• benchmark.pl
 • Gry
 • Valve zabiera głos w sprawie Half-life 3 - gra może wykorzystać technologię VR
Gry

Valve zabiera głos w sprawie Half-life 3 - gra może wykorzystać technologię VR

z dnia 2015-03-06
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
37 komentarzy Dyskutuj z nami

Temat nowych przygód Gordona Freemana pojawił się właśnie po raz kolejny.

Half-life 3

Zapowiedź jakiej gry wyczekiwana jest przez największą liczbę graczy? Można wskazywać tutaj różne typy, ale i tak w końcowym rozrachunku trzeba by zgodzić się, iż na szczycie zestawienia znajdzie się Half-life 3. Temat nowych przygód Gordona Freemana pojawił się właśnie po raz kolejny i, co najważniejsze, wreszcie mówić można o jakichkolwiek wypowiedziach przedstawicieli producenta.

Valve zdecydowało się ostatnio na współpracę z HTC, której owocem będą zaprezentowane już gogle rzeczywistości wirtualnej - RE Vive. Projekt jest dość ambitny i dość szybko po premierze pojawić ma się sporo gier wykorzystujących owy gadżet. Długo nie trzeba było czekać na pytanie, czy z technologii VR skorzysta również Half-life 3.

Usłuszał je Jeep Barnett i, co warte podkreślenia, nie próbował uchylać się od odpowiedzi. Co więcej, nie odciął się również od Half-life 3 jak to Valve ma w ostatnich latach w zwyczaju.

"Nie mówimy nie, ale nie wiemy, co będzie najbardziej słuszne. Naszym najcenniejszym zasobem jest czas, a my nie mamy go wystarczająco dużo, by nasi ludzie mogli zrobić wszystko. Czy chcielibyśmy, aby wszystkie nasze marki korzystały z VR? Absolutnie tak, ale nie mamy wystarczająco dużo czasu i ludzi aby coś takiego osiągnąć. Musimy zatem dowiedzieć się, jakie gry będą najlepiej pasowały do VR."

Rzecz jasna od powyższych słów do oficjalnej zapowiedzi Half-life 3 zapewne daleko, ale i tak dobrze wiedzieć, że gra przewija się w głowach przedstawicieli Valve. Nawet jeśli nie wykorzystywałaby technologii VR to jej pojawienie się i tak byłoby wielkim wydarzeniem dla milionów graczy.

Ten artykuł pochodzi ze strony benchmark.pl

Źródło: vg247

marketplace

Komentarze

37
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jeśli Hal life 3 wyjdzie w tej dekadzie to będzie cud.
  Zaloguj się
  29
 • avatar
  Half life 3 confirmed ;)
 • avatar
  sam fakt, że mają nowy silnik Source. Teraz tylko czekać na pierwsze konkretne info o HL3.
 • avatar
  HL1 1998
  HL2 2004
  HL3 3010?
 • avatar
  Half-life 1 i 2 uważam za najlepsze gry jakie kiedykolwiek powstały, ale wokoło Half-life 3 narosło tyle hajpu, że albo będzie to najdoskonalsza gra kiedykolwiek, albo zostanie zmieszana z błotem... im większe oczekiwania tym większe prawdopodobieństwo rozczarowania... nie życzę jej tego, chcę aby była to gra wszech czasów, ale mam obawy ;/
  Zaloguj się
 • avatar
  Z tym wsparciem VR przez gry to tylko tani hype-word. Podobnie jak w przypadku "4k ready".
  Nawet bez żadnych modyfikacji można odpalić gierki z poprzedniej dekady w wysokich rozdzielczościach, a wsparcie VR to niewiele poza obsługą żyroskopu i dodaniem perspektywy stereoskopowej. Stażysta im to zrobi w 2 dni.
  Zaloguj się
 • avatar
  Ciekawe jaką grafikę będzie oferował Source 2. Swego czasu ten silnik był dość przełomowy jak na swoje czasy. Liczę że będzie w kwestii grafiki konkurował z Unreal Engine 4 i CryEngine 3.
  Zaloguj się
 • avatar
  Kiedy wyjdzie Half-Life 3 Valve według mnie postąpi duży błąd.
  1. Jeśli będzie to gra wszechczasów - ludzie będą chcieć więcej...
  2. Jeśli będzie to gra dobra - ludzie będą chcieć więcej...
  3. Jeśli będzie to gra przeciętna - ludzie będą chcieć więcej...
  4. Jeśli będzie to gra słaba - ludzie będą chcieć więcej...

  1. ...bo będą się spodziewać, że 4 będzie jeszcze lepsza.
  2. ...bo niby to dobra gra, ale nadal czekają na spełnienie oczekiwań i musi to być gra wszechczasów.
  3. ...bo uznają, że to zwykły żart i chcą swojej gry wszechczasów.
  4. ...bo chcą swoją grę wszechczasów, bo jeśli nie, to Valve jest skończone.

  Taka jest przykra prawda. Ludzie nie rozumieją, że jeśli coś jest dobre - super, fajne wspomnienie. Ale nie ciągnie się tego dalej. Nie grałem co prawda w H-L (ale miałem mnóstwo razy sytuację, kiedy coś się skończyło i chciałem więcej, ale już się z tego "wyleczyłem", mimo to wiem jak to jest) i nie wiem, czy w pierwszej części była jakaś niedokończona historia, ale wydaje mi się, że była to zamknięta całość, także podjęli duże ryzyko przy 2, jednak im się to udało i brawo dla nich. Jednak co do 2 to jestem absolutnie pewien, że razem z 1 tworzą zamkniętą, spójną całość. I takiego czegoś (TYM BARDZIEJ po tylu latach) się już nie tyka, tylko zostawia dla potomnych.
  Zbędne rozciąganie arcydzieła + chore oczekiwania = crap i rozczarowanie.

  PS. Oczywiście jeśli chodzi o gry, gdzie historię wręcz trzeba kontynuować, np. Wiedźmin itp. to wiadomo, że kontynuację trzeba zrobić i kwestia jedynie tego, czy twórcy podołają.
  Zaloguj się
 • avatar
  Half-Life to było coś , 2 juz nie była takim hitem ale tez niczego sobie .
 • avatar
  swego czasu wszyscy czekali na nowego Duke Nukem a jak to się skończyło to każdy pamięta
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Ja coś czuję,ze w HL3 w dniu premiery pogram z wnukiem....tyko,ze ja jeszcze dzieci nie mam :-P
 • avatar
  Ile juz mam wiosen to mam ale na HL3 zawsze znajde czas, HL2 wkrecila mnie strasznie. Jest to chyba jeden z najlepszych fps-ow nie urazajac crysisa, Battlefield-a i oczywiscie Dying light ;)