Telewizory

Telewizory Samsung ze wsparciem dla Steama

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2016-10-14

Granie na komputerze tak wygodne jak na konsoli? Taki jest plan współpracy firm Valve i Samsung.

Steam Link to niewielkich rodzajów akcesorium, które umożliwia granie na komputerze tak komfortowo jak na konsoli – na dużym ekranie telewizora. Firma Valve zapowiedziała, że element ten zostanie zintegrowany z nowymi telewizorami firmy Samsung, dzięki czemu nie będziemy musieli kupować go oddzielnie.

Nie jest jasne, w których dokładnie telewizorach Samsunga moduł Steam Link się pojawi, ale najpewniej chodzi o modele ze średniej i wysokiej półki z przyszłorocznej linii, która najprawdopodobniej zostanie zaprezentowana w styczniu, podczas targów CES 2017. Wtedy też wszystko powinno stać się jasne.

Co to jest Steam Link? To niewielkich rozmiarów akcesorium, które łączy się bezprzewodowo z routerem, do którego podłączony jest też komputer z zainstalowaną aplikacją Steam. W efekcie gry strumieniowo przesyłane są na ekran telewizora. 

Źródło: FlatpanelsHD

marketplace

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cóż, lepiej jakościowo było by pewnie pociągnąć kabel hdmi, ale jak ktoś nie ma możliwości, to taka trochę lepsza alternatywa dla konsoli. Pytanie tylko czy ten Steam Link obsługuje mszy/klawe, bo jak nie to trochę wtopa. No i jak wygląda sprawa laga (ręka-oko) skoro to po prostu obraz leci po routerze. Jak więcej niż kilkanaście ms to wątpie bym miał ochotę przesiadać się na kanapę. Jako opcja na "gierki imprezowe" może jednak mieć sens.
 • avatar
  Czyli coś na zasadzie nvidia shield i technologi GameStream, tyle że na shieldzie można robić dużo więcej.
 • avatar
  A czy funkcja zapalniczki w tym tv będzie?
 • avatar
  Pierwszy .
  Zaloguj się
  -28
 • avatar
  Osobiście wpinam do telewizora laptopa z zainstalowanym Steamem, wtedy też można strumieniować rozgrywkę. No i sterować można dowolną konfiguracją urządzeń.