Aplikacje mobilne

Kupuj jedzenie skazane na wyrzucenie - aplikacja Too Good To Go już w Polsce

opublikowano przez Wojciech Kulik w dniu 2019-07-10

Każdego roku Polacy wyrzucają 9 milionów ton jedzenia – to średnio 236 kg na osobę. Nie jest to najgorszy wynik w Unii Europejskiej, ale też nie mamy z czego być dumni. Na szczęście są osoby, które chcą to zmienić i dzięki aplikacji Too Good To Go możecie do nich dołączyć.

Oczywiście nie jest tak, że każdy Polak rocznie marnuje setki kilogramów jedzenia. Za dużą część tego wyniku odpowiadają sklepy, restauracje, hotele, kawiarnie czy piekarnie, którym najzwyczajniej w świecie towar się nie sprzedał. W Danii wymyślono sposób na to, jak zachęcić je do wspólnej walki z wyrzucaniem żywności i tak właśnie zrodziła się aplikacja Too Good To Go, który teraz dostępna jest także w Polsce.

Działająca na smartfonach z Androidem i iOS-em aplikacja pozwala użytkownikom na kupowanie niesprzedanego towaru za nieduże pieniądze. W ten sposób więc nie tylko zmniejsza się ilość zmarnowanego jedzenia i emisję gazów cieplarnianych, ale też można sporo zaoszczędzić na zakupach spożywczych. 

Too Good To Go promo

Co ciekawe, sklepy i restauracje przygotowują dla klientów paczki-niespodzianki od 9,99 zł. Nie wiadomo, co znajdzie się w środku, ale zawsze jest to jeszcze świeże jedzenie: albo pojedyncze produkty, albo też gotowe dania. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na oficjalnej stronie usługi.

Aktualnie Too Good To Go dostępne jest w 12 krajach, gdzie pomogło uratować już ponad 16 milionów posiłków. Teraz usługa oficjalnie wchodzi do Polski – na początek do Warszawy, gdzie chęć współpracy wyraziło kilkadziesiąt punktów gastronomicznych i sklepów, a kolejne dołączyć mają już wkrótce. 

Too Good To Go screen

„Naszą misją jest stworzenie świata, w którym nie wyrzuca się jedzenia. Ze wszystkich sposobów na niszczenie środowiska – [ten] chyba jest tym najgłupszym. W końcu, dlaczego pyszne i świeże jedzenie musi wylądować w koszu? Wierzymy, że rozwiązanie problemu marnowania jedzenia jest w zasięgu ręki. Nawet drobne działania mogą przynieść wielkie rezultaty” – skomentował Kuba Walasek, odpowiadający za polski oddział firmy.

Aplikację Too Good To Go można pobrać za darmo ze sklepów Google Play oraz App Store.

Źródło: Too Good To Go

marketplace
avatar
Dodaj
 • avatar
  Przypomnę tylko, że jeden piekarz w Polsce rozdawał chleb, a potem musiał zapłacić podatek. W Bolsce lepiej jest jak widać wyrzucić niż rozdać potrzebującym.
  Zaloguj się
 • avatar
  Coś w trójmieście działa wgl?
 • avatar
  Kiedyś w restauracji nazywano to bigosem lub inaczej przegląd tygodnia.
 • avatar
  człowiek sraczki w po wizytcie w punktach gastronomicznych czesto dostaje to teraz jeszcze hipsterzy będą im wyjadac to czego by nie zjadł zaden normalny klient.
 • avatar
  do dupy
  browca nie wskazuje :D
 • avatar
  Żywność od jakiegoś czasu mocno drożeje to i wyrzucanie się penie skończy...
 • avatar
  W Polsce handel jest w obcych rękach dzięki umowie jaką podpisało z UE polskie SLD z leszkiem milerem (tym samym którego durny naród wysłał na fotel europarlamentarzysty) I dzięki temu ceny żywności mamy kosmiczne. (producenci dostają grosze) Mało tego jakby nagle w Polsce minimalna pensja była 10000 zł to w ciągu miesiąca chleb w marketach będzie kosztował 40 zl, a masło 500 zł. I ja mam jeszcze od nich psującą się żywnośc kupować żeby mniejsze straty mieli ? Bez jaj......