Systemy operacyjne

Tak wygląda Fluent Design w Windows 10

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2017-10-16

Odświeżony styl graficzny systemu Windows 10 został zaprezentowany na nowym filmiku. To okazja, by mu się dobrze przyjrzeć.

Jutro rozpocznie się proces udostępniania kolejnej dużej aktualizacji systemu Windows 10, znanej pod nazwą Fall Creators Update. Wraz z nią (przynajmniej w pewnym stopniu) pojawi się Fluent Design – odświeżony styl graficzny. Czas mu się przyjrzeć.

Fluent Deisgn to kosmetyczne zmiany w interfejsie – nowe efekty, animacje i przejścia. Microsoft chce, by jego system operacyjny wyglądał ładnie, przyjaźnie dla użytkownika i jednolicie. Szczególnie na to ostatnie przyjdzie nam jednak poczekać nieco dłużej. Projektanci muszą bowiem sami „zaktualizować” swoje aplikacje.

Niezależnie od tego, ile przyjdzie nam czekać, to – jak możecie zobaczyć na filmie poniżej – Fluent Design wygląda naprawdę dobrze: zmiany zdecydowanie nie są rewolucyjne, ale idą raczej w dobrym kierunku. Jest łagodniej i nowocześniej. Słowa jednak słowami, a materiał sam się nie obejrzy:

Oczywiście Fluent Design to tylko jedna z wielu nowości, które trafią do systemu Windows 10 wraz z aktualizacją Fall Creators Update. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, sprawdźcie nasze podsumowania najważniejszych zmian dla użytkowników domowych oraz tych dla biznesu.

Źródło: Microsoft

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  A wystarczyło przywrócić styl z windows 7, który wciąż jest przyjazny dla oka, czytelny, kompaktowy, idealny.
  Odpowiedz
 • avatar
  To nowy windows a już musi dostawać odświeżony interfejs? :D
  Odpowiedz
 • avatar
  Odkryciem ten interface nie jest bo od dobrych kilkunastu miesięcy dostępny jest we wszystkich webowych aplikacjach MS

  Office 356 - outlook, kalendarz, onedrive itp..
 • avatar
  także ten... "Fail Creators Update" :D