Na topie

Wbudowany adblocker w Google Chrome - testy rozpoczęte

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Firma Google uznała, że skoro pobieranie adblockera jest pierwszą rzeczą po instalacji przeglądarki, to może warto dostarczyć go w pakiecie.

Wbudowany adblocker w Google Chrome - testy rozpoczęte

A A

Google najwidoczniej wychodzi z założenia, że blokowanie reklam to najlepszy sposób na to, by zachęcić użytkowników do oglądania reklam. O co chodzi? O nową funkcję w przeglądarce Google Chrome (a uściślając: w jej wersji testowej na Androida).

Oto bowiem do Google Chrome trafiło wbudowane narzędzie do blokowania reklam. Ktoś mógłby krzyknąć, że to przecież działanie w szkodzie dla siebie, bo – co nie jest tajemnicą – to na reklamach gigant zarabia grube miliony. Rzecz jednak w tym, jak ten adblocker działa.

(Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią) działa mianowicie tak, że blokowane są jedynie te reklamy, które algorytmy uznają za inwazyjne. Wytyczne zaś pochodzą od „koalicji na rzecz dobrych reklam”, która definiuje „intruzów” jako reklamy spowalniające działanie stron lub zmniejszające komfort przeglądania sieci.

Jak donoszą pierwsi testerzy, na razie sitko przepuszcza prawie wszystko, więc o atrakcyjnym rozwiązaniu mowy być nie może. Ulepszone rozwiązanie może okazać się jednak strzałem w dziesiątkę i sensownym kompromisem dla użytkowników i internetowych wydawców.

Jeśli chcecie dołączyć do grona testerów, przeglądarkę Chrome Canary możecie pobrać ze sklepu Google Play.

Źródło: TechCrunch, The Verge

Odsłon: 2869 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-08-01 15:04

    I znowu shinden.pl będzie płakał bo nie może używać agresywnych reklam :/

    Skomentuj

  2. eltra
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-08-01 15:49

    No najgorsze reklamy wyskakujace na caly ekran i otwierajace strony ktore ciezko zamknac ale i na to patent jest :)

    Skomentuj

  3. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-01 17:52

    Hmm...czyli to oznaczać może, że Chrome adresuje swój produkt dla półgłówków, bo normalny człowiek zainstaluje z marszu uBlock Origin.

    Skomentuj

    1. sambaverde
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-02 08:11

      A kiedy kupisz samochód z czujnikami parkowania to też zostaniesz półgłówkiem?
      ...bo wiesz, prawdziwy kierowca parkuje z zamkniętymi oczami :P

      Skomentuj

        1. sambaverde
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-08-02 11:33

          Najpierw musiałby skończyć podstawówkę ;)

          Irytują mnie komentarze ludzi, którzy nigdy w życiu nie pracowali z klientem. Klient może być skończonym debilem ale to nie ma znaczenia. Masz dotrzeć do jak największej liczby klientów. Chcą mieć różowy sedes to taki sprzedajesz. Chcą mieć maszynkę do drapania po brzuszku ulubionego chomika to zamawiasz w Chinach wersję premium i nie zadajesz pytań. Chcą włochatą nakładkę na okulary przeciwsłoneczne to sam czeszesz borsuka, żeby pirze zebrać.
          TO JEST BIZNES.
          Chcesz testować inteligencję ludzi to zajmij się psychologią :P

          Skomentuj

          1. Snack3rS7PL
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-08-02 15:05

            Wybacz, gadanie, że reklamy mogą być dobre, to jakiś oksymoron one są tak zbudowane, by oddziaływać na nieświadomą część umysłu, a więc oszukiwać nas z pominięciem naszej wolnej woli, jak dla mnie to jest sku!(@(#( .... jakoś niepotrafię przejść obok tego obojętnie, ty jak widzę nie masz z tym problemu, można i tak.

            Skomentuj Historia edycji

          2. Zwis88
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-02 22:33

            Prawda jest taka, że niektóre reklamy to jest przegięcie pały, balansujące na granicy kodeksu etyki. Sposób w jaki są rozprowadzane nieraz graniczy z łamaniem prawa, jak słynne "okazje z okazika" albo "cwany lis" - nawet filtry przeciw spamowe nie załatwiają sprawy ani lista zablokowanych nadawców, bo ciągle z nowego adresu przychodzi, albo reklamy telefoniczne - siedzę w pracy i dzwoni nieznany nr. odbieram i babka że ma ubezpieczenia zdrowotne dla mnie jako klienta play, myślę a kij posłucham co mówi to urwe z 10 minut z pracy, pożałowałem bo: baba namolnie twierdziła że rak to losowa sprawa i warto płacić 1 zł dziennie a wypłącą 20 tysi jak zachoruje, po 5 minutach tłumaczenia że jakoś może przeżyję, ta pyta czy może mi ofertę przesłać na mail, mówie spoko jak pani płacą od wysłanej oferty to wyślij pani, zadała z dwa pytania, i mówi że ubezpieczenie obejmie mnie 2 dni po otrzymaniu oferty i że miesięczna opłata zostanie doliczona do abo z playa. Mówię zaraz zaraz, oferta na maila oznacza że się zgadzam? A ta rżnie głupa że mnie chyba informowała i że jak coś mogę rozwiązać umowę do 14 dni i wtedy mi zwrócą hajs, myślałem że ją zbluzgam, powiedziałem ze sobie nie życzę takiego naciągactwa, że żadnej umowy nie zawarłem a tylko miły chciałem być i dać jej pogadać bo pewnie jej płacą od minut pitolenia do ludzi a ta mnie próbuje tak oszukać. I że żadnych ofert ani telefonów wiecej nie chce. Ci ludzie są szkoleni żeby tak ględzić a bokiem wcisnąć jakiś szit tej mniej kumatej części społeczeństwa

            Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-02 15:05

        Nie widzę żadnego związku, chyba niezrozumiałeś co miałem Ci do przekazania.

        Skomentuj

    2. eltra
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-05 14:54

      Powinni dac osobna przegladarke płatna np 5 $ miesiecznie na ktorej nie bedzie ZADNYCH reklam jestem gotow płacic ten haracz :)

      Skomentuj

  4. Kiciulek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-02 01:35

    Chrome wprowadza to co Opera ma od dawna ;)

    Skomentuj

  5. kamillode
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-02 08:40

    Czy Wam też w ostatnich miesiącach coraz częściej Chrome wyrzuca "kurza twarz"? Dotyczy to zarówno platformy mobile jak i desktopa. Czasem kilka razy dziennie...