Na topie

Tak wygląda zabawa z Gran Turismo Sport i PlayStation VR

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Tematyka: Gameplay wyścigi Producenci: Polyphony Digital

W przypadku korzystania z PlayStation VR nastawiać trzeba się tutaj tylko na jeden tryb - 1 vs 1.

  • Tak wygląda zabawa z Gran Turismo Sport i PlayStation VR
A A

Dla fanów wyścigów korzystających z konsoli PlayStation 4 bardzo łakomym kąskiem będzie bez wątpienia Gran Turismo Sport. Być może niektórzy zdecydują się na zabawę z wykorzystaniem PlayStation VR. O wsparciu dla gogli wiemy od dawna, teraz zobaczyć możemy, jakie zapewni to efekty.

Na początku wyjaśnić wypada, iż w przypadku korzystania z PlayStation VR nastawiać trzeba się tutaj tylko na jeden tryb - 1 vs 1. W zamyśle chodzi tutaj o jak najdokładniejsze oddanie warunków panujących w samochodzie, a zatem zrezygnowano z prezentowania takich elementów jak pokonany dystans, informacje o zbliżających się zakrętach czy zajmowanej pozycji.

Na kanale PlayStation Access pojawił się stosowny materiał wideo, który pokazuje, jak wygląda zabawa z Gran Turismo Sport i PlayStation VR.


Jakie są Wasze pierwsze odczucia? Przypominamy, że premiera gry planowana jest na 18 października.

Źródło: PlayStation Access

Odsłon: 2357 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
  1. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-08-07 18:59

    Na smatfonie to pewnie by taka grafika robiła wrażenie.

    Skomentuj

    1. hideo
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-08-07 19:05

      w przypadku VR to nie grafika ma robić wrażenie ale wczucie w otoczenie robi wielkie WOW chociaż trzeba mieć do tego zdrowie bo nie każdy wytrzymuje wrażeń, oczywiście mam nadzieję że grafika również będzie się poprawiać w przyszłości o ile ta technologia nie padnie

      Skomentuj

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-08-07 20:10

        Jak zasiadałem do OCULUSA to musiałem sobie horyzont blokować w wyścigówkach, bo słabo mi się robiło, ale po kilkudziesięciu godzinach się przyzwyczaiłem :D

        Skomentuj

  2. hideo
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-08-07 19:03

    jestem wielkim fanem PSVR ale problemem jest brak pełnych dużych gier AAA, tylko albo jakieś tryby albo mniejsze gry, co nam z tego że trochę pogramy z wielkimi wrażeniami VR jak później będziemy musieli wracać do zwykłego ekranu grać w większość tej gry

    Skomentuj

  3. -AKATSUKI-
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2017-08-07 19:05

    Ale nie na konsolach PS, bo to nisko budzetowe lajno tylko dla gimbusow z od PS4..

    Skomentuj

  4. HomeAudio
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-08 14:03

    Od kiedy kupiłem Oculus Rifta - jestem oczarowany tym urządzeniem. Zupełnie straciło sens granie w 2D na ekranie monitora (a tyle mam gier na steamie... chlip... chlip...). VR to zupełnie inna skala doznań. Poz samymi grami rewelacyjne są też wszystkie "społecznościowe" aplikacje gdzie można nawiązać jakąś interakcję z innymi ludźmi (wczoraj np. z Norwegiem, Kanadyjczykiem i jeszcze jakimś innym typem siedziałem na ogromnej sali kinowej - darmowa aplikacja BigScreen - i oglądałem film Bloody Valentine 3D - no po prostu R E W E L A C J A). Zabawy jest cała masa. Uwielbiam też od czasu do czasu pograć w tenisa (tylko trochę trzeba mieć miejsca aby od machania rękami/kontrolerami nie porozbijać elementów otoczenia/pokoju). Różnorodność doznań jest ogromna. Szczerze POLECAM!

    Skomentuj

      1. HomeAudio
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-08 17:52

        Akurat "w realu" wolę inne sporty (rower, łyżworolki) a do kina chodzę tylko na filmy z efektami specjalnymi (im więcej tym lepiej) i szerokim łukiem omijam polskie szmiry. Ze swojej strony - polecam czasami poszerzyć horyzonty i spróbować też nowych technologii - to naprawdę nie boli a na takie "kino w domu" nie stracisz całego wieczora - jak to bywa ze zwykłym kinem i masą serwowanych reklam ;)

        Skomentuj Historia edycji

          1. HomeAudio
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-08 18:19

            Czemu? Już odpowiadam - bo można i bo sprawia przyjemność (i nie "zastępować" a "uzupełniać") ;) Nie zawsze mam czas zaplanować wypad do kina a po pracy zdarza mi się po prostu założyć hełm i chwilę się w coś pobawić. "Virtualne kino" (a konkretniej aplikacja BigScreen) to jedna z opcji - warto przynajmniej spróbować przed wydawaniem opinii ;) Możliwości jest sporo - baza oprogramowania ciągle rośnie. A co do twojej wypowiedzi - "...w grach lubię to, że w nich mogę robić to czego w rzeczywistości nie potrafię albo nie mogę..." - to jest esencja technologii VR - widać że tego nie próbowałeś ;) W Google Earth możesz polatać między wieżowcami Nowego Jorku - rozumiem że masz możliwości zrealizowania tego dzisiejszego wieczora? ;)