Smartfony

Windows 10 jednak nie dla wszystkich smartfonów Lumia

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2015-01-24

Z pewnością będziemy ten temat śledzić.

Windows 10

Aktualizacja Windows Phone to temat wyglądający dużo lepiej niż pojawianie się na starszych smartfonach kolejnych odsłon sytemu Android. Pięknie miało być również w przypadku Windows 10, ale być może rzeczywistość będzie nieco brutalniejsza.

Jeszcze w zeszłym roku pisaliśmy, iż Windows 10 pojawi się na wszystkich smartfonach Lumia z WP 8 i 8.1. Teraz zanosi się na to, że tak dobrze jednak nie będzie. Komunikaty napływające z obozu Microsoft dają bowiem dużo do myślenia.

"Celem jest przeniesienie większości smartfonów Lumia z systemem Windows Phone 8 i 8.1 do ekosystemu Windows 10." - Chris Weber, wiceprezydent sprzedaży urządzeń mobilnych firmy Microsoft

Wyraźnie daje to do zrozumienia, iż niektóre model mogą zostać pominięte. W tym miejscu rodzi się pytanie czy dotyczyć będzie to urządzeń najstarszych, czy może tych o najsłabszej specyfikacji. Każde rozwiązanie wydaje się jednak mało korzystne dla producenta, ponieważ trudno wyobrazić sobie brak aktualizacji dla np. Lumii 520, która jest nie tylko najpopularniejszym smartfonem z systemem Windows Phone,  ale również najlepiej sprzedającym się urządzeniem z systemem Windows.

Z pewnością będziemy ten temat śledzić.

Źródło: phonearena, computerbild

marketplace

Komentarze

29
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Na litość... nie wpadliście na pomysł że jeszcze są Lumie z Windows Phone 7.x - tu może o nie chodzić - nie dostaną Win10 bo działają na jądrze WinCE a nie na WinNT.
  Zaloguj się
 • avatar
  By moze aktualizacji nie dostane telefony z 512MB ramu? Teraz MS montuje 1GB nawet w najnizszym modelu.
 • avatar
  Gdzies widzialem slaid od Miscrosoftu i Lumia 520 dostanie.

  img.xatakawindows.com/2014/11/win10_phone.jpg

  Moze update nie dostanie seria 4xx?
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Z tego co wiem dostaną wszystkie Lumie, które startowały z Windows Phone 8/8.1, tylko że część funkcji Windows 10 będą niedostępne.
 • avatar
  No muszę przyznać, że cytowana wypowiedź nie jest klarowna, także wątpliwości są...

  Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale na ten moment nawet sięz takiej sytuacji cieszę: od jakiegoś czasu "internety" pełne były toczenia piany przez Fankidy Microsoftu odnośnie fragmentacji systemu Windows Phone i Androida...
  Teraz Fankidy Androida będą mogły potoczyć pianę i rónowaga zostanie zachowana xD
  Zaloguj się
  -4
 • avatar
  Czy naprawi już dotyk w Lumii 535? Sorry za off top ale chciałbym nabyć ten phone jak już go zaktualizują.