłbyś 3 różne smartfony różnych marek tylko po to, żeby móc np dzwonić do danej sieci? Przecież to tylko małe urządzenia. Ale i tak uważam, że uznałbyś to za popaprany pomysł, który nie miałby szans przejść w dzisiejszych czasach. (Aczkolwiek kiedyś, dzwonienie do innej sieci było np droższe, no ale się pozbyli takich idiotycznych ograniczeń).

            To samo tyczy się filmów i seriali czy muzyki. Płać 5 abonamentów, bo dany serial czy płyta jest dostępna tylko tam. Niby miało być tanio i wygodnie... a jest drogo i kompromisy. Tzn i tak jest lepiej niż kiedyś, ale zawsze mogłoby być jeszcze lepiej.

            Skomentuj Historia edycji

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:11

            Nie bardzo rozumiem czemu chcecie wszystkim dyktować jak mają żyć.
            Jeśli jakiś developer utrzymuje się z pieniędzy Sony i chce tworzyć dla Sony na wyłączność to po co marudzić?
            Inomniaki tworzą od chwili powstania dla Sony i chcą robić gry tylko na ich konsole.

            Czy tak samo narzekacie na fakt że Krakus robi tylko wędliny a nie robi serów albo przetworów mlecznych?


            Po prostu szanujcie developerów jeśli już chcecie grac w gry - jak decydują o tym jak gra ma wyglądac i na co ma być wydana to jest to ich decyzja biznesowa a nie wasza.


            Ciągłe narzekanie i narzekanie zamiast brać wszystko takim jakie jest i korzystać z tego.

            Skomentuj

          3. Jayou
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-26 09:11

            Insomniac Games tworzy gry tylko dla sony? Coś Ci się pomyliło, oni tworzą głównie ale nie tylko dla sony. Zrobili Sunset Overdrive na Xbox One.

            Skomentuj

          4. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:02

            "Exlusivom" mówimy NIE! Będę dalej marudził. Producenci powinni wypuszczać na wszystkie dostępne platformy (albo część tych platform powinna dawno zniknąć z rynku). Wymuszanie kupienia mocnego kompa (bo chcę pograć w Star Citizen'a), konsoli Xbox (bo chcę Forza Horizon), PS4 (bo chcę Horizon Zero Dawn) itd itd (+ okresowa konieczność upgradu/wymiany każdego z tych TRZECH sprzętów) - to po prostu nabijanie kieszeni korporacjom MOIM kosztem. NIE NIE NIE! Ja zostanę przy najbardziej uniwersalnej platformie - czyli PC i będę marudził przy każdym "exclusivie" który wyjdzie na Xbox'a lub PS.

            Skomentuj

          5. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:13

            czyli jestes po prostu czystej postaci hipokrytą, bo jak nabijasz kabzę intelowi, amd, nv to zupełnie nie ma dla Ciebie znaczenia.
            Tyle w temacie.

            Skomentuj

          6. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:20

            Komuś jednak trzeba za coś zapłacić. Tutaj nie ma po mojej stronie ani odrobiny hipokryzji. Tylko nie chcę trzy razy płacić za tą samą kartę AMD (czy też procesor Intela) włożoną do PC, do PS4 i do skrzynki Xbox - mi wystarczy że RAZ za to zapłacę. Widzisz w tym hipokryzję po mojej stronie?

            Skomentuj

          7. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:33

            Jesteś hipokrytą bo domagasz się by wszystko było tak jak sobie tego życzysz czyli pod Twoją platformę którą uważasz za uniwersalną.
            Problemem jest jak gra wyjdzie na konsolę ale nie na PC. Problemu nie ma jak wyjdzie na PC ale nie ma jej na konsoli.
            Problemu dla Ciebie nie ma jak wyjdzie tylko pod Windows ale nie pod inne systemy.
            Piszesz że nie chcesz kilka razy płacic a praktycznie co 2 lata musisz grafę wymienić żeby pograć na PC w kolejne gry które wyjdą. To nie jest hipokryzja jak rynek PC każe wymieniać Ci CPU i GPU po to by moc pograc? Na konsoli musisz inwestować w podzespoły?
            Nie słyszałem by od 2013 roku ktoś upgradował swoją konsole by móc pograć w jakieś gry a mamy za chwile 2019.
            To jest własnie hipokryzja pełną gębą.
            Jeśli już narzekasz na to że jakis tytuł nie wyszedł na rasę panów czyli jedyną słuszną platformę wg. Ciebie, to po prostu ta gra nie jest Ciebie godna wychodzi na to.

            Skomentuj

          8. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:41

            Przecież stara poczciwa 5 letnia PS4 jedzie ten szajs pctowy z gratami w cenie 10 konsol.

            Dopiero cyrk się zacznie jak tylko wyjdzie nowa generacja PS5.
            Nvidia i jej karty po 5 koła śmiechu warte :))) Za 2 lata będzie zmieniał ten szrot jak tylko będą wychodziły na nową generację (PS5) gry. Pierwszy lepszy ex na PS5 rozjedzie w oprawie ten szajs nvidi za 5 koła.

            Niedługo w RDR2 będziesz grał ale na youtube :)))

            A teraz leć składaj pcta za 10 tysi ha.

            Skomentuj

          9. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:53

            Kolego @PS4Ekskluzyw - w tych twoich konsolkach siedzi szajs od tych samych producentów co w PC - tylko w PC jest szajs który uciągnie 4K/60fps w nowych tytułach a w konsoli siedzi podobny szajs za 1/3 ceny na którym ładnie będzie wyglądało TYLKO kilka "exclusiwów" nad którymi posiedzi masa developerów zbyt długi czas jak na produkcję takiej gry (bo Sony/Microsoft dodatkowo zapłaci aby zrobić tych kilka normalnie wyglądających tytułów - aby było się czym pochwalić na konsoli). Po każdym Twoim wpisie mam wrażenie że walisz w pory z ekscytacji jak to genialny sprzęt masz za te 1600zł... a prawda jest taka że sprzęt masz z dupy i jak by nie 5-6 tytułów dopieszczonych nadludzkim (dobrze opłacanym) wysiłkiem - to byś grał w gry jakich ja na PC już nie widziałem od dobrych kilku lat. A VR na konsoli to już kompletna porażka... ratuje to TYLKO cena.

            Skomentuj

          10. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-10-24 13:07

            Mam genialny sprzęt za 700 zł gdzie taki Spider Man wygląda zabójczo na tle pctowych gier :)
            a twój rydwan pc nawet nie jest w stanie pokazać takiej gry i teraz zastanów się dlaczego ;)

            Skomentuj

          11. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:45

            Nie ma problemu - jak zaczną robić strategie na konsolę lub też VR na konsolach dorówna temu na PC - to z chęcią przesiądę się na konsolę i wywalę PC-ta za okno (aha - no jeszcze kilka programów pasuje aby dało się odpalić na konsoli). Na razie każda konsola to taka BARDZO BARDZO ubożuchna wersja PC-ta.... i tylko te posrane "exclusivy" czasami się pojawiają (ale to też TYLKO dzięki ogromnym pieniądzom wkładanym w to aby te gry jakoś wyglądały na konsolach). Hipokryzji brak z mojej strony w tym temacie (co nie znaczy że nie jestem hipokrytą w innych tematach). "Exclusivom" stanowczo mówię NIE!

            Skomentuj

          12. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:57

            "i tylko te posrane "exclusivy" czasami się pojawiają (ale to też TYLKO dzięki ogromnym pieniądzom wkładanym w to aby te gry jakoś wyglądały na konsolach"

            I to cię gryzie haha nic z tym nie zrobisz bo nikt ci takiej gry z taką oprawą nie zrobi only pc bo z torbami by poszli :)

            Zapomnij i szykuj się na nowa generację i kolejne graficzne killery w postaci gier na wyłączność :)

            Twoje reaktory w budzie pc będą się marnowały tak jak się marnują od zawsze. A wiesz dlaczego bo pc to prowizora do gier. PC był stworzony do pracy i teraz masz tego skutki paziu.

            Skomentuj

          13. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:59

            "Inomniaki tworzą od chwili powstania dla Sony i chcą robić gry tylko na ich konsole."

            Ciekawe skąd ty to wiesz co oni chcą...

            A patrząc na to co piszesz, to chyba nie wiesz co oznacza słowo hipokryta.

            Mnie nie interesuje ile jest platform na rynku. Tak jak mnie nie interesuje ile jest marek smartfonów na rynku. Biorę jaki mi się podoba i we wszystkich podstawowych zadaniach taki telefon podoła tak jak jego konkurencja. Niezależnie od tego czy będzie kosztował 5k czy 500 zł to zadzwonię, wyślę sms'a, sprawdzę pocztę albo odczytam jakąś wiadomość na dowolnym komunikatorze.

            Czemu z grami nie może być taka samo i muszą być sztucznie dzielone wg producenta sprzętu? Co Spiderman nie ruszy na PC w 30 klatkach? A może PS4 nie uciągnie Forzy? A może CS czy LoL nie pójdzie na konsoli?

            To są sztuczne podziały. Inną kwestią jest wygoda gry danym kontrolerem. Ale już dawno powinna być możliwość podpięcia do konsoli klawiatur i myszy jak ktoś sobie tego życzy.

            Każdy eks niezależnie od tego, na którą platformę wychodzi, jeżeli technologia nie ogranicza, powinien wychodzić na największą ilość platform. Wiadomo, że nikt się nie będzie czepiał, że dana gra nie wyszła na telefony komórkowe skoro one nie mają takiej mocy obliczeniowej. Ale w przypadku naprawdę wielu gier ograniczenie do jednej platformy jest czystym marketingiem i niczym więcej.

            Skomentuj

          14. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-10-24 13:16

            Musiałbyś przewrócić wszystko do góry nogami w pctowych świecie i dopiero jakby robili gry pod konkretny sprzęt może by coś z tego wyszło a tak marnuję się ten szajs pc.

            Wystarczy popatrzeć na exy na 5 letniej PS4 1.84TF za 700 stów kontra pc za 10 tysi i śmiech mnie ogarnia :)

            RDR2 sobie zobacz jak wygląda w piątek premiera :) Kto pierniczył nie możliwe że to z konsoli a tu po raz który Zonk przez betonowy pctowy świat :)

            Jak Spider Man prezentuję się Horizon ZD God of War Uncharted.
            The Last of us 2 z kapci was wysadzi w kosmos :)

            Skomentuj

          15. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-10-24 13:27

            Chciałby sobie pcta złożyć za 1000 zł i zagrać w to w takiej jakości :)))

            https://www.youtube.com/watch?v=u0G2EGurJ2U

            No nie da rady wystarczy konsola za 700 stów ;)

            Nie będę wywalał na pc 10 tysi żeby za 2 lata był szrotem :)

            Skomentuj

          16. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-10-24 15:11

            @PS4Ekskluzyw - ty się naprawdę zaraz posrasz ze szczęścia z tymi kilkoma grami które jakoś wyglądają na PS (dosłownie KILKA tytułów na które poszła masa kasy od Sony). Generalnie to szmelc DOKŁADNIE wart swej ceny - tyle masz ile płacisz - i ani odrobiny więcej nie dostajesz (no chyba że wierzysz że jednak Święty Mikołaj istnieje). PC od zawsze był lata świetlne przed wszystkimi konsolami w KAŻDYM aspekcie: uniwersalność, możliwości, liczba tytułów, ceny gier - konsola daaaaleko w tyle w każdym z tych aspektów. Niestety sranie w gacie z powodu kilku wymęczonych tytułów to już szczyt głupoty - a widzę po komentarzach tej ci nie brakuje. "Excluziwy" to zło rynku gier - i jak tego nie rozumiesz to zawsze będziesz robiony w... balona przez każdego kto zwęszy możliwość naciągnięcia Ciebie na kasę. Powodzenia w życiu!

            Skomentuj Historia edycji

          17. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 15:27

            Tak w balona jestem robiony że dostaję wysokiej jakości gry o których możesz tylko pomarzyć na pc.
            Do tego mogę odsprzedać każdą grę ze stratą 30zł :)
            Jesteś tak zaślepionym betonowym pcmr że szok.
            Idz graj w te odgrzewane kotlety audiowizualne na grzałkach po 5 koła. Tylko odczep się od jakości hi-end w grach na wyłączność na PS4.

            Kupuję bo wiem co dostaje w zamian ty za to rzuć na konto dla Star Citizen i kto kogo w balona robi haha.


            Skomentuj

          18. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 15:23

            @JanuszJanusz to czemu nie grasz w gry pecetowe na 5letnim celeronie i intelHD?
            Ja chce żeby na PC mozna było odpalać wszystko i to na każdym.
            To ze chcę nie znaczy że tak ma być.


            jesteś hipokryta podobnie jak HomeAudio bo widzisz tylko problem po jednej stronie a zupełnie nie przeszkadza Ci jak jest to samo po drugiej.
            On chociaż przyznaje się że jest hipokrytą i nazywa to po imieniu.

            A skoro już pytasz o to skąd wiem co chcą tworzyć insomniacy to proponuje zadać choć sobie minimum trudu i zobaczyć ze 2-3 wywiady.
            Jakby chcieli tworzyć na PC to by tworzyli na PC. Nikt ich nie zmuszał do tworzenia na PlayStation.

            Skomentuj

          19. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 15:42

            @PS4Ekskluzyw @kitamo - dwóch baranów którzy kupili stary szrot za 700 zł i myślą że chwycili Pana Boga za nogi. Te wasze maszynki do wyciągania pieniędzy psują tylko rynek.... a jakość produkcji dla was tak oszałamiająca tylko dla tego że nie stać was na nic ponad te 700 zł. Cieszcie się tymi kilkoma tytułami... tyle wam pozostało. Baranie głowy.

            Skomentuj

          20. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-10-24 16:36

            @kitamo

            Jaka hipokryzja? Przecież napisałem, że nie widzę powodu, dla którego gry z PC nie wychodzą na konsole i tak samo gry z jednej konsoli nie wychodzą na drugą. Przecież grafikę można uciąć, żeby słabszy sprzęt sobie poradził. A jak na padzie niewygodnie grać to czemu nie można podpiąć innych peryferiów? Ja nie mówię, że konsole czy pecety mają zniknąć. Niech będzie sprzętu do koloru do wyboru. Tylko po co bezsensownie ograniczać gry do platformy konkretnego producenta? Kreując tym samym sztuczną potrzebę posiadania sprzętów o identycznym zastosowaniu różnych producentów.

            Chyba po prostu jesteś za tępy, żeby zrozumieć co się do ciebie pisze.

            Skomentuj Historia edycji

    3. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-10-24 10:24

      @HomeAudio ja mam nadzieje że na PC też nie grasz w gry które są tylko dla PC, oraz nie tykasz gier które są tylko pod windowsa :) inaczej to byłbyś hipokrytą :)

      Skomentuj

      1. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-10-24 12:04

        @kitamo
        Jestem hipokrytą. Inwestuję w PC i gram tylko na PC - bez względu na to czy tytuł jest na innej platformie czy nie.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-10-24 12:14

          przynajmniej nazywasz rzeczy po imieniu. Skoro jesteś to nie ma co dyskutować ale następnym razem pisz w liczbie pojedynczej a nie w mnogiej, bo zdanie wyrazić możesz co najwyżej za siebie.

          Skomentuj

          1. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:17

            Ok. Poprawię się. Będzie w liczbie pojedynczej.

            Skomentuj

    4. kitamo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2018-10-24 11:04


      Jeśli tak mają wyglądać exy to jak najbardziej mówię im TAK.
      https://drive.google.com/drive/folders/1QsL66Hj34AQkWBVQpVcxUi4SG_DX29-w

      To nie rendery z intra, tylko z silnika gry po prostu screeny. Nie ma co nawet dyskutować.

      Skomentuj

      1. JanuszJestem
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-10-24 11:58

        I kolejny bzdurny argument. To jak wyglądają eksy nie zależy od platformy, na którą wychodzą. Ani od ich ekskluzywności. Można by było przecież wymagać i oczekiwać fajnej oprawy w grach multiplatformowych. Nie widzę co tutaj miałoby stać na przeszkodzie, poza popartą marketingiem wygodą twórców. Aczkolwiek i ta wygoda poszłaby w niepamięć, bo rozwinęłyby się narzędzia i silniki do tworzenia gier na wszystkie platformy jednocześnie.

        A w tych screenach nie ma nic szczególnego. W nowym AC też możesz natrzaskać ciekawych ujęć, a to przecież multiplatforma.

        Skomentuj Historia edycji

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-10-24 12:19

          Widać nie wiesz po prostu jak się tworzy gry i jak się je wydaje. Jakby ktoś Cię przypadkiem oświecił to zmienisz szybko zdanie i zrozumiesz co jest kluczowym czynnikiem przemawiającym za tym ze EX wygląda jak wygląda i działa jak działa na danej platformie.
          Napisz do Insomniacs Games i zapytaj ich dlaczego nie piszą gier dla PC (bo od zawsze pisza dla PS4).
          Zaytaj ich, podobnie jak Naughty Dog dlaczego są uznawani za jedne z najlepszych studiów. Zapytaj ich dlaczego nie mają problemów finansowych jak wiele innych multiplatformowych developerów to wtedy może zrozumiesz.

          Piszesz o Assasinie - sprawdz ile problemów miał assasins Origins na PC po jego wydaniu i ile ważą patche.

          najlepiej jest dyskutować o czyms o czym nie masz pojęcia za bardzo.

          Skomentuj Historia edycji

          1. PS4Ekskluzyw
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:23

            Po co tłumaczyć dyskutować z betonem pc :)))

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 12:35

            hola hola, sam jestem pecetowym graczem ale przynajmniej nie narzekam.

            Skomentuj

          3. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 13:21

            Ja nie muszę sprawdzać ile miał problemów AC:Origins, bo grałem od premiery i problemów nie miałem. Waga patchy nie oznacza ile zmian w nich było.

            No to ja nie wiem jak Playground był w tanie zrobić Forze na PC i Xboxa na raz i obie wersje działają świetnie. Kurcze, cud jakiś.

            Skomentuj

          4. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 15:35

            Tak, zrobili forze 3 która na PC miała przez pierwsze pół roku same problemy z wydajnością i stuttering.
            Zrobili Forze 4 na PC która ma problemy z dzwiekiem i ładowaniem się tras.

            Masz chociaż jedną z nich?
            https://www.youtube.com/watch?v=ofFpnArXbJ8


            a forza4?

            https://www.youtube.com/watch?v=AuaLeKTyZns

            https://www.youtube.com/watch?

            v=ToeYOJDJm8Ahttps://www.youtube.com/watch?v=LY_nrNHfKf4

            https://www.youtube.com/watch?v=4DW4bcoOJBQ

            https://www.youtube.com/watch?v=kuMynkoGyqI

            https://www.youtube.com/watch?v=d8QqlKGj9Jg

            https://www.youtube.com/watch?v=icCi_Nk8QFY

            nie chce mi sie dalej wklejać nawet bo problemów jest masa o których przeczytać mozna na forum.

            Skomentuj

          5. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-24 16:51

            Tak Forze 3 kupiłem jakiś miesiąc po premierze. Stutteringu nie doświadczyłem, aczkolwiek zdarzały crashe, przez jakiś czas, ale nie miałem takich problemów, żeby choćby na jakimś forum żale wylewać czy filmiki nagrywać. Mam około 150h przejechanych w niej. Forza Motorsport 6 na premierę, trochę mniej grałem, bo inne gry były, ale coś koło setki też jest. 4 jeszcze nie kupiłem, teraz gram w AC:Odyssey. Choć na premierę kupiłem jednorazowo xbox game pass i pograłem parę dni do premiery AC. Działała świetnie.

            AC bardzo mi się podoba, ale jeszcze sporo czasu mi zejdzie, żeby go ukończyć. Może na Black Friday będzie przecena to kupię Forze. Nie śpieszy mi się do takiej ścigałki, bo niewiele wcześniej ogrywałem The Crew 2.

            Spoko mam w co grać na tym "ch*owym" pececie, Spiderman mi nie robi różnicy. Nie ma to nie zagram. Ja się wypowiadam, jak uważam, że byłoby lepiej. Bo dobra gra nie musi być eksem, który jest wytworem marketingowym. Ale ty wierzysz, że jak gra nie będzie eksem to nie będzie dobra.

            Większość tych eksów i tak umiera zaraz po premierze. Singlówki na parę godzin. Przedłużane sztuczne New Game +. Ktoś jeszcze pamięta Become Human? Była podnieta, parę godzin interaktywnego filmu, który nie wywarł większego wrażenia i zostanie zapomniany jak ten Spiderman.

            Skomentuj Historia edycji

          6. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-10-24 23:26

            No tak, spiderman został zapomniany, tak samo Become Human - a o czym maja gadac w grze single player po kilku miesiącach od premiery? no o czym?
            najlepiej żeby co tydzien artykuł zrobic o takiej grze?

            Ty to bys chciał by gra kupiona raz była zywa 2 lata i co miesiac żeby wychodził do niej zupełnie nowy kontent.
            No oswiece Cie ze są tez na swiecie gry single player

            Skomentuj

          7. JanuszJestem
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-10-25 09:26

            Gry single też mogą być dłużej rozwijane.

            Ale chodzi mi o taki rodzaj gry, która po prostu zapada w pamięć. A Sony te gry produkuje takie nijakie. Jest hype przed premierą przeogromny bo to przecież ex. A tydzień po premierze nikt nawet nie wspomni, że to fajna gra była, albo że coś zrobiła inaczej co było ciekawe i zaskakujące. No ale czego tu wymagać od fabryki eksów do trzepania kasy na sprzęcie i za rozgrywkę na 5h.

            Skomentuj

  3. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-10-24 09:19

    Spiderman naprawdę jest świetny, śmiganie na pajęczynie po wielkim mieście, do tego tak świetnie wykonanym, daje dużo frajdy. Nawet udało mi się platynę wbić, a to rzadkość u mnie, bo mało jaka gra przyciąga mnie na długie godziny.

    Czekam na dodatek z VENOM'em, może się doczekam ;))))